Pożyczki Bancovo – opinie i informacje

Sektor pozabankowy w ostatnim czasie cieszy się dużą popularności, pnieważ klienci coraz częściej spotykają się z decyzjami odmownymi w bankach. Bancovo nie udziela finansowania. To internetowa porównywarka kredytów i pożyczek oferowanych przez współpracujące banki i firmy pożyczkowe, działająca w Polsce od grudnia 2017 roku z inicjatywy Alior Banku. Powstała w celu wypełnienia luki, jaka – zdaniem przedstawicieli – była widoczna w sektorze finansowym. Wyszła naprzeciw potrzebom klientów, którzy wcześniej nie mieli możliwości zaciągnąć zobowiązania online. Platforma należy do katowickiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością AL Finance. Firma świadczy usługi pośrednika kredytów konsumenckich. Ma za zadanie pomóc pożyczkobiorcy wybrać optymalną ofertę wśród ofert bankowych i pozabankowych. Internetowa porównywarka Bancovo jest łatwa w obsłudze. Jej doskonałe rozplanowanie pozwala szybko znaleźć najlepszą ofertę. W jednym miejscu klient znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania i zaspokoi potrzebę finansową

1000 – 100000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

3 – 120 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Oferta Bancovo

Bancovo oferuje szeroki wachlarz oferty kredytów i pożyczek. Minimalna kwota finansowania, o jaką może ubiegać się klient, to 1 000 zł. Maksymalna z kolei to aż 200 000 zł. Proponowany okres spłaty wynosi od 3 do nawet 120 miesięcy. Dla nowych klientów Bancovo przygotowało ofertę promocyjną z niższym RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania).

Warunki otrzymania pożyczki w Bancovo

Bancovo jako pośrednik finansowy nie udziela pożyczek, tylko pośredniczy w ich otrzymaniu. Przyjmuje jednolite (niezależnie, od firmy, z której usług klient skorzysta) warunki finansowania:

 • minimalny wiek pożyczkobiorcy – 18 lat, maksymalny – 80 lat,
 • konieczność posiadania aktualnego dowodu osobistego oraz obywatelstwa polskiego,
 • posiadanie aktywnego polskiego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail,
 • posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej,
 • niezbędny adres zamieszkania w Polsce,
 • konto bankowe,
 • należy posiadać zdolność do czynności prawnych i status konsumenta,
 • zatrudnienie w przedsiębiorstwie, które posiada polski numer NIP,
 • brak zadłużeń widniejących w Biurze Informacji Kredytowej, brak zajęć komorniczych na rachunku bankowym,
 • brak zaległości w Bancovo.

Czy Bancovo dzwoni do pracodawcy? Wszystko zależy od wybranej oferty i pośrednika. W niektórych przypadkach może zostać wykonany telefon do pracodawcy, na co oczywiście pożyczkobiorca musi wyrazić zgodę.

Czy Bancovo sprawdza BIK?

W Bancowo niezębnym warunkiem do uzyskania finansowania jest pozytywna ocena klienta z Biura Informacji Kredytowej. Jest to zakomunikowane na głównej stronie pośrednika. Sprawdzenie historii wpisów na temat danego konsumenta pozwala na ocenę jego sytuacji finansowej. Rejestr pokazuje historię spłaty zobowiązań zarówno bankowych, jak i wybranych pożyczek i chwilówek na rynku pozabankowym. Pojawiają się tam wpisy np. o opóźnieniach w spłacie lub nieterminowym regulowaniu rat. Jeżeli scoring i profil klienta w BIK są negatywne, pożyczkobiorca nie ma szans na uzyskanie pożyczki w Bancovo.

Bancovo pożyczki - krok po kroku

Proces wnioskowania o pożyczki ratalne w Bancovo odbywa się całkowicie online. Składa się z 6 prostych kroków:

 1. Wejdź na stronę bancovo. Za pomocą suwaków, wybierz wysokość pożyczki i ilość rat.
 2. Wypełnij wniosek o pożyczkę.
 3. Czekaj na weryfikację wniosku i ocenę zdolności kredytowej.
 4. Spośród przedstawionych ofert wybierz taką, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. W zależności od wybranego produktu możesz zostać poproszony o przedstawienie odpowiednich dokumentów.
 5. Weryfikacja tożsamości klienta – należy wykonać z rachunku bankowego przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł.
 6. Podpisz otrzymaną umowę za pośrednictwem kodu SMS otrzymanego na numer telefonu komórkowego podanego we wniosku.

Otrzymana pożyczka zostanie zaksięgowana na Twoim rachunku bankowym najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

bancovo-opinie

Spłata pożyczki w Bancovo

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące spłaty pożyczki znajdują się w umowie kredytowej. Klient otrzymuje numer konta, na który należy wpłacać comiesięczną ratę. W dokumencie widnieje wysokość i termin spłaty zobowiązania. Nadpłata kredytu jest kwestią indywidualną. Zależy to od partnera, którego wybierze pożyczkobiorca. Zawarte jest to w umowie pożyczki.

Problemy ze spłatą pożyczki

Kiedy klient ma problem z prawidłową obsługą zaciągniętego zobowiązania, Bancovo nie jest odpowiednim podmiotem do kontaktu. W celu ustalenia dalszych działań zaleca się kontakt z firmą pożyczkową, u której uzyskało się finansowanie. Trzeba jednak pamiętać, że niespłacanie pożyczki w terminie powoduje naliczenie dodatkowych kosztów. Całkowita kwota kredytu ulegnie zmianie. Mogą być naliczone odsetki karne oraz dodatkowe opłaty związane z windykacją.

Bancovo dane kontaktowe

nazwa firmy: AL Finance Sp. z o. o.

adres:

ul. Tarasa Szewczenki 8, 40 – 855 Katowice

telefon: 22 100 43 44

adres e-mail: info@lendopolska.pl

Bancovo opinie

Zalety i wady firmy? Bancovo cieszy się dużą popularnością wśród klientów, którzy oczekują znalezienia oferty pożyczki (zarówno banków, jak i firm pożyczkowych) w jednym miejscu. Przejrzysta, bardzo dobrze rozplanowana witryna internetowa. Proces wnioskowania jest prosty. Od znalezienia oferty po wypłatę środków wszystko odbywa się online. Firma obecnie współpracuje z kilkunastoma instytucjami finansowymi. Oferty pochodzą tylko od tych podmiotów – przez co nie można mieć do końca pewności, że przedstawione oferty będą najkorzystniejsze.