Kursy kryptowalut - gdzie szukać informacji na ich temat?

Kryptowaluty od początku swojego istnienia wzbudzają w nas wiele skrajnych emocji. Z jednej strony cena Bitcoina i innych największych walut działa na wyobraźnię, z drugiej nie raz obserwowaliśmy wręcz w czasie rzeczywistym, jak ich wartość malała i kurczyła się ze względu na załamanie na rynku. Jeżeli jednak chcemy lub planujemy inwestować w podobne środki, powinniśmy najpierw wiedzieć, gdzie szukać informacji na ich temat. Jak i kiedy warto sprawdzać kurs kryptowalut?

 

  1. Czym są kryptowaluty?
  2. Gdzie najlepiej sprawdzić kursy kryptowalut?
  3. Ceny kryptowalut - czy warto je śledzić?

Czym są kryptowaluty?

Nie da się ukryć, że kryptowaluty szturmem wdarły się nie tylko do portfeli wielkich inwestorów. Nawet, jeżeli sami nie mamy z nimi styczności, często słyszymy i interesujemy się informacjami na ich temat. Dzięki technologii blockchain są one odpowiednikiem fizycznego pieniądza w wersji wirtualnej. Umożliwiają szybkie i anonimowe transfery pieniężne, pozwalają uniknąć kosztów prowadzenia rachunku bankowego czy przewalutowania, a przede wszystkim, jeżeli jesteśmy dostatecznie dobrzy i mamy odrobinę szczęścia, pozwalają również na dobry zysk.

Gdzie najlepiej sprawdzić kursy kryptowalut?

Podobnie jak w przypadku złota i innych kruszców czy też zależności pomiędzy walutami międzynarodowymi, także i kryptowaluty można opisać za pomocą wielu różnych wykresów i tabel. Kurs kryptowalut możemy sprawdzić na giełdach kryptowalut, chociaż w przypadku wielu z nich nie będzie to bardzo dokładny wynik. W przypadku, gdy potrzebujemy czegoś pewniejszego, możemy wykorzystać największe i najpopularniejsze giełdy - sprawdź tutaj. Co więcej, cena kryptowaluty, która nas zainteresowała, nie musi być wszędzie taka sama. W naszym interesie jest więc, aby za każdym razem sprawdzać aktualny stan rynku w kilku różnych miejscach, co pozwoli nam uzyskać lepszy pogląd sytuacji.

Ceny kryptowalut - czy warto je śledzić?

Jeżeli interesuje nas inwestycja w kryptowaluty, jak najbardziej powinniśmy starać się śledzić na bieżąco ich kursy i cenę. W sytuacji, gdy planujemy zakup nowej waluty, jak na przykład Ethereum, dobrze jest sprawdzić również takie parametry, jak kapitalizacja rynkowa czy szacunkowe ryzyko poniesienia straty. W przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego kryptowaluty są bardzo podatne na gwałtowne i mocne zmiany, przez co inwestowanie w nie wiąże się z większym ryzykiem i nawet drobna zmiana 24h może zaważyć na ich kursie. Z drugiej strony jednak ta cecha powoduje również wzrost ich kursów i możliwość zanotowania niespodziewanego, dużego zysku.