Odpowiednie wirtualne biuro dla przedsiębiorców

Polska to wyjątkowy kraj pod względem ilości przedsiębiorców. Każdy chce prowadzić działalność gospodarczą lub spółkę, bo to szansa na większe zarobki niż na etacie. Siedziba firmy to może być wirtualne biuro – sprawdź dlaczego.

 

Wirtualne biuro jako siedziba firmy

Najmłodsze pokolenie świetnie rozumie, że nie wszystko trzeba posiadać na własność. Idea sharing economy widoczna jest na każdym kroku a szczególnie w dużych miastach. Na wielu ulicach poustawiane są samochody wynajmowane na minuty, hulajnogi dostępne po prostu na jednorazową przejażdżkę a zagraniczne fundusze inwestycyjne zaczynają promować mieszkania w abonamencie. To samo dotyczy prowadzenia firmy. Siedziba firmy to bardzo ważne zagadnienie, szczególnie dla urzędników skarbowych, ale dla zwykłego Kowalskiego, nie mówiąc o pokoleniu Z, w prowadzeniu firmy nie za bardzo chodzi o to, by z prywatnego majątku wydać 10 tys zł na meble do biura i zatrudnić dwie sekretarki oraz osiąść w tym biurze, hodując wielki brzuch i czytać cały dzień gazetę. W taki sposób funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowe w PRL, ale jeśli się jest współczesnym przedsiębiorcą to świat wygląda kompletnie inaczej i z pomocą przychodzą tu wirtualne biura.

 

Czym konkretnie są wirtualne biura ?

Wirtualne biura to rozwiązanie natychmiastowe, zgodne z duchem dzisiejszych czasów. Współczesny człowiek i przedsiębiorca chce mieć wszystko natychmiast. Chce wejść do lokalu, podpisać umowę i już mieć siedzibę firmy – tak właśnie działają biura wirtualne. Nie będzie tej siedziby urządzał miesiącami, bo nie będzie przebywał w siedzibie firmy bez takiej potrzeby. Wirtualne biuro to kompletnie wyposażony lokal stanowiący dla wielu firm siedzibę, czyli jest to lokal czynny w odpowiednich godzinach, posiadający stały personel. Wirtualne biuro odbiera korespondencję pocztową oraz paczki kurierskie. O odebranej korespondencji w czasie rzeczywistym wychodzi powiadomienie na email lub także na SMS. Istnieje możliwość otrzymywania skanów korespondencji w załączniku email. Wirtualne biura posiadają także sale do spotkań, sale na posiedzenia zarządów spółek, na szkolenia czy spotkania z kontrahentami. Idea jest prosta – z sali korzystasz wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba – dokładnie jest tak samo, jak z samochodem wynajmowanym na minuty czy z hulajnogą.

 

Gdzie wykupić wirtualne biuro ?

Wirtualne biura to także adres dla firmy, adres, który wpiszesz do KRS czy CEiDG, jako adres siedziby firmy. Nie jest to tylko wirtualny adres, więc uważamy, iż niezależnie od lokalizacji zarządu spółki czy wspólników, najlepsze wirtualne biura oferuje Warszawa Śródmieście. Jest to najbardziej biznesowy adres w Polsce. Wirtualne biura znajdują się w zabytkowych kamienicach o adresach rozpoznawalnych w całym kraju np. Aleje Jerozolimskie, otoczonych największymi biurowcami w Polsce np. Varso Tower, Rondo 1, Skyliner, Generation Park czy Mennica Legacy Tower. Warszawa Śródmieście to także Dworzec Centralny, czyli dobry dojazd z każdego rejonu Polski a w jego otoczeniu są właśnie wirtualne biura.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając wirtualne biuro ?

Warto zapytać czy właściciel wirtualnego biura jest również właścicielem lokalu, w którym jest prowadzone wirtualne biuro. W takim wypadku biuro wirtualne będzie tam latami i przez bardzo długi okres nie będzie zachodzić potrzeba zmiany adresu w KRS czy CEiDG a stałość siedziby firmy to ważny czynnik wpływający na wiarygodność u kontrahentów. Obowiązkowo wirtualne biura muszą także posiadać sale do spotkań, gdyż raz do roku pod adresem siedziby firmy musi się odbyć posiedzenie wspólników decydujące w kluczowych dla spółki zagadnieniach.