Kredyt bankowy czy pożyczka społecznościowa?

Czym to się różni i co się bardziej opłaca?

Każdy z nas prędzej czy później doświadcza sytuacji, w której potrzebuje gotówki na jakieś nieprzewidziane wydatki. W pierwszej chwili, myśląc o pożyczce, większość z nas swoje kroki skieruję w stronę banku. Masa reklam promujących kolejne atrakcyjne produkty bankowe zrobiła swoje i skutecznie wpoiła nam konotację: pożyczka = bank.

Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

Od rodziny Od banku W instytucjach parabankowych Pożyczki społecznościowe
tak tak nie tak

Pomimo siły oddziaływania instytucji bankowych na nasze zachowanie, dostrzegamy jednak sporą zmianę i wzrost świadomości Polaków w zakresie ich finansów, a także duże zainteresowanie alternatywnymi sposobami pozyskania potrzebnych pieniędzy.

Polska jest krajem, w którym ludzie bardzo chętnie korzystają z technologicznych rozwiązań w zakresie płatności, zarządzania kontem bankowym czy zakupu produktów finansowych przez internet.

Cenimy wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy, jakie oferują nam systemy transakcyjne banków, płatności online czy płatności zbliżeniowe. Sięgamy po nie, bo oferują nam łatwiejszy i szybszy sposób na wykonanie codziennych obowiązków jak zakupy, uregulowanie rachunków czy spłata rat.

Dlaczego więc nie poszukać równie atrakcyjnego, łatwego i wygodnego rozwiązania w zakresie pożyczania pieniędzy?
Tym bardziej, że daleko szukać nie trzeba.

Kokos.pl powstał wlaśnie jako alternatywa dla trudniejszych w uzyskaniu - pożyczek bankowych. Kokos.pl to platforma oferująca pożyczki społecznościwe - czyli onlinowy, otwarty rynek dla pożyczkobiorców i pożyczkodawców, którymi są wyłącznie użytkownicy serwisu.

Oznacza to, że siegając po pożyczkę na Kokos.pl pieniądze otrzymujesz od innych użytkowników, którzy w ten sposób mogą swoje pieniądze zainwestować i zarobić na udzielanych pożyczkach.

To dużo prostszy i wygodniejszy sposób na uzyskanie potrzebnej kwoty, a fakt, że pożyczasz je od innego normalnego człowieka sprawia, że nie jesteś już tylko anonimowym petentem w dużej instytucji, a po prostu partnerem w interesach. To jaką pożyczkę otrzymasz i na jakich warunkach zależy tylko od tego czy wzbudzisz zaufanie innych użytkowników platformy i od posiadanych umiejętności negocjacyjnych.

Chcesz się sprawdzić?
Weź swoją pierwszą pożyczkę

Zobacz czym różni się kredyt bankowy od pożyczki społecznościowej na Kokos.pl

POŻYCZKA UDZIELANA W KREDYCIE BANKOWYM POŻYCZKA NA KOKOS.PL
udzielana przez instytucje i zależy od jej decyzji i aktualnej polityki sprzedażowej (nie mamy na nią wpływu) udzielana przez innych ludzi, to czy otrzymamy pożyczkę zależy w dużym stopniu od podjętych przez nas działań
termin spłaty zawsze określony pożyczkobiorca sam określa termin spłaty
zdobycie kredytu w banku wiąże się z licznymi formalnościami wymagane niezbędne minimum formalności
bank musi zaakceptować cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy cel wykorzystania środków określasz sam: Twoje pieniądze, Twoja sprawa