Kredyt dla zadłużonych – kredyt bez BIK, BIG i KRD

Nie tylko na dom czy samochód – kredyt gotówkowy jest często zaciągany na drobiazgi. Mnożące się raty mogą doprowadzić do problemów z ich spłatą. Wówczas mówi się o zadłużeniu, które niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Jedną z nich jest widnienie w bazach dłużników. Czy w takiej sytuacji można ubiegać się o kolejny kredyt? Czy rzeczywiście istnieją pożyczki bez zbędnych formalności? Dowiedz się więcej.

Weź Kredyt do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,41%

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,04%

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • dodatkowa gotówka na dowolny cel
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,57%

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,4%

Atrakcyjne oprocentowanie

 • Minimum formalności
 • Indywidualnie dobrana oferta
 • LOTERIA SPŁACAMY TWÓJ KREDYT

Dług jako część życia

Bez zaciągania kredytów mało kto mógłby sobie pozwolić na budowę domu, kupno mieszkania i zapewnienie sobie środków do życia. Z drugiej strony często pojawiają się niepotrzebne długi konsumenckie na najnowocześniejszą elektronikę, wakacje itp. To właśnie one stają się problemem dla wielu osób. Z tego powodu mówi się również o „dobrym długu” i „złym długu”. Tak zwane dobre zadłużenie obejmuje pożyczki zaciągane w celu inwestowania w towary, których wartość wzrasta lub przynajmniej zachowują swoją wartość. Klasyką są nieruchomości na wynajem lub na własność, inwestycje przedsiębiorstw w maszyny i kredyty na sfinansowanie własnej edukacji.

Po stronie złych długów znajdują się towary konsumpcyjne finansowane na kredyt – od smartfonów po telewizory i wyjazdy wakacyjne. Wszystkie te towary szybko tracą na wartości, a zaciągnięte zobowiązania trzeba dalej spłacać. Staje się to szczególnie niebezpieczne, jeśli te długi konsumenckie są finansowane za pomocą szczególnie drogiego kredytu zaciągniętego na konto bankowe. Tutaj często rzeczywista roczna stopa oprocentowania przekracza po czasie możliwości spłaty pożyczki.

Tymczasem biuro informacji kredytowej (BIK) ustaliło, że w październiku 2022 roku aż o 20,6% wzrosła sprzedaż ratalna w porównaniu do października 2021 roku. To oznacza, że konsumenci coraz chętniej sięgają po kredyty na drobne rzeczy. Im więcej takich zakupów, tym większe prawdopodobieństw wystąpienia problemów ze spłatą zobowiązania.

Czy istnieje kredyt dla zadłużonych?

Niespłacone zobowiązania na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych sprawiają, że bank podejmuje się czynności prawnych związanych z odzyskaniem należności. Najczęściej kończy się to procesem windykacyjnym i umieszczeniem negatywnego wpisu w biurze informacji kredytowej. To z kolei blokuje możliwość pozyskania kolejnego kredytu na spłatę zadłużenia.

Czy istnieje jakieś wyjście z takiej sytuacji? Czy osoba ze złą historią kredytową może zaciągnąć kredyt bez BIK? Pożyczka, a nie kredyt dla zadłużonych, to produkt oferowany w firmach pozabankowych. Stanowi on szansę dla osób w gorszej sytuacji finansowej na uzyskanie pomocy pieniężnej – przy zachowaniu minimum formalności.

Należy pamiętać, że pod względem formalnym nie ma czegoś takiego jak kredyt dla zadłużonych. Prawo bankowe zabrania udzielania wsparcia finansowego osobom, u których historia kredytowa jest niekorzystna. Mogą one jedynie ubiegać się o kredyt konsolidacyjny.

Gdzie dostanę kredyt dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych w BIK i KRD nie istnieje. Przynajmniej formalnie. W mowie potocznej używa się takiego terminu, aczkolwiek chodzi o pożyczki dla zadłużonych. To produkty dostępne w instytucjach pozabankowych dla osób w złej sytuacji finansowej. Firmy pożyczkowe nie zwracają uwagi na negatywną czy pozytywną historię kredytową. Nie liczy się też, na co pożyczkobiorca przeznaczy pieniądze. Chodzi o to, by miał jedynie zabezpieczenie w postaci stałego źródła dochodu, by nadążać ze spłatą zobowiązań. Czasami pod uwagę brany jest zastaw nieruchomości.

