Pożyczki Provident – opinie i informacje

Provident Polska jest liderem na rynku usług pozabankowych. To firma pożyczkowa z wieloletnim doświadczeniem. Działa w Polsce od 1997 roku. Oferuje bezpieczne, wygodne i szybkie pożyczki oraz produkty ubezpieczeniowe we współpracy z AXA Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Jak dostać pożyczkę w Providencie? W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów firma oferuje swoje produkty zarówno w 100% online, jak i bezpośrednio. Zawnioskować można zdalnie np. przez internet, jednak jest też możliwość umówienia się z Doradcą, który odwiedzi pożyczkobiorcę w domu.

300 – 15000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

3 – 36 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Oferta pożyczki

Provident oferuje kilka rodzajów pożyczek:

Pożyczka 5 × 0 – darmowa internetowa chwilówka na start dla nowych klientów z okresem spłaty do 5 rat. Kwota pożyczki może wynosić od 500 zł do 2 000 zł. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to 0%, czyli klient nie ponosi żadnych kosztów.

Pożyczka samoobsługowa – jest to pożyczka internetowa. Dostępne kwoty pożyczki samoobsługowej mieszczą się w przedziale 300–20 000 zł. Do wyboru jest siedem okresów spłaty: 3, 6, 12, 18, 24, 36 i 48 miesięcy.

Pożyczka na 48 miesięcy – jak sama nazwa wskazuje, jest ona rozłożona na 48 rat. To internetowa pożyczka dostępna również dla nowych klientów. Kwota zobowiązania wynosi od 5000 zł do 20 000 zł.

Pożyczka dopasowana – ten wybór daje szerokie możliwości. W ramach produktu można wybierać pomiędzy pożyczką miesięczną na konto, pożyczką miesięczną w gotówce (obie do 15 000 zł) i pożyczką tygodniową w gotówce (do 10 000 zł). Spłaty należy dokonać w okresie od 3 do 24 miesięcy bądź od 30 do 90 dni. Jeśli ma to być pożyczka w gotówce, trzeba umówić się wizytę Doradcy.

Czy Provident sprawdza BIK?

Firma Provident Polska dba o klienta i o swój interes, dlatego chce mieć pewność, że pożyczkobiorcę będzie stać na spłatę zobowiązania. Z tego powodu przed wydaniem decyzji kredytowej sprawdza klientów w bazach dłużników. Weryfikuje ich również w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG). Osoby, które nie mają pozytywnej oceny w BIK, są dla pożyczkodawcy niesolidnymi płatnikami. Wówczas ryzyko braku odzyskania pożyczonej kwoty wzrasta. Jeżeli klient posiada inne zobowiązania w bankach lub ma pozabankowe pożyczki ratalne, ale obsługuje je w terminie, nadal ma szansę na uzyskanie finansowania. Istotne jest jednak pilnowanie terminu spłaty raty.

Warunki wnioskowania o pożyczki

Warunkiem udzielenia pożyczki jest:

 • wiek powyżej 18 lat,
 • stałe miejsce zamieszkania,
 • aktualny dowód osobisty,
 • polskie obywatelstwo,
 • stałe źródło dochodu (wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta),
 • numer telefonu komórkowego,
 • rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej.

Jak wziąć pożyczkę z Providenta?

Złożenie wniosku w firmie Provident jest łatwe i proste. Aby otrzymać pożyczkę, należy podjąć kilka kroków.

 1. Sprawdź warunki pożyczki – poznaj oferty i zasady wnioskowania o pożyczki, zanim złożysz wniosek. Jeśli nie spełniasz jakichś wymogów, otrzymasz decyzję negatywną.
 2. Poznaj całkowite koszty pożyczki.
 3. Ustal kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty – pomocny jest kalkulator zamieszczony na stronie pożyczkodawcy. W zależności od wybranych parametrów będziesz mieć do wyboru dwa warianty: pożyczka samoobsługowa oraz pożyczka wynajmowana.
 4. Wypełnij formularz – służy on do podania danych pożyczkobiorcy. Na ich podstawie firma przystępuje do oceny zdolności kredytowej konsumenta.
 5. Zapoznaj się z ofertą pożyczki samoobsługowej lub wynajmowanej oraz przeczytaj umowę pożyczki. Zrób to uważnie, ponieważ akceptacja umowy pożyczki zobowiązuje do przestrzegania zawartych w niej zapisów.
 6. Odbierz pieniądze – otrzymasz je w ciągu 15 minut od momentu potwierdzenie swoich danych.

Pamiętaj, że wszystkie podane dane powinny być prawdziwe i dokładnie wpisane. Nie warto zawyżać dochodu, ani zaniżać miesięcznych wydatków.

Baner reklamowy Provident

Spłata pożyczki

Każda udzielona pożyczka musi być spłacana w terminie i zgodnie z harmonogramem. Spłata pożyczonej kwoty następuje na 2 sposoby. Pożyczki online spłacane są przelewem na konto bankowe pożyczkodawcy. Przy kredytach z obsługą domową, spłaty pożyczki następują podczas wizyty Doradcy. Po przekazaniu gotówki, przedstawiciel Provident przekaże potwierdzenie wpłaty rat.

