Kredyty Gotówkowe Bez Wychodzenia z Domu – Ranking Kredytów

Kredyty gotówkowe są cennym źródłem finansowania planowanych i pilnych wydatków. Odpowiedzialna i świadomie wybrany kredyt gotówkowy przynosi nie tylko korzyści, ale także pozwala uniknąć zbędnych kosztów. Oczywiście idealnie byłoby, gdybyś co miesiąc rezerwował nawet niewielką kwotę na pilne potrzeby. Jednak od słów do realizacji jest jeszcze długa droga, a większość z nas mimo woli nie jest w stanie zgromadzić wystarczających oszczędności.

Dlatego też, aby zrealizować swoje marzenia, zrealizować plany i pokryć nieoczekiwane wydatki, coraz więcej konsumentów sięga po tak zwany kredyt gotówkową, potocznie zwaną kredytem konsumenckim lub zwykłą pożyczką. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonaj porównania zaliczek, aby oferta była dokładnie dopasowana do Twoich oczekiwań i potrzeb finansowych. Takie pieniądze można wydać na dowolny cel – z tego powodu jest to rozwiązanie cieszące się popularnością m.in. w trudnych sytuacjach życiowych, kiedy to konieczne jest dysponowanie większą sumą. Obecnie niezbędne środki można uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz bezpośrednio na stronie internetowej.

Kredyty gotówkowe

Pojawia się wiele sytuacji, w których potrzebujemy szybkiego przypływu gotówki. Bardzo często sięgamy wówczas po kredyty gotówkowe. Czym tak naprawdę są kredyty gotówkowe, jakie są ich zalety oraz wady? Jakie wyróżniamy rodzaje kredytów? Gotowi na garść praktycznej wiedzy? Zaczynamy!

Czym jest kredyt gotówkowy?

Zacznijmy od samego początku. Kredyty gotówkowe to kredyty, które wypłaca instytucja bankowa na konto bankowe bądź do ręki dla indywidualnych klientów. Kredyty gotówkowe zaliczane są do grupy kredytów konsumenckich. Jedną z największych zalet kredytów gotówkowych jest fakt, że pieniądze od banku możemy uzyskać na dowolnie wybrany przez nas cel. Jest więc to kredyt uniwersalny, nie musimy instytucji finansowej przedstawiać swoich planów i zamierzeń, na który zostanie spożytkowany kredyt. Należy podkreślić, że kredyty gotówkowe to oferta skierowana jedynie dla osób fizycznych.

Jak każdy kredyt, także i gotówkowy, posiada swoje wady i zalety. Zacznijmy od plusów, jakie niesie za sobą zaciągnięcie kredytu gotówkowego. W przeciwieństwie do innych kredytów jakie oferują nam banki, w przypadku gotówkowego bardzo łatwo przebiega proces wykazania zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. Wystarczy przedstawić zaświadczenie o zarobkach oraz wskazać inne zobowiązania finansowe, jeśli takie posiadamy. Naturalnym jest, że każda instytucja finansowa przed udzieleniem jakiejkolwiek pożyczki czy kredytu, sprawdza zdolność klienta do jej spłacenia. O ile w przypadku np. kredytu hipotecznego weryfikacja jest bardzo wymagająca, o tyle w przypadku kredytu gotówkowego kryteria są bardziej przyjazne. Ubiegając się o kredyt gotówkowy zazwyczaj szybko uzyskujemy decyzję banku o przyznaniu bądź odmowie przyznania kredytu. Jeśli decyzja jest pozytywna, pieniądze szybko znajdują się na naszym koncie bankowym bądź w naszych rękach. Ogromnym plusem kredytów gotówkowych jest brak konieczności zabezpieczenia. Jest to chyba największa zaleta. Wiele osób nie posiada nieruchomości, cennych rzeczy ruchomych, przez co nie jest w stanie wykazać zabezpieczenia dla zaciąganego kredytu. W związku z tym, wiele banków prześciga się w jak najbardziej atrakcyjnych warunkach udzielanych kredytów, a klienci mają duży wachlarz wyboru.

