• Dane operatora Kokos.pl.
 • Czym jest Kokos.pl?
 • Jak zacząć?
 • Co zyskam, jeśli założę konto w Kokos.pl?
 • Jak założyć konto w Kokos.pl?
 • Ochrona danych osobowych

  1. Blue Media S.A. Siedziba firmy mieści się w Sopocie przy ulicy Powstańców Warszawy 6, kod 81-718.
   Spółka została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000320590, NIP 585-13-51-185, REGON 191781561. Kapitał zakładowy 2 000 000 zł (wpłacony w całości).

  2. Kokos.pl jest serwisem społecznościowym, który łączy ludzi potrzebujących gotówki z ludźmi, którzy chcą zainwestować i udzielić pożyczki. Pożyczkobiorca wystawia aukcję w serwisie Kokos.pl, w której określa warunki, na jakich chciałby otrzymać pożyczkę (kwotę, liczbę rat, oprocentowanie). Inwestorzy analizują informacje podane na aukcji i dokonują wpłaty. Pożyczkobiorca otrzymuje gotówkę, a Inwestor zysk z oprocentowania.

   Kokos.pl to także społecznościowa wymiana walut, która odbywa się pomiędzy Użytkownikami. Wymiana walut odbywa się między Użytkownikami, którzy tworząc zlecenie wymiany podają kwotę i walutę, którą chcą kupić lub sprzedać oraz kurs wymiany.
  3. W zależności od tego, jaki masz cel:


   Jeżeli chcesz pożyczyć pieniądze i jesteś nowym Użytkownikiem, złóż wniosek o pierwszą pożyczkę.


   Jeśli jesteś aktywnym Użytkownikiem i posiadasz już historię pożyczkową w Kokosie, załóż aukcję.

    

   Jeżeli chcesz zarobić, zostań Inwestorem.


   W Kokosie możesz być jednocześnie Pożyczkobiorcą i Inwestorem. W każdej chwili możesz zarówno ubiegać się o pożyczkę jak i rozpocząć inwestowanie.

  4. Założenie konta pozwoli Ci na:
   • - założenie aukcji pożyczkowej na ustalonych przez Ciebie warunkach
   • - zainwestowanie pieniędzy poprzez udzielenie pożyczki innej osobie - Twoim zyskiem będzie oprocentowanie pożyczki 
   • - wymianę walut na ustalonych przez Ciebie warunkach
   • - oraz dostęp do wielu narzędzi dla Inwestora, Pożyczkobiorcy oraz Użytkownika wymieniającego waluty, jak ekspresowa wypłata pożyczki, inwestycja w pożyczkę z gwarancją spłaty kapitału, dostęp do wielu pomocnych statystyk


   Zarejestruj się.

  5. Chcesz otrzymać pożyczkę? Przejdź do formularza swojej pierwszej pożyczki w Kokos.pl

   Chcesz zostać Inwestorem lub zapoznać się bliżej z serwisem? Zarejestruj się.

  6. Blue Media S.A. zwraca szczególną uwagę, aby wszelkie działania związane z przekazywaniem danych osobowych były prowadzone w zgodzie  z obowiązującym prawem – m.in. z : ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883). Dane osobowe, które widnieją na umowach zawieranych między  Użytkownikami, można sprawdzić we wzorach danych umów. Dodatkowo Pożyczkobiorca może wyrazić zgodę, aby potencjalni Inwestorzy mogli poznać jego dane, takie jak np. imię i nazwisko, zawód w czasie trwania aukcji