Jak wybrać konto osobiste?

Jednymi z najpopularniejszych produktów bankowych są konta osobiste. Nie ma w tym nic dziwnego. Żaden współczesny człowiek nie obejdzie się dziś bez własnego konta bankowego, za którego pośrednictwem może dysponować środkami pieniężnymi. Banki mają w swojej ofercie różnego rodzaju konta bankowe. Nasuwa się zatem pytanie: jak wybrać odpowiednie konto? Przychodzimy z odpowiedzią w poniższym artykule.

  1. Jak wybrać konto osobiste?
  2. Konta bankowe – czy można skorzystać, otwierając osobisty rachunek w banku?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe?
  4. Konto osobiste – jak je założyć?

 

Jak wybrać konto osobiste?

Na początek warto skorzystać z narzędzia, jakim jest ranking kont osobistych. Jest to zestawienie wszystkich kont bankowych, jakie mają do zaoferowania polskie banki. Zebrane w jednym miejscu i przedstawione w przejrzysty sposób informacje pomogą dokonać właściwego wyboru. Jest w czym wybierać, dlatego warto rozważnie przeanalizować poszczególne oferty, tak by konto osobiste spełniało oczekiwania użytkownika.

 

Konta bankowe – czy można skorzystać, otwierając osobisty rachunek w banku?

Jeśli chodzi o konta osobiste, to na rynku istnieje obecnie tak duża konkurencja, że niektóre podmioty oferują nowym klientom profity finansowe za założenie konta. Takie korzystne oferty można sprawdzić na https://cleverprofit.pl. Co istotne – nie ma w tym żadnego haczyka. To po prostu świetny sposób na przyciągnięcie klienta. Dla konsumenta natomiast może to być zaleta, która zadecyduje o podjęciu decyzji i otwarciu konta osobistego w tym konkretnym banku. Nagroda finansowa za otwarcie konta w banku to doskonała opcja na zastrzyk dodatkowej gotówki. Warto się nad tym zastanowić podczas dokonywania wyboru konta osobistego, ponieważ i tak trzeba je założyć. Warto wiedzieć, że można w ten sposób zyskać nawet do kilkuset złotych. Pamiętać jednak należy, że promocje te skierowane są najczęściej do nowych klientów, którzy nie korzystali wcześniej z usług danego banku.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe?

Oczywiście nie należy kierować się wyłącznie proponowaną przez bank nagrodą za otwarcie konta. Trzeba skrupulatnie przeanalizować oferty i wybrać tę najbardziej korzystną. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na: opłaty za korzystanie z bankomatów i opłaty za przelewy specjalne. Trzeba także sprawdzić, czy wybrany produkt zapewnia dodatkowe usługi, czy można z niego korzystać za pomocą aplikacji mobilnej, założyć lokatę, wziąć pożyczkę itp. Na rynku funkcjonują także banki, które oferują swoim klientom oprocentowanie konta osobistego. Jest to ciekawa opcja, ponieważ pozwala zaoszczędzić kilka złotych miesięcznie. Nie są to zawrotne sumy, ale mimo wszystko warto rozważyć taką ofertę. Nie jest ich na rynku zbyt wiele.

 

Konto osobiste – jak je założyć?

Założenie konta osobistego w banku jest dziś niezwykle proste. Może się odbywać w całości przez internet, nie trzeba udawać się osobiście do placówki bankowej. Pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza, dostępnego na platformie banku. Następnie powinniśmy oczekiwać na kontakt telefoniczny ze strony pracownika banku. Umowę, dotyczącą otwarcia konta osobistego, dostarczy kurier, który sprawdzi na miejscu tożsamość klienta i odbierze podpisany dokument. Konto bankowe i kartę można następnie aktywować na platformie internetowej banku.

Podsumowując; założenia konta osobistego w banku nie jest dziś niczym skomplikowanym. Aby być w pełni zadowolonym, należy jednak przeanalizować poszczególne oferty – najlepiej, posiłkując się rankingiem kont osobistych.