EToro, czyli inwestuj z zyskiem!

Inwestowanie online to dobry sposób zarobku dla wszystkich, którzy mają choć trochę doświadczenia w tym temacie. Z pomocą przychodzi tu eToro, platforma inwestycyjna, która może stać się trampoliną do Twojego sukcesu.

Czym jest Etoro?

Etoro jest firmą brokerską, dającą dostęp do inwestycji- rynku Forex, akcji czy kryptowalut. Z Etoro wiąże się platforma do inwestycji o ogormnej popularności wśród inwestorów. Dzięki korzystaniu z jej udogodnień, możliwe jest korzystanie z sygnałów transakcyjnych pochodzących od kontrahentów. Istotą działania platformy są algorytmy, które pozwalają na dobór informacji pod względem przyjętej strategii i stylu gry. Innowacją w przypadku Etoro jest fakt, że jest ona dostępna dla wszystkich, bez żadnych progów. Poza tym, na uwagę zasługuje fakt, że jest te jeden z nielicznych światowych brokerów całego świata bez ukrytych kosztów. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie internetowej eToro.

Jak działa Etoro?

Aby móc rozpocząć inwestowanie, konieczna jest wpłata depozytu na platformę. Wpłata ta jest darmowa, a minimalna kwota wynosi 200 dolarów. Aby dokonać przelewu, można skorzystać z karty kredytowej bądź z systemu PayPal czy Skrill. Warto wspomnieć o zasadach wypłat z platformy. Nie można wypłacić mniej niż 50 dolarów, a każda wypłata kosztuje 25 dolarów, przy czym nie znaczenia ilość wypłat, kwota ta pozostaje stała.
Etoro oferuje rachunki maklerskie dla klientów detalicznych i klientów profesjonalnych. Istotne jest również, że początkujący inwestorzy mogą liczyć na zabezpieczenie przed ujemnym saldem.

 

Platforma eToro pozwala na śledzenie i naśladowanie najlepszych inwestorów na świecie. Kopiowanie transakcji jest przydatne szczególnie początkującym, którzy dopiero nabierają doświadczenia. Klienci, którzy korzystają tylko z usług inwestycji w kryptowaluty, nie mogą liczyć na ochronę środków z usług regulowanych np. przez Cypryjski Fundusz Odszkodowań dla Inwestorów. Firma eToro podlega jednak nadzorowi Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Opinie o etoro mówią same za siebie- naprawdę warto!

Czym są kontrakty CFD?

CFD to skrót od ang. Contract for difference, czyli kontrakt na różnicę kursową. Jest to pewnego rodzaju umowa pomiędzy dwoma stronami, z których każda zobowiązuje się do rozliczenia kwoty różnicy między ceną otwarcia, a ceną zamknięcia pozycji.Kontrakty CFD są wyjątkowo złożonymi instrumentami finansowymi, z których korzystają głównie zaawansowani inwestorzy. Aby móc naprawdę sporo zarobić, należy dobrze zrozumieć mechanizm działania dźwigni finansowej. W wyniku handlu kontraktami CFD dość łatwo jest utracić środki, ale jasne jest, że ryzyko utraty pieniędzy istnieje zawsze. Z powodu stosowania dźwigni finansowej, musisz liczyć się z wysokim ryzykiem straty.

Jak działają kontrakty CFD?

Kontrakty CFD to instrumenty pochodne, a do tego lewarowane. Za ich pomocą można osiągnąć zysk zarówno na wzroście, jak i na spadku cen, jednak potrzeba do tego nieco wiedzy i doświadczenia. W ramach kontraktów CFD, inwestorzy mogą korzystać z ponad 4000 instrumentów z całego świata.