Niestety, kredyty gotówkowe to nie sama sielanka i zalety. Mają również swoje wady. Jedną z najbardziej znaczących są wysokie koszty związane z udzielaniem kredytu, a znaczna ich część przypada na prowizję. Kredyty gotówkowe bardzo często mają także wysokie oprocentowanie. Są to też formy kredytowe dla osób, które potrzebują raczej małej ilości gotówki. W związku z brakiem konieczności zabezpieczenia, żadna instytucja finansowa nie zdecyduje się na udzielenie nam dużej sumy pieniędzy.

Rodzaje kredytów gotówkowych

Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje kredytów gotówkowych:

  • konsumencki,
  • konsolidacyjny.

Ponadto, ze względu na walutę, w której udzielany jest kredyt, wyróżnić możemy kredyty złotowe bądź w walucie obcej.

Kredyt konsolidacyjny jest szczególnym rodzajem, ponieważ udzielany jest na spłatę innych zobowiązań niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Możemy nim spłacić inne kredyty czy debety. Kredyt konsolidacyjny wymaga zabezpieczenia.

Kredyt konsumencki jest kredytem udzielanym na dowolnie wybrany cel, zakup samochodu, remont mieszkania, wakacje, nowe meble. Cel zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb konsumenta. Nie może być jedynie związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy należy zawrzeć umowę, pomiędzy kredytodawcą (bankiem), a kredytobiorcą (konsumentem). Umowa zawierana pomiędzy stronami zawiera wszystkie szczegółowe, kluczowe elementy: cel na jaki zaciągamy kredyt gotówkowy (jeśli jest wskazany), wysokości kredytu, ilości i wysokości rat oraz okres spłaty, oprocentowanie (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), dodatkowe koszty związane z kredytem, ubezpieczenie. Umowa wskazuje na całkowity koszt kredytu, wedle dokonanych wyliczeń na podstawie ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Umowa informuje także o sposobie przekazania środków pieniężnych.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy nie musimy osobiście udawać się do oddziału instytucji finansowej. Kredyty gotówkowe możemy uzyskać przez internet bądź także przez telefon. Należy być osobą pełnoletnią, posiadać ważny dowód tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt przez internet musimy posiadać internetowo konto bankowe.

Jak widać, nawet jeśli nie dysponujemy cennymi rzeczami ruchomymi czy nieruchomościami, możemy starać się o udzielenie kredytu gotówkowego. Jest to szansa na łatwe zdobycie potrzebnej gotówki. Należy jednak pamiętać o mniej atrakcyjnych warunkach kredytów gotówkowych niż np. kredytów hipotecznych. Warto jednak wykorzystać dostępne możliwości i realizować swoje aktualne potrzeby. Kredyty gotówkowe wciąż cieszą się dużą popularnością i są o wiele chętniej wybieraną formą zdobycia pieniędzy niż pożyczki prywatne. Do dzieła!

Porównaj kredyty gotówkowe

Na rynku działa wiele instytucji finansowych oferujących kredyty gotówkowe. Z tego powodu tak ważne jest dokładne rozeznanie się w dostępnych opcjach przed wybraniem jednej z nich. Trzeba bowiem pamiętać, że kredyty gotówkowe mogą się od siebie znacznie różnić – mowa tu przede wszystkim o prowizjach, czasie wypłaty gotówki. RRSO czy niezbędnych formalnościach. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie szczegóły ofert najpopularniejszych banków. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz maksymalnie oszczędzić czas – dzięki porównywarkom online nie musisz odwiedzać stron internetowych poszczególnych firm, by zdobyć najważniejsze informacje o oferowanych kredytach gotówkowych.

