article image

Bezpieczna pożyczka, czyli jak pożyczać pieniądze z głową
21-07-2022

Pożyczki pozabankowe cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Umożliwiają otrzymanie solidnego zastrzyku gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel. Aby jednak takie finansowanie nie okazało się początkiem kłopotów, warto wiedzieć, gdzie bezpiecznie pożyczyć pieniądze. Poznaj najważniejsze zasady ubiegania się o wsparcie finansowe.

więcej >

article image

Pożyczka dla studenta
14-07-2022

Studiowanie stanowi poważne obciążenie domowych finansów. Między innymi z tego powodu wielu studentów korzysta z zewnętrznego wsparcia oferowanego m.in. przez firmy pozabankowe. Jeśli potrzebujesz środków na ten cel, sprawdź, gdzie i na jakich warunkach masz szansę otrzymać pożyczkę.

więcej >

article image

Pożyczka czy kredyt na wesele – najlepsze oferty
04-07-2022

Chcesz mieć wesele jak z bajki? Nie masz zamiaru oszczędzać ani na wystroju sali, ani na jedzeniu dla gości, a oprócz tego marzy ci się wyjątkowa podróż poślubna? W takim razie być może nie obejdzie się bez wzięcia kredytu lub pożyczenia gotówki. Wyjaśniamy, na jakie rozwiązanie warto się zdecydować i z oferty jakich banków czy firm mogą skorzystać osoby planujące wesele.

więcej >

article image

Pożyczka dla bezrobotnych na raty – kredyt bez umowy o pracę
30-06-2022

Otrzymanie kredytu czy pożyczki nie wydaje się dziś trudne. Jednak w gorszej sytuacji są osoby bezrobotne. Brak umowy o pracę jest w wielu przypadkach dużą przeszkodą w ubieganiu się o kredyt. Mimo tego istnieją sposoby na to, aby móc podreperować swój budżet, nie mając stałego źródła dochodów. Wyjaśniamy, z jakich rozwiązań mogą skorzystać osoby w takiej sytuacji!

więcej >

article image

Co to jest ERIF – jak sprawdzić siebie i kto tam trafia?
27-06-2022

Zapomniałeś zapłacić mandatu w terminie? Zalegałeś przez dłuższy czas z płatnościami za prąd czy gaz? W takim razie istnieje możliwość, że twoje dane widnieją w ERIF. Może to być przyczyną problemów z wzięciem nawet niewielkiego kredytu w banku. Dowiedz się, czym jest ERIF, dlaczego możesz trafić do tego rejestru i jak sprawdzić, czy znajdują się w nim twoje dane!

więcej >

article image

Scoring kredytowy – co warto o nim wiedzieć?
09-06-2022

Wiedza o tym, jak zbudować scoring bankowy przyda się każdemu, kto planuje starać się o kredyt w banku. Ocena wiarygodności kredytowej opiera się na historii kredytowej oraz zdolności do spłacenia ewentualnego zadłużenia. Bank musi mieć pewność, że pożyczając pieniądze konkretnej osobie, odzyska je z powrotem na określonych w umowie warunkach. Właśnie z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji bank weryfikuje dane klienta pod wieloma względami.

więcej >

Zobacz także
article image

Pożyczka na umowę zlecenie – kto jej udziela?
07-06-2022

Uzyskanie pożyczki na umowę zlecenie jest mniej realne niż w przypadku stałej umowy o pracę, ale nie niemożliwe. Czy można obecnie dostać pożyczkę na umowę zlecenie, mimo że banki najbardziej cenią klientów zatrudnionych na podstawie umowy o pracę? Kto udziela pożyczki na umowę zlecenie? Przy kontraktach, umowach o dzieło i zlecenie możliwość uzyskania kredytu w banku rzeczywiście jest mniej prawdopodobna – ale wciąż realna.

więcej >

article image

Kredyt lub pożyczka na oświadczenie – czy jest to możliwe?
01-06-2022

Kredyt na oświadczenie o zarobkach można otrzymać bez weryfikacji kredytobiorcy i potwierdzania warunków zatrudnienia u pracodawcy. Wystarczy dokument, w którym samodzielnie oświadcza się, jakie wynagrodzenie za pracę jest osiągane w wymaganym we wniosku kredytowym okresie. Weryfikacja kredytobiorcy/pożyczkobiorcy nie jest wówczas konieczna. Rzeczywista wysokość jego zarobków nie jest porównywana z kwotą podaną w dokumencie. Trzeba jednak pamiętać, że dane zawarte w oświadczeniu muszą być prawdziwe.

więcej >

article image

Pożyczka na spłatę ZUS i US
26-05-2022

Comiesięczne składki ubezpieczeniowe i zaliczki na podatek dochodowy, jakie przedsiębiorcy zobowiązani są odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, to znaczne obciążenie finansowe. W efekcie zarówno duże, jak i małe firmy często zmagają się z problemem zadłużenia w ZUS czy US. Takie zaległości mają szereg negatywnych konsekwencji, a ich spłata nie jest łatwym zadaniem.

więcej >

Aktualności - Pożyczki gotówkowe