Co kupić dziecku na urodziny?

Większość rodziców co roku przeżywa podobny dylemat – co kupić dziecku na urodziny, by prezent okazał się trafiony i przysporzył latorośli wiele radości. Niezależnie do tego czy Twoja pociecha ma roczek czy właśnie wkracza w wiek pełnoletni, jest wiele możliwości. Najmłodsi posiadają różne zainteresowania i potrzeby, rodzice zaś miewają do dyspozycji różne budżety. Dziś przedstawiamy na blogu kilka inspiracji w kwestii urodzinowych upominków dla Twojej pociechy. Być może jedna z nich będzie dla Ciebie cenną wskazówką.

urodziny.jpg

Co kupić dziecku na urodziny, gdy jest fanem sportu?

Nie da się ukryć, że jeszcze kilkanaście lat temu podwórka, ulice i boiska były w większym stopniu niż obecnie wypełnione radosnymi, bawiącymi się dziećmi. Za taki stan rzeczy nie odpowiada wyłącznie niż demograficzny, najmłodszych kuszą konsole do gier i komputery, wielu spośród nich spędza czas na pożytecznych zajęciach dodatkowych. Tym bardziej warto zachęcać swoją pociechę do aktywności fizycznej, która korzystnie wpływa na kondycję i rozwój młodego organizmu. W przypadku młodego chłopca impulsem do wysiłku może stać się pierwsza piłka, rower, rakieta tenisowa lub deskorolka. Zresztą podobny zestaw zadowoli także niejedną dziewczynkę, być może równie mocno, jak rolki lub łyżwy.

Co kupić dziecku na urodziny, gdy ma liczne rodzeństwo? Planszówki!

Wychowujesz więcej niż jedną pociechę? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w takiej sytuacji prezenty urodzinowe mogą budzić zazdrość rodzeństwa i generować konflikty. Mamy jednak do zaproponowania idealnie wyjście z tej sytuacji. Jeśli nie wiesz co kupić dziecku na urodziny, zdecyduj się na prezent, z którego skorzysta całe rodzeństwo. Taki warunek doskonale spełniają gry planszowe – źródło rozrywki, edukacji, pozytywnej rywalizacji, a wielu przypadkach również współpracy. W planszówki nie da się grać samodzielnie, dlatego taki prezent zamiast generować konflikty przyczyni się do zacieśniania rodzinnych więzi. Wprowadzając zasadę, że każda z Twoich pociech, otrzymuje na urodziny grę planszową, zapoczątkujesz wspaniały trend.

Co kupić na urodziny dziecku, które lubi czytać?

Być może jesteś rodzicem prawdziwego książkowego mola. To bardzo cenne hobby, ponieważ w młodym wieku rozwija wyobraźnię, kompetencje językowe i wiele innych pozytywnych cech. Oczytane dzieci zazwyczaj lepiej się uczą i zdobywają szerszą wiedzę o świecie. Takie zainteresowania należy więc pielęgnować. Kolejna książka to oczywisty pomysł na prezent urodzinowy. Jeśli jednak półki w domowej biblioteczce Twojego dziecka już się od nich uginają, postaw na nowoczesny czytnik e-booków.

Co kupić na urodziny najmłodszym?

Problem, co kupić dziecku na urodziny, gdy ma ono roczek, dwa lub trzy latka, wcale nie jest taki banalny. Najmłodsi mają zwykle wiele zabawek oraz ubranek i kolejne wydają się zbędne. My proponujemy prezenty funkcjonalne. Mały samochodzik, na którym dziecko może się poruszać, zdalnie sterowany pojazd czy też mini interaktywna kuchnia to prezenty, które pomogą dziecku rozwijać ważne kompetencje – motoryczne, zręcznościowe, a nawet pomagać w socjalizacji.