Pożyczki VIA SMS – opinie i informacje

VIA SMS jest polskim oddziałem międzynarodowej grupy finansowej VIA SMS Group. Działa ona od 2000 roku w 7 krajach europejskich i wykorzystuje nowoczesne technologie. Klient obsługiwany jest na bardzo wysokim poziomie, co wpłynęło na stabilną pozycję wśród firm pozabankowych. Jest członkiem i założycielem Związku Firm Pożyczkowych. Oferuje pożyczki krótkoterminowe online – przez internet. Gotówka może być przeznaczona na dowolny cel – firma w żaden sposób nie ingeruje w to, na co klient przeznacza pożyczone pieniądze. Proces oczekiwania na decyzję został skrócony do minimum, a decyzja podejmowana jest w 15 minut. Pożyczka online we VIA SMS to dobry sposób, aby uzyskać dodatkowe finansowanie bez zbędnych formalności.

100 – 1500 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

30 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Oferta VIA SMS

W VIA SMS pożyczki są udzielane na 30 dni. Pierwszą można otrzymać do 1500 zł, kolejne maksymalnie do 4000 zł, lecz wnioskowanie o taką kwotę możliwe będzie dopiero za piątym razem. Pierwsza pożyczka jest całkowicie za darmo, bez żadnych opłat i prowizji. Klient oddaje dokładnie taką kwotę, jaką otrzymał.

Drugiej pożyczki nie można otrzymać, zanim nie spłaci się aktualnego zadłużenia. Natomiast jeżeli pożyczkobiorca poczeka 7 dni od terminu spłaty pożyczki, wartość kolejnej wzrasta: pierwsza do kwoty 1500 zł, druga 2000 zł, trzecia 2500 zł, czwarta 3000 zł, a za piątym razem maksymalna kwota pożyczki to 4000 zł.

Warunki otrzymania pożyczki w VIA SMS

Jedynym dokumentem niezbędnym do otrzymania pożyczki w VIA SMS jest dowód osobisty. W niektórych przypadkach firma może prosić też o przedłożenie wyciągu bankowego za 3 ostatnie miesiące.

Udzielenie pożyczki jest możliwe, jeśli klient spełnia poniższe warunki:

 • jest w wieku 20–72 lat,
 • posiada konto bankowe,
 • ma aktualny dowód osobisty,
 • posiada polskie obywatelstwo,
 • ma telefon komórkowy,
 • ma pozytywną historię kredytową,
 • ma stały dochód.

W VIA nie ma wymagań dotyczących źródła i wysokości dochodu, nie ma też określonych form zatrudnienia. Konieczny jest jedynie sam fakt posiadania stałego dochodu. Zatrudnienie nie jest weryfikowane u pracodawcy, bazuje się wyłącznie na oświadczeniu pożyczkobiorcy.

VIA SMS udziela pożyczek od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–20.00 oraz w soboty w godzinach 8.00–16.00.

Czy VIA SMS sprawdza BIK?

Czy w VIA SMS dokonywana jest weryfikacja w bazach dłużników? Tak – firma pożyczkowa weryfikuje klientów w tych bazach. Każdorazowo osoba zainteresowana pożyczką jest sprawdzana w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Czy zadłużeni mają szansę na finansowanie? Tak, ponieważ VIA SMS nie korzysta z bazy KRD.

Krok po kroku – jak wziąć pożyczkę w VIA SMS

Pożyczkę od VIA SMS można otrzymać w łatwy i szybki sposób. Wniosek online składa się na stronie VIA SMS – wystarczy przejść przez poniższe kroki:

 1. Ustal kwotę i okres spłaty pożyczki za pomocą suwaka: między 100 zł a 4000 zł. Kliknij przycisk „Weź pożyczkę”.
 2. Wypełnij wniosek. Jeżeli jest to pierwsza pożyczka, niezbędne jest uzupełnienie formularza rejestracyjnego. Należy tam podać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, serię i numer dowodu osobistego, numer PESEL, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Po rejestracji SMS-em otrzymasz kod, który należy wpisać w odpowiednie okienko.
 3. Po złożeniu wniosku otrzymasz decyzję kredytową SMS-em.
 4. Zweryfikuj swoją tożsamość. Może się to odbyć na dwa sposoby.
 • przelewem weryfikacyjnym w wysokości 1 gr,
 • przez aplikację Instantor – należy zalogować się do swojej bankowości elektronicznej w banku, w którym posiadasz rachunek. Logowanie służy potwierdzeniu zdolności kredytowej.

