Pożyczki Finbo – opinie i informacje

Finbo jest instytucją pożyczkową, działająca na rynku pozabankowym. Oferuje środki na pokrycie nagłych i niespodziewanych wydatków. Środki można otrzymać bez podawania celu np. awaria samochodu, choroba, czy zakup sprzętu domowego. Firma stawia na relacje z klientem, który jest dla niej najważniejszy. Wszystkie działania kieruje na dostosowanie oferty do potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy. Pożyczki w Finbo są wygodne, szybkie oraz mają promocyjne warunki spłaty. W przeciwieństwie do kredytu bankowego nie potrzeba żadnych zaświadczeń, poręczeń ani zabezpieczeń. Pożyczkodawca działa na podstawie przepisów polskiego prawa określonych w Kodeksie Cywilnym oraz Ustawy o kredycie konsumenckim.

500 – 15000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

30 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Czy Finbo sprawdza BIK? Jakie bazy sprawdza Finbo?

Finbo współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej BIK. Wszystkich klientów weryfikuje również w bazach dłużników: BIG InfoMonitor oraz w zbiorach danych pożyczkodawców. Posiadanie innych zobowiązań w bankach lub firmach pozabankowych nie jest przeszkodą, aby otrzymać pożyczkę. Warunkiem jest terminowa spłata zobowiązań.

Oferta Finbo

Finbo oferuje pożyczki krótkoterminowe na atrakcyjnych warunkach. Pierwszej promocyjnej pożyczki udziela nawet do kwoty 5 000 zł, kolejną pożyczkę na maksymalnie 15 000 zł. Czas spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni. Finbo oferuje rabaty dla stałych klientów w przypadku terminowej spłaty pożyczki. Według opinii klientów bardzo dużym atutem jest czas rozpatrywania wniosków. Finbo wydaje decyzje pożyczkowe i wypłaca gotówkę 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu (również w weekendy i święta). Od złożenia wniosku do wypłaty środków mija tylko 15 minut. Zależy to od tego, w jakim banku masz konto. Firma współpracuje między innymi z:

 • mBank / BRE Bank / MultiBank,
 • Santander / BZWBK / Kredyt Bank,
 • Millennium Bank,
 • Alior Bank / T-mobile / Bank BPH,
 • Getin Bank,
 • PKO Bank Polski / Inteligo

Warunki pożyczki Finbo

Jedynym dokumentem potrzebnym do otrzymania pożyczki w Finbo jest dowód osobisty. Pożyczkę otrzyma osoba fizyczna, która spełnia poniższe warunki:

 • wiek od 20 do 75 lat,
 • aktualny dowód osobisty,
 • osobisty rachunek bankowy,
 • polskie obywatelstwo,
 • własny numer telefonu komórkowego,
 • pełna zdolność do czynności prawnych

Finbo krok po kroku – jak wnioskować o pożyczkę

Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste i nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Cały proces odbywa się online, bez wychodzenia z domu.

 1. Wejdź na stronę www.finbo.pl, za pomocą suwaka zdecyduj o kwocie oraz terminie spłaty pożyczki i kliknij „Weź pożyczkę”. Na dole ekranu zobaczysz parametry oferty: całkowity koszt pożyczki, okres obowiązywania umowy – 30 dni, wysokość oprocentowania (obowiązuje oprocentowanie zmienne) oraz koszty pożyczki w Finbo. Dane te można również znaleźć w formularzu informacyjnym. Następnie złóż wniosek.
 2. Pierwsza pożyczka wymusi wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz założenie indywidualnego konta w serwisie. Należy podać dane osobowe – imię i nazwisko, numer PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz miejsce pracy i osiągane dochody. Niezbędny jest adres e-mail oraz numer telefonu.
 3. W celu potwierdzenia danych wykonaj przelew weryfikacyjny. Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. W tytule wpisz: „Potwierdzam warunki umowy Finbo” i podaj swój nr PESEL.
 4. Po zaksięgowaniu opłaty następuje weryfikacja w bazach dłużników i analiza wniosku. Sms-em lub za pomocą wiadomości e-mail otrzymasz decyzję kredytową – akceptację lub odrzucenie.
 5. Po pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze natychmiast zostają przelane na wskazane konto bankowe.

Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy – jest to możliwe za pomocą specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie internetowej firmy. Konieczne będzie