Nasz ranking kredytów konsumenckich pełni jeszcze jedną, ważną funkcję. Bezpośrednio ze strony kokos.pl możesz przejść do formularza pozwalającego na złożenie wniosku o przyznanie pieniędzy. Dzięki temu liczba niezbędnych formalności zmniejsza się do minimum. Obecnie niemal wszystkie dokumenty i dane można dostarczyć przez internet, dlatego pożyczki gotówkowe są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na jak najkrótszym czasie od momentu złożenia wniosku, aż do otrzymania pieniędzy.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową online?

Pożyczki gotówkowe online są zwykle wyżej oprocentowane w porównaniu do kredytów na konkretne cele – wszystko ze względu na fakt, że są one udzielane bardzo szybko, a klient może gospodarować środkami zgodnie z własnymi potrzebami. Zazwyczaj takie pożyczki mają również dość duże limity, wynoszące nawet kilkaset tysięcy złotych. Wybierając odpowiednią propozycję, warto skupić się na takich czynnikach, jak:

  • maksymalna udzielana kwota,
  • termin spłaty,
  • wysokość rat,
  • oprocentowanie,
  • prowizja i RRSO,
  • dodatkowe opłaty m.in. za wydłużenie terminu spłaty czy spóźnienia z przelewami.

Trzeba również wiedzieć, że niektóre firmy oferują mniejsze limity w przypadku wniosków składanych przez internet. Jeśli chcesz uzyskać kwotę większą niż kilkadziesiąt tysięcy, prawdopodobnie konieczne będzie udanie się do stacjonarnej placówki

Kredyt gotówkowy online a dodatkowe koszty

Wybierając kredyt gotówkowy online, warto skupić się na wszelkich parametrach – większość osób interesuje się głównie oprocentowaniem, jednak trzeba pamiętać, że istnieją również opłaty dodatkowe – mowa tu przede wszystkim o prowizji czy konieczności wykupienia ubezpieczenia, które działa w razie nagłej utraty pracy. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną propozycję należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi szczegółami – rankingi pożyczek gotówkowych znacznie ułatwiają sprawę, zbierając niezbędne dane w jednym miejscu.

Niektóre banki oferują również dodatkowe promocje, obejmujące m.in. darmową pierwszą ratę czy mniejsze oprocentowanie przez kilka miesięcy. W takich przypadkach warto przeliczyć wszystkie kwoty, by sprawdzić, czy dana oferta rzeczywiście jest korzystna. Obecnie na rynku istnieje dość szeroki wybór kredytów gotówkowych online, dlatego można z łatwością znaleźć propozycję trafiającą w Twoje gusta.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Pożyczki gotówkowe bez wychodzenia z domu trafiają w gusta osób, które potrzebują zastrzyku pieniędzy na dowolny cel – bank nie weryfikuje, na co dokładnie chcesz wydać pieniądze. Takie kredyty są jednak udzielane wyłącznie osobom bez długów – jeśli w Twojej historii kredytowej znajdują się niekorzystne zapisy, konieczne może okazać się skorzystanie z pożyczki bez BIK, oferowanej przez instytucje pozabankowe. Zazwyczaj kredyty gotówkowe są przeznaczane na większe, ale pilne wydatki – mowa tu przede wszystkim o naprawach samochodów, wymianie sprzętu domowego, pilnych wyjazdach, leczeniu czy konieczności kupna nowego pojazdu. Zwykle takie cele wiążą się z koniecznością przeznaczenia co najmniej kilku tysięcy złotych. Banki oferujące pożyczki udostępniają opcję otrzymania nawet 30 000 zł bez wychodzenia z domu, co jest doskonałym wyborem w przypadku nagłych, dużych wydatków.

Obecnie kredyt gotówkowy można uzyskać zupełnie bez wychodzenia z domu. To właśnie dlatego taki produkt cieszy się dużą popularnością – wszelkie formalności można załatwić z poziomu własnego komputera, bez konieczności przeznaczania czasu na dojazd do placówek stacjonarnych i rozmowę z konsultantami. Wszystko przebiega więc szybko i sprawnie.