    5. Otrzymasz decyzję o przyznaniu pożyczki i wypłacie środków. Po przejściu przez weryfikację i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej VIA SMS przesyła pieniądze na zweryfikowane konto.

Wniosek o pożyczkę może otrzymać negatywną decyzję w wyniku błędnej weryfikacji danych oraz w momencie posiadania negatywnego wpisu w BIK.

viasms-pozyczki

Spłata pożyczki w VIA SMS

Spłaty pożyczki dokonuje się za pomocą przelewu na rachunek bankowy podany na stronie pożyczkodawcy. W treści powinien pojawić się opis: „Spłata pożyczki *ID klienta* (*nr rejestracji*)”. Firma VIA SMS nie daje możliwość przesunięcia spłaty zobowiązania. W przypadku, gdy należność nie zostanie zwrócona na czas, najlepiej jest skontaktować się z pożyczkodawcą poprzez infolinię. Wówczas wspólnie zostanie znalezione odpowiednie rozwiązanie. Brak terminowej spłaty pożyczki powoduje naliczenie odsetek za opóźnienie, a wtedy całkowity koszt pożyczki wzrasta. Jest to dwukrotność sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych w skali roku wyznaczanych w dniu zwrotu finansowania. Zgodnie z umową należy wywiązywać się z terminów spłaty pożyczki. Raty muszą być wpłacane systematycznie. Opóźnione płatności doprowadzą do wszczęcia procedury windykacyjnej i negatywnie wpłyną na ocenę wiarygodności klienta. Informacje te widoczne będą w Biurach Informacji Gospodarczych. Refinansowanie pożyczki nie jest możliwe.

VIA SMS – dane kontaktowe

nazwa firmy: VIA SMS PL Sp. z o.o.

adres: al. Jerozolimskie 123A

02-017 Warszawa

telefon: 22 291 53 55

adres e-mail: info@viasms.pl

VIA SMS – opinie klientów

Klienci VIA SMS twierdzą, ze atutem tej firmy jest bardzo prosty i krótki proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową oraz jej niskie koszty. Wśród pozytywów wymieniają również brak formalności – wystarczy tylko dowód osobisty oraz aktualny numer telefonu. Do wad zaliczają niestety wartość dostępnej chwilówki i możliwość korzystania tylko z jednego produktu.

FAQ

VIA SMS oferuje pożyczki krótkoterminowe online – przez internet. Cały proces odbywa się on-line. Klient nie otrzymuje dodatkowo wersji papierowej umowy.
Wszyscy klienci każdorazowo sprawdzani są w bazach dłużników. Bazy dłużników, z którymi współpracuje VIA SMS to: ERIF, BIG InfoMonitor.
VIA SMS to instytucja finansowa, która zapewnia swoim klientom minimum formalności i szybką decyzję w sprawie ubiegania się o pieniądze. Dbając o dyskrecję, nie dzwoni do pracodawcy.
VIA SMS sprawdza pożyczkobiorcę w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Współpracuje również z ERIF i BIG InfoMonitor.
VIA SMS każdorazowo sprawdza klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Korzysta również z baz dłużników takich jak: ERIF, BIG InfoMonitor.
Proces wnioskowania o pożyczkę w VIA SMS jest w pełni zdalny, odbywa się przez internet. Jest to bezpieczne działanie, jeśli decyzja jest przemyślana. Klient wnioskujący o pożyczkę online musi mieć pewność, że jego sytuacja finansowa pozwoli na spłatę zadłużenia.