Scoring Użytkownika Kokos.pl
2017-03-01

Drodzy Użytkownicy,


Mamy przyjemność poinformować Was, że 09.03.2017 w życie wejdzie scoring Użytkownika serwisu Kokos.pl.
Od 09.03.2017 r. każda nowo aktywowana pożyczka założona przez osobę fizyczną lub firmę zostanie opatrzona informacją dotyczącą naszej oceny ryzyka inwestycji.

Na scoring wpływać będą dwie składowe oceny ogólnej. Są nimi:

  • Scoring Kokos.pl, który otrzymujemy na podstawie analizy danych Kokosa takich jak np. historia spłat poprzednich pożyczek czy przeprowadzone przez Pożyczkobiorcę weryfikacje.
  • Oraz dobrze znana użytkownikom weryfikacja FriendlyScore, polegająca na analizie danych udostępnionych przez Użytkowników na kontach społecznościowych, których są posiadaczami.


Scoring Kokos.pl przedstawiony będzie w przedziale literowym od A do E i będzie przyznawany każdorazowo do aktywowanej aukcji. Na stronie aukcji prezentowane będą zarówno obydwie, poszczególne oceny, jak i pełny scoring Użytkownika.  Scoring w tym modelu nie będzie miał wpływu na limit lub uzyskanie pożyczki. Nadrzędny dla otrzymania pożyczki w dalszym ciągu będzie rating, który zależy od stażu oraz od kwoty spłaconej w Kokosie.

 

Sprawdź nowy regulamin.

 

Dodatkowo, kierując się potrzebami Inwestorów i motywowani doświadczeniami stworzyliśmy przy współpracy z Instytutem Nauk Informatycznych i Matematycznych z Zastosowaniem w Ekonomii  artykuł, którego dotyczy minimalizacja ryzyka przy inwestowaniu w pożyczki społecznościowe. Artykuł przygotowali:

 

  • Patryk Pagacz - doktor nauk matematycznych, pracownik naukowy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z INIME od początku działalności Fundacji.
  • Bartosz Sękiewicz - absolwent matematyki stosowanej  UJ. Główny koordynator projektu eRka, który skupia wokół siebie krakowskich analityków danych zainteresowanych językiem R. Pracownik firmy HTA Consulting, w której zajmuje się tworzeniem narzędzi (z elementami uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji) wspomagających prace analityków.
  • Zygmunt Zawadzki - analityk danych z kilkuletnim doświadczeniem w dziedzinie rynków finansowych i analizy ryzyka inwestycyjnego. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant w zakresie projektów analitycznych związanych z finansami i edukacją.

 

Zapraszamy do lektury.

 Pozdrawiamy,
Zespół Kokos.pl.

« powrót do poprzedniej strony