Majówka z dziećmi

Majówka tuż-tuż. Polacy bardzo chętnie korzystają z tego tradycyjnego długiego weekendu. Wypoczynek przybiera różne formy, a wiele w tej kwestii zależy od panującej aury, która w ostatnich latach nas nie rozpieszczała. Majowe wyjazdy i aktywności często mają charakter rodzinny, dlatego dzisiaj prezentujemy na blogu kilka pomysłów, jak może wyglądać wspaniała majówka z dziećmi niezależnie od pogody, którą zostaniemy uraczeni.

Majówka z dziećmi w mieście

Zacznijmy od opcji budżetowej skierowanej przede wszystkim do mieszkańców dużych i średnich miast. Kilka majowych dni można zaplanować w taki sposób, by radosne chwile spędzili zarówno dorośli, jak i najmłodsi. Kiedy ostatni raz zdarzyło Wam się odwiedzić ZOO? A może nieopodal znajduje się ciekawy park rozrywki, w którym rodzina odda się szaleństwu na trampolinach, karuzelach i wielu innych ciekawych atrakcjach. Jeśli pogoda dopisze przejrzyj zawczasu kalendarz zbliżających się imprez plenerowych. W długi weekend odbywa się wiele festynów, pikników i festiwali. Z pewnością jeden z nich przypadnie do gustu Tobie i Twoim podopiecznym. Słoneczna i ciepła pogoda to doskonała sposobność do wypadów za miasto. Okoliczne lasy, jeziora czy pagórki świetnie nadadzą się na wspólną rekreację. Majówka z dziećmi w mieście naprawdę nie musi być nudna.

Wycieczka rowerowa

W Polsce jest mnóstwo terenów, które doskonale nadają się do jazdy na rowerze. Jeśli pogoda zapowiada się dobrze, zabierz rodzinę w miejsce bezpieczne i doskonale spełniające potrzeby miłośników dwóch kółek. Szlaków rowerowych nie brakuje w każdym województwie, wystarczy ich dobrze poszukać. A w ich okolicach bez problemu wypożyczycie sprzęt rowerowy, jeśli nie posiadacie własnego, dla wszystkich członków rodziny. Być może nadchodząca majówka z dziećmi stanie się okazją do zaszczepienia w nich nowego hobby, które doskonale wpłynie na ich rozwój i kondycję fizyczną. Do zobaczenia na trasie.

Majówka z dziećmi na Mazurach

Wszyscy dobrze znamy najpiękniejsze miejsca w naszym kraju. Morze i góry nie są jednak dobrym miejscem na wycieczkę, o ile nie dopisze pogoda. Jeśli więc majówkę z dziećmi planujesz z wyprzedzeniem, tym razem proponujemy Mazury. Możliwości spędzania tam wolnego czasu jest naprawdę wiele. Żeglowanie, kajaki, czy też rowery wodne - zapalonych żeglarzy nie przestraszy kilka kropel deszczu, a wiatr stanie się ich przyjacielem. W odwodzie zostaje jeszcze łowienie ryb, piesze wycieczki, czy też wspomniane wycieczki rowerowe. Wieczorem warto udać się na smaczną rybę, a być może również odrobinę rumu w portowej tawernie, spędzając wspaniałe chwile przy dźwiękach szant.

Majówka z dziećmi za granicą

Nasza ostatnia propozycja to wyjazd zagraniczny. Wbrew pozorom nie musi on być drogi. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować bilety lotnicze do Lwowa, Budapesztu, Wilna czy Wiednia. Majówka z dziećmi to okazja do poznania kolejnego pięknego miasta. Rodziny spragnione słońca dysponujące większą ilością wolnego czasu mogą wybrać ciepłą Hiszpanię, Włochy, Grecję lub Cypr. Czy wiesz już jaka majówka spełni marzenia Twoich dzieci?