Kursy kryptowalut - gdzie szukać informacji na ich temat?

Kryptowaluty od początku swojego istnienia wzbudzają w nas wiele skrajnych emocji. Z jednej strony cena Bitcoina i innych największych walut działa na wyobraźnię, z drugiej nie raz obserwowaliśmy wręcz w czasie rzeczywistym, jak ich wartość malała i kurczyła się ze względu na załamanie na rynku. Jeżeli jednak chcemy lub planujemy inwestować w podobne środki, powinniśmy najpierw wiedzieć, gdzie szukać informacji na ich temat. Jak i kiedy warto sprawdzać kurs kryptowalut?

 

  1. Czym są kryptowaluty?
  2. Gdzie najlepiej sprawdzić kursy kryptowalut?
  3. Ceny kryptowalut - czy warto je śledzić?

Czym są kryptowaluty?

Nie da się ukryć, że kryptowaluty szturmem wdarły się nie tylko do portfeli wielkich inwestorów. Nawet, jeżeli sami nie mamy z nimi styczności, często słyszymy i interesujemy się informacjami na ich temat. Dzięki technologii blockchain są one odpowiednikiem fizycznego pieniądza w wersji wirtualnej. Umożliwiają szybkie i anonimowe transfery pieniężne, pozwalają uniknąć kosztów prowadzenia rachunku bankowego czy przewalutowania, a przede wszystkim, jeżeli jesteśmy dostatecznie dobrzy i mamy odrobinę szczęścia, pozwalają również na dobry zysk.

Gdzie najlepiej sprawdzić kursy kryptowalut?

Podobnie jak w przypadku złota i innych kruszców czy też zależności pomiędzy walutami międzynarodowymi, także i kryptowaluty można opisać za pomocą wielu różnych wykresów i tabel. Kurs kryptowalut możemy sprawdzić na giełdach kryptowalut, chociaż w przypadku wielu z nich nie będzie to bardzo dokładny wynik. W przypadku, gdy potrzebujemy czegoś pewniejszego, możemy wykorzystać największe i najpopularniejsze giełdy - sprawdź tutaj. Co więcej, cena kryptowaluty, która nas zainteresowała, nie musi być wszędzie taka sama. W naszym interesie jest więc, aby za każdym razem sprawdzać aktualny stan rynku w kilku różnych miejscach, co pozwoli nam uzyskać lepszy pogląd sytuacji.

Ceny kryptowalut - czy warto je śledzić?

Jeżeli interesuje nas inwestycja w kryptowaluty, jak najbardziej powinniśmy starać się śledzić na bieżąco ich kursy i cenę. W sytuacji, gdy planujemy zakup nowej waluty, jak na przykład Ethereum, dobrze jest sprawdzić również takie parametry, jak kapitalizacja rynkowa czy szacunkowe ryzyko poniesienia straty. W przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego kryptowaluty są bardzo podatne na gwałtowne i mocne zmiany, przez co inwestowanie w nie wiąże się z większym ryzykiem i nawet drobna zmiana 24h może zaważyć na ich kursie. Z drugiej strony jednak ta cecha powoduje również wzrost ich kursów i możliwość zanotowania niespodziewanego, dużego zysku.

article image
Koszty komornicze

Nie zapłaciłeś swojego zobowiązania nawet po wezwaniu sądowym? Kolejny krok to przekazanie sprawy do kancelarii komorniczej. Czy wiesz, że wkroczenie urzędnika oznacza, że Twoje zadłużenie wzrośnie o koszty komornicze i odsetki? Ich wysokość może znacznie obciążyć budżet domowy. Dlatego warto dowiedzieć się, ile wynoszą opłaty egzekucyjne i jak można ich uniknąć.

Więcej
article image
Przedawnienie długu – po jakim czasie?

W wyniku kilku nieodpowiednich decyzji wpadłeś w długi? Zastanawiasz się, czy można uchylić się od ich płacenia? Jest to możliwe, wyłącznie jeśli zobowiązanie ulegnie przedawnieniu. To jednak może nastąpić dopiero po kilku latach. Co więcej, nie każde zadłużenie może zostać umorzone. Dlatego najpierw dowiedz się, jakie zobowiązania się przedawniają.

Więcej
article image
Co zrobi komornik, jeśli nic nie mam?

Wpadłeś w długi przez niefortunny ciąg zdarzeń? Masz problem z ich spłatą? W takiej sytuacji wierzyciel może skierować sprawę na drogę sądową. Po wydaniu przez sąd nakazu zapłaty z tytułem wykonawczym sprawa może trafić do kancelarii komorniczej. Wtedy rozpocznie się egzekucja długu z Twojego majątku. Zastanawiasz się, co może zrobić komornik, jeśli nic nie masz? Wyjaśniamy.

Więcej