Gdzie dostanę kredyt ze złym BIK-iem?

Spłacanie wysokich rat przy kredycie konsumenckim i jednoczesne regulowanie codziennych wydatków jest trudne. Kredyty dla zadłużonych nie istnieją, ale można otrzymać pożyczki dla zadłużonych w firmach spoza sektora bankowego.

Firmy pozabankowe oferują pożyczki także dla osób, które znajdują się w rejestrach dłużników. Są to tzw. chwilówki lub pożyczki bez BIK. Otrzymują je nawet ci z niską zdolnością kredytową. Ofert warto poszukać w internetowych rankingach. W jednym miejscu gromadzone są informacje o różnych podmiotach, które zastępują bankowy kredyt dla osób zadłużonych. Po wybraniu oferty i przekierowaniu do odpowiedniej witryny, na stronie pożyczkodawcy można zapoznać się ze szczegółami udzielenia szybkiej pożyczki i przystąpić do złożenia wniosku pożyczkowego.

Kto otrzyma pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczka pozabankowa przeznaczona jest dla osób:

 • bez dobrej zdolności kredytowej,
 • które nie mogą ubiegać się o uzyskanie kredytu w banku,
 • które mają negatywną historię kredytową w BIK, KRD i BIG,
 • z zajęciami komorniczymi lub windykacyjnymi,
 • które chcą uregulować bieżące zadłużenie,
 • z problemami finansowymi przy spłacie innych pożyczek pozabankowych,
 • z niskimi dochodami.

Pożyczki dla zadłużonych są udzielane osobom z negatywną historią kredytową oraz bez względu na wpis do rejestru dłużników.

Jak przebiega uzyskanie pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki pozabankowe wiążą się z procedurą, która wymaga spełnienia kilku formalności, by uzyskać pieniądze na pokrycie zadłużenia. Przede wszystkim do otrzymania szybkiej pożyczki potrzebne są niezbędne dokumenty i informacje:

 • dowód osobisty,
 • dokument potwierdzający źródło dochodów,
 • dane pracodawcy i rodzaj zatrudnienia,
 • wysokość miesięcznych zobowiązań na wydatki stałe i zmienne.

Warto skorzystać z ofert pożyczki dla zadłużonych online. Wówczas cała procedura wypełniania wniosku i uzyskania pożyczki jest prostsza i szybsza. Co trzeba zrobić, by otrzymać pieniądze?

 1. Wybierz interesującą ofertę na pożyczkę pozabankową.
 2. Ustal kwotę zobowiązania i okres spłaty.
 3. Wypełnij wniosek pożyczkowy.
 4. Poczekaj na weryfikację danych i decyzję pożyczki online.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i podpisaniu umowy otrzymasz przelew na konto bankowe.

Pamiętaj, że zawsze trzeba sprawdzić, jaka będzie całkowita kwota spłaty zaległości. Firmy, które udzielają pożyczek dla zadłużonych, proponują dość korzystne oferty, ale zawsze trzeba brać pod uwagę swoje aktualne i przyszłe możliwości.

Średnia 0
/0 ocen

Dodaj nowy komentarz

article image
Jak zorganizować wakacje marzeń?

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, nie wszyscy mamy jeszcze sprecyzowane plany lub odkładamy wypoczynek na jesień.

Więcej
article image
Rodzaje faktoringu, czyli jaki faktoring wybrać?

Faktoring staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce. To sprawdzone narzędzie, które pomaga przedsiębiorcom zachować płynność finansową nawet w branżach najbardziej narażonych na nieregularne płatności. Zastanawiając się jednak, jaką usługę wybrać, warto przeanalizować wszystkie rodzaje faktoringu. Dzięki temu będzie można dobrać usługę dokładnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb prowadzonej firmy.

Więcej
article image
Kredyt, a zmiana pracy – czy to możliwe?

Zmieniłeś pracę i chcesz ubiegać się o kredyt? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na decyzję banku w takiej sytuacji.

Więcej