Czy można szybciej spłacić pożyczkę w Provident? W Provident Pożyczki jest możliwość wcześniejszej spłaty lub nadpłaty zobowiązania. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, sprawdź, jakie są warunki i czy nie ma związanych z tym dodatkowych kosztów.

Pożyczkodawca daje możliwość, by przesunąć wynikający z harmonogramu termin spłaty raty. Dotyczy to od 1 do 4 rat przy pożyczce tygodniowej lub 1 raty przy racie miesięcznej. Nie trzeba podawać przyczyny tej sytuacji. Taka opcja jest możliwa dla osób, które spłacili już przynajmniej 4 raty, a od momentu wzięcia pożyczki minęło przynajmniej 5 tygodni.

W przypadku niespłacania rat i niereagowania na próby kontaktu, ze strony Provident Polska zostaną naliczone dodatkowe koszty np. za wezwania do zapłaty. Całkowita kwota kredytu ulegnie wówczas zmianie. Można trafić do firmy windykacyjnej oraz do rejestru dłużników. W skrajnych sytuacjach nastąpi także zajęcie konta bankowego przez komornika.

Skonsolidowane dane kontaktowe

nazwa firmy: Provident Polska S.A.

adres: ul. Inflancka 4A ; 00-189 Warszawa

telefon: 22 455 49 33; 600 200 200

adres e-mail: bok@provident.pl

Opinie klientów

Provident jest jedną z najdłuższej działających firm na rynku pożyczek gotówkowych w sektorze pozabankowym. Wszędzie można znaleźć opinie na jej temat. Firma cieszy się ogromną popularnością. Klienci doceniają nie tylko oferty pożyczki, ale przede wszystkim doświadczenie i podejście do pożyczkobiorcy. Kiedyś Provident kojarzył się z osobami pukającymi do drzwi i ściągającymi długi. Obecnie mówi się o solidności, szybkości w działaniu i profesjonalizmie. Chwalone jest również Biuro Obsługi Klienta.

FAQ

Provident Polska jest liderem na rynku usług pozabankowych. Udziela pożyczek przez internet, bez konieczności wyjścia z domu.
W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, firma oferuje swoje produkty zarówno w 100% online, jak i bezpośrednio. Zawnioskować można zdalnie np. przez internet, jednak jest też możliwość umówienia się z doradcą, który odwiedzi pożyczkobiorcę w domu.
Wszelkie dyspozycje należy wysłać na adres ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa, lub odpowiedni adres oddziału Pożyczkodawcy, e-mailem na adres: bok@provident.pl lub telefonicznie pod numerem 600 400 150, 22 320 49 55 lub 801 707 960. Można również dostarczyć formularz osobiście, w oddziale Provident Polska S.A.
Pożyczkę w Providencie może otrzymać każdy wnioskodawca powyżej 18. roku życia. Klient musi posiadać dowód osobisty, stałe miejsce zamieszkania, numer telefonu i mieć źródło dochodu. Koniecznością jest również posiadanie rachunku bankowego, z dostępem do bankowości elektronicznej.
Podczas wnioskowania o pożyczkę następuje potwierdzenie rachunku bankowego, poprzez przelew zwrotny na kwotę 1 zł. Przelew środków zostanie zrealizowany nawet w ciągu 15 minut.
Provident wysyła umowę pożyczki w formie wiadomości e-mail. Na wskazany we wniosku adres mailowy. Nie wysyła umowy w formie papierowej, do domu.
Z oferty Provident mogą skorzystać również osoby ze złą przeszłością kredytową. Provident nie sprawdza bazy BIK. Dzięki temu więcej osób może otrzymać finansowanie. Wnioskodawca weryfikowany jest jedynie w bazie BIG.
Provident cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Pożyczkobiorcy doceniają ofertę i szybki proces. Firma proponuje zarówno pożyczki ratalne z długim okresem spłaty, jak i krótkoterminowe na pięć miesięcy.
Po otrzymaniu decyzji pozytywnej, pieniądze przekazywane są w ciągu 15 minut. Środki przelewane są na konto bankowe wskazane we wniosku o pożyczkę.
Provident oferuje pożyczkę ratalną w kwotach od 300 zł do nawet 20 000 zł. Oferta pożyczki na 20 000 zł, z okresem spłaty na 48 miesięcy, to wyjątkowo atrakcyjna propozycja.
Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim klient ma prawo dokonać częściowej lub całkowitej wcześniejszej spłaty pożyczki. Należy zgłosić ten fakt pożyczkodawcy.
W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów firma oferuje swoje produkty zarówno w 100% online, jak i bezpośrednio. Zawnioskować można zdalnie np. przez internet, jednak jest też możliwość umówienia się z doradcą, który odwiedzi pożyczkobiorcę w domu.
W przypadku nieterminowej obsługi pożyczki i braku reakcji na próby kontaktu ze strony Providenta zostaną naliczone dodatkowe koszty. Sprawa może trafić do firmy windykacyjnej oraz do rejestru dłużników. W skrajnych sytuacjach nastąpi także zajęcie konta bankowego przez komornika i skierowanie sprawy do sądu.
O kolejną pożyczkę w Provident, klient może wnioskować po 13 tygodniach od momentu rozpoczęcia spłaty pierwszej pożyczki. Raty muszą być obsługiwane terminowo.