Szukasz Kredytu Gotówkowego ?

 

Kredyty gotówkowe są cennym źródłem finansowania planowanych i pilnych wydatków. Odpowiedzialna i świadomie wybrany kredyt gotówkowy przynosi nie tylko korzyści, ale także pozwala uniknąć zbędnych kosztów. Oczywiście idealnie byłoby, gdybyś co miesiąc rezerwował nawet niewielką kwotę na pilne potrzeby. Jednak od słów do realizacji jest jeszcze długa droga, a większość z nas mimo woli nie jest w stanie zgromadzić wystarczających oszczędności.

Dlatego też, aby zrealizować swoje marzenia, zrealizować plany i pokryć nieoczekiwane wydatki, coraz więcej konsumentów sięga po tak zwany kredyt gotówkową, potocznie zwaną kredytem konsumenckim lub zwykłą pożyczką. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonaj porównania zaliczek, aby oferta była dokładnie dopasowana do Twoich oczekiwań i potrzeb finansowych.

1.png

Weź Kredyt do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,41%

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP

 • Skorzystaj ze zdalnej pomocy pracownika banku
 • Masz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na ekstra wydatki
 • Spłata od 2 do 120 miesięcy
 • Możesz przenieść nawet jedną ratę
 • RRSO 8,04%
Pożyczaj wygodnie, wydawaj swobodnie z Alior Bank
 • Kwota do 200 tyś. zł
 • Okres spłaty do 10 lat
 • Ubezpieczenie od utraty pracy i NNW dla kwoty powyżej 70 tyś. zł
 • RRSO 9,02%

Promocyjny kredyt gotówkowy od Santander Bank Polska S.A.

 • Prowizja 2,89% oferta specjalna
 • Wypłata gotówki nawet w 1 dzień
 • Minimum formalności
 • RRSO 9,99%

Pozwól sobie na więcej z kredytem na dowolny cel

 • od 1 000 do nawet 300 tyś. zł
 • okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy
 • wypłata gotówki nawet w 1 dzień
 • RRSO: 11,90
Wybierz kredyt oferowanych przez SKOK Chmielewskiego
 • Szybki proces i konkurencyjne oprocentowanie
 • Niska lub zerowa prowizja
 • Indywidualne podejście
 • RRSO 9,59%

Kredyty gotówkowe

Pojawia się wiele sytuacji, w których potrzebujemy szybkiego przypływu gotówki. Bardzo często sięgamy wówczas po kredyty gotówkowe. Czym tak naprawdę są kredyty gotówkowe, jakie są ich zalety oraz wady? Jakie wyróżniamy rodzaje kredytów? Gotowi na garść praktycznej wiedzy? Zaczynamy! 

Czym jest kredyt gotówkowy?

Zacznijmy od samego początku. Kredyty gotówkowe to kredyty, które wypłaca instytucja bankowa na konto bankowe bądź do ręki dla indywidualnych klientów. Kredyty gotówkowe zaliczane są do grupy kredytów konsumenckich. Jedną z największych zalet kredytów gotówkowych jest fakt, że pieniądze od banku możemy uzyskać na dowolnie wybrany przez nas cel. Jest więc to kredyt uniwersalny, nie musimy instytucji finansowej przedstawiać swoich planów i zamierzeń, na który zostanie spożytkowany kredyt. Należy podkreślić, że kredyty gotówkowe to oferta skierowana jedynie dla osób fizycznych.

