Czy bank może zgubić nasze pieniądze? Co robić w takiej sytuacji?

money-2298506_1920.jpeg

Prawie wszyscy korzystamy z usług banków. Co się stanie, jeśli właśnie dziś utracisz wszystkie środki, które masz na rachunku bankowym w wyniku awarii czy błędu w banku? Co jeśli Twojego banku nie będzie obchodziło, że potrzebujesz na lekarza, na wycieczkę dla dziecka lub po prostu chcesz kupić nowy samochód?

Prawie wszyscy korzystamy z usług banków. Co się stanie, jeśli właśnie dziś utracisz wszystkie środki, które masz na rachunku bankowym w wyniku awarii czy błędu w banku? Co jeśli Twojego banku nie będzie obchodziło, że potrzebujesz na lekarza, na wycieczkę dla dziecka lub po prostu chcesz kupić nowy samochód?

Sytuacja jak każda inna: jest przedsiębiorca, jest konto w banku, są środki… Ale do czasu… W pewnym momencie następuje awaria, brak dostępu do rachunku i zniknięcie pieniędzy na nim zgromadzonych. Nieprawdopodobne? A jednak możliwe.

Taka sytuacja dotknęła spółkę, która od marca 2021 roku miała realizować projekt unijny, w ramach którego m.in. miało powstać Centrum Diagnozy i Terapii dla Dzieci. Miało, ale na razie inwestycja praktycznie stoi bo „zniknęły” środki przeznaczone na ten cel z konta przedsiębiorcy w mBanku.

Niby mBank przyznaje się do winy, niby przeprasza, niby deklaruje pomoc, ale niestety: pieniędzy jak nie było, tak nie ma.

Dziesiątki pism, reklamacji, mnożenie problemów, kilkukrotne przełożenie terminu zwrotu środków = stracony czas, stracone nerwy, wstrzymana inwestycja.

Mija czterdzieści czterdzieści dni, a pechowy przedsiębiorca praktycznie stoi w miejscu: z inwestycją, z wypłatą wynagrodzeń dla kontrahentów.

Warto zaznaczyć, że sytuacja ta miała miejsc w banku, który deklaruje, iż rozumie potrzeby klientów oraz dostarcza im rozwiązania najwyższej jakości https://www.mbank.pl/o-nas/o-mbanku. Najwyraźniej 40 dni to za mało, aby rozwiązać problem odnalezienia i zwrotu środków. Co ważniejsze, nie zginęło 100 złotych, nie zginął nawet 1000 czy 10000. Zginął cały milion.

W rezultacie opisywanych zdarzeń pechowy przedsiębiorca nie wydał ani złotówki z przyznanej dotacji nie wydaliśmy ani złotówki. Owszem, bank jak każda instytucja ma prawo do błędów, jednak poza wszelkimi standardami jest zmuszanie klienta banku aby zamiast prowadzić działalność gospodarczą lub realizować inwestycję tracił czas, pieniądze i nerwy na wykłócanie się o zwrot powierzonych bankowi środków pieniężnych.

Wesprzyj nas swoim podpisem! Banki pełnią szczególną rolę zarówno w obrocie gospodarczym, jak i w życiu każdego z nas. Prawie nikt nie jest przygotowany na wystąpienie podobnego problemu. Zdecydowaną postawą pokażmy, że nie ma tolerancji dla tego typu praktyk prezentowanych przez bank!

article image
Jak zorganizować wakacje marzeń?

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, nie wszyscy mamy jeszcze sprecyzowane plany lub odkładamy wypoczynek na jesień.

Więcej
article image
Rodzaje faktoringu, czyli jaki faktoring wybrać?

Faktoring staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce. To sprawdzone narzędzie, które pomaga przedsiębiorcom zachować płynność finansową nawet w branżach najbardziej narażonych na nieregularne płatności. Zastanawiając się jednak, jaką usługę wybrać, warto przeanalizować wszystkie rodzaje faktoringu. Dzięki temu będzie można dobrać usługę dokładnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb prowadzonej firmy.

Więcej
article image
Kredyt, a zmiana pracy – czy to możliwe?

Zmieniłeś pracę i chcesz ubiegać się o kredyt? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na decyzję banku w takiej sytuacji.

Więcej