Jak spędzić rocznicę ślubu?

Każda rocznica ślubu powinna być wyjątkowym dniem dla małżonków. Rocznicę ślubu można uczcić na wiele sposobów. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na celebrowanie tego wydarzenia.

Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi

Rocznica ślubu, podobnie jak ślub i wesele jest doskonałą okazją żeby dzielić się swoim szczęściem z bliskimi, a więc także i doskonałą okazją do spotkania. Jest to propozycja dla każdej pary, niezależnie od tego ile czasu minęło od ślubu. Młode małżeństwa mogą zaprosić swoich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo, przyjaciół, kuzynostwo. Dla starszych małżeństw to okazja do spotkania z dziećmi, wnukami i ich rodzinami. Takie spotkanie może być zarówno skromne i odbywać się w domu, jak i bardzo huczne, przez co może być niejako drugim weselem. Można też wybrać coś pośrodku i zaprosić bliskich na obiad w restauracji lub w inne miłe miejsce.

We dwoje

Niektórzy małżonkowie wolą świętować tylko we dwoje. Rocznica jest świetną okazją do tego, by spędzić te chwile razem. Każdej parze jest potrzebny czas spędzany sam na sam, dlatego nawet mając dzieci, opiekując się starszymi rodzicami, pracując i mając wiele innych obowiązków, warto znaleźć dla siebie zastępstwo choć na kilka dni. Rocznicowy wyjazd we dwoje pozwoli odpocząć, nacieszyć się swoim towarzystwem, a nawet rozpalić na nowo uczucie w związku. Na taki wyjazd idealne są ośrodki SPA, nadmorskie kurorty, romantyczne domki w górach. Można też zrobić coś szalonego, nowego, co pozwoli przeżyć wyjątkowe emocje. Wszystko zależy od zainteresowań małżonków – może to być spływ kajakowy, spontaniczny wyjazd za granicę, afrykańskie safari, wyjazd podczas którego skoczymy ze spadochronu lub zrobimy coś równie zwariowanego.

W domu

Czasem z różnych przyczyn nie możemy lub nie chcemy pozwolić sobie na huczną imprezę czy powtórzenie miesiąca miodowego. Ale nawet wtedy powinniśmy zadbać, by rocznica ślubu nie była zwyczajnym dniem. Tego dnia można zrobić romantyczną kolację przy świecach i spędzić wieczór we dwoje. Dobrym pomysłem jest też umówienie się na randkę „na mieście”, na którą każdy dotrze osobno – jak na pierwsze spotkanie. Już samo szykowanie stroju, wykonywanie makijażu czy wizyta u fryzjera oraz inne przygotowania są ekscytujące. Dobrze jest zaplanować to tak jak pierwsze spotkania – kawiarnia, długi spacer, kwiatek dla ukochanej. W trakcie takiej randki warto pozwolić sobie na swobodę i spontaniczność.

Sesja zdjęciowa

Ostatnimi czasy bardzo modne są sesje narzeczeńskie. Ale kto powiedział, że takiej sesji zdjęciowej nie możemy sobie zrobić także po ślubie?! Fotografie pięknie pokazują jak się zmieniamy. Robiąc sobie zdjęcia co jakiś czas możemy stworzyć w albumach cudowną historię wzajemnej miłości. Opowiemy ją kiedyś naszym dzieciom i wnukom. Pomysłów na romantyczne plenery jest mnóstwo. Rocznica ślubu może też zainspirować do zrobienia intymnej sesji zdjęciowej. Dobry fotograf potrafi zrobić sesję sensualną i w dobrym guście, a jednocześnie pikantną. Zdjęcia mogą zostać zrobione na przykład w eleganckim hotelowym apartamencie. Będzie to fantastyczne przeżycie dla partnerów i wspaniała pamiątka.