Kursy językowe – dlaczego warto poprawiać swoje umiejętności językowe

W obecnych czasach umiejętność posługiwania się językiem obcym jest na wagę złota. Szczególnie język angielski i hiszpański ułatwi nam komunikację z ludźmi na całym świecie. Opanowanie języka wymaga dużo czasu i pewnych nakładów finansowych, jednak warto podjąć się zadania, uczęszczając na kursy językowe.

​Nowe znajomości

Chcąc nauczyć się języka obcego lub podszkolić swoje umiejętności mamy do wyboru samodzielną naukę lub kurs językowy. To ostatnie rozwiązanie jest chyba najlepsze – mamy szansę na swobodną rozmowę z uczestnikami kursu i native speakerem, co pomoże nam przełamać barierę językową. Dzięki temu będziemy w stanie porozumieć się z ludźmi z całego świata i nawiązać nowe ciekawe znajomości, poznać inne kultury i nauczyć się czegoś nowego.

Większa szansa na lepiej płatną pracę

Chcąc zmienić miejsce zatrudnienia znajomość języka obcego będzie dużą wartością dodaną. Pracodawca mając do wyboru osobę dwujęzyczną oraz bez tej umiejętności, prawie zawsze wybierze tę pierwszą. Gdy mówimy w języku obcym otwierają się przed nami nowe szanse większej możliwości wyboru podczas aplikowania na dane stanowisko. Ponadto osoby posiadające tę umiejętność według badań otrzymują o 20% większe wynagrodzenie. Znajomość języka obcego otwiera nam drzwi do kariery zawodowej.

Podróże zagraniczne

Czasami osoby nieznające innego języka unikają wyjazdów zagranicznych, krępując się podczas konieczności odbycia rozmowy. Oczywiście można pokazywać swoje potrzeby na migi i używać słownika, jednak, gdy musimy rozwiązać dany problem staniemy przed dużym wyzwaniem. Między innymi z tego powodu warto uczęszczać na kursy językowe. Dają one możliwość pokonania bariery językowej oraz uczą rozwiązywania problemów zagranicą.

Ćwiczenie intelektualne

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pobudzenie swojego umysłu do pracy jest nauka języków obcych. Mimo, że jest to żmudne zajęcie, nasz mózg nam za to podziękuje. Regularna praca, przyswajanie nowych słów i zwrotów czy nauka gramatyki poprawia pamięć i naszą zdolności koncentracji. Nigdy nie jest za późno, aby wybrać się na kurs językowy. Ćwiczenia umysłu są potrzebne w każdym wieku.

Literatura i sztuka

Większość książek jest tłumaczonych na język polski, jednak aby dotrzeć do bardziej niszowych z naszej dziedziny zainteresowania wymagana będzie znajomość języka obcego. Poza tym, ile radości może sprawić przeczytanie dzieł Shakespeara w oryginalnym wydaniu! Ponadto za pomocą języka angielskiego większość wykonawców wyraża przekaz muzyczny. Nieznajomość tego języka nie pozwoli nam poznać sensu piosenek. Podobnie wygląda kwestia filmów – w Polsce oglądamy je z lektorem, napisami lub dubbingiem. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, jednak czasami tłumaczenia nie są idealne, a prawdziwą przyjemność można czerpać analizując oryginalne dialogi.

Poznawanie nowych kultur

Dzięki znajomości języka obcego możemy poznać nowe, interesujące kultury – nie tylko przebywając w innym, ale również z dostępnej literatury zagranicznej. Niewielu z nas może pozwolić sobie na podróż dookoła świata, ale każdy z nas może wiele nauczyć się od naszego znajomego z zagranicy rozmawiając np. za pomocą komunikatorów internetowych.