Jak każdy kredyt, także i gotówkowy, posiada swoje wady i zalety. Zacznijmy od plusów, jakie niesie za sobą zaciągnięcie kredytu gotówkowego. W przeciwieństwie do innych kredytów jakie oferują nam banki, w przypadku gotówkowego bardzo łatwo przebiega proces wykazania zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. Wystarczy przedstawić zaświadczenie o zarobkach oraz wskazać inne zobowiązania finansowe, jeśli takie posiadamy.  Naturalnym jest, że każda instytucja finansowa przed udzieleniem jakiejkolwiek pożyczki czy kredytu, sprawdza zdolność klienta do jej spłacenia. O ile w przypadku np. kredytu hipotecznego weryfikacja jest bardzo wymagająca, o tyle w przypadku kredytu gotówkowego kryteria są bardziej przyjazne. Ubiegając się o kredyt gotówkowy zazwyczaj szybko uzyskujemy decyzję banku o przyznaniu bądź odmowie przyznania kredytu. Jeśli decyzja jest pozytywna, pieniądze szybko znajdują się na naszym koncie bankowym bądź w naszych rękach. Ogromnym plusem kredytów gotówkowych jest brak konieczności zabezpieczenia. Jest to chyba największa zaleta. Wiele osób nie posiada nieruchomości, cennych rzeczy ruchomych, przez co nie jest w stanie wykazać zabezpieczenia dla zaciąganego kredytu. W związku z tym, wiele banków prześciga się w jak najbardziej atrakcyjnych warunkach udzielanych kredytów, a klienci mają duży wachlarz wyboru.  

Niestety, kredyty gotówkowe to nie sama sielanka i zalety. Mają również swoje wady. Jedną z najbardziej znaczących są wysokie koszty związane z udzielaniem kredytu, a znaczna ich część przypada na prowizję. Kredyty gotówkowe bardzo często mają także wysokie oprocentowanie. Są to też formy kredytowe dla osób, które potrzebują raczej małej ilości gotówki. W związku z brakiem konieczności zabezpieczenia, żadna instytucja finansowa nie zdecyduje się na udzielenie nam dużej sumy pieniędzy. 

Rodzaje kredytów gotówkowych

Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje kredytów gotówkowych:

 • konsumencki,
 • konsolidacyjny.

Ponadto, ze względu na walutę, w której udzielany jest kredyt, wyróżnić możemy kredyty złotowe bądź w walucie obcej. 

Kredyt konsolidacyjny jest szczególnym rodzajem, ponieważ udzielany jest na spłatę innych zobowiązań niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Możemy nim spłacić inne kredyty czy debety. Kredyt konsolidacyjny wymaga zabezpieczenia.

Kredyt konsumencki jest kredytem udzielanym na dowolnie wybrany cel, zakup samochodu, remont mieszkania, wakacje, nowe meble. Cel zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb konsumenta. Nie może być jedynie związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy należy zawrzeć umowę, pomiędzy kredytodawcą (bankiem), a kredytobiorcą (konsumentem). Umowa zawierana pomiędzy stronami zawiera wszystkie szczegółowe, kluczowe elementy: cel na jaki zaciągamy kredyt gotówkowy (jeśli jest wskazany), wysokości kredytu, ilości i wysokości rat oraz okres spłaty, oprocentowanie (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), dodatkowe koszty związane z kredytem, ubezpieczenie. Umowa wskazuje na całkowity koszt kredytu, wedle dokonanych wyliczeń na podstawie ustawy z dnia 12 maja 2011r. o kredycie konsumenckim. Umowa informuje także o sposobie przekazania środków pieniężnych. 

Aby uzyskać kredyt gotówkowy nie musimy osobiście udawać się do oddziału instytucji finansowej. Kredyty gotówkowe możemy uzyskać przez internet bądź także przez telefon. Należy być osobą pełnoletnią, posiadać ważny dowód tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt przez internet musimy posiadać internetowo konto bankowe. 

Jak widać, nawet jeśli nie dysponujemy cennymi rzeczami ruchomymi czy nieruchomościami, możemy starać się o udzielenie kredytu gotówkowego. Jest to szansa na łatwe zdobycie potrzebnej gotówki. Należy jednak pamiętać o mniej atrakcyjnych warunkach kredytów gotówkowych niż np. kredytów hipotecznych. Warto jednak wykorzystać dostępne możliwości i realizować swoje aktualne potrzeby. Kredyty gotówkowe wciąż cieszą się dużą popularnością i są o wiele chętniej wybieraną formą zdobycia pieniędzy niż pożyczki prywatne. Do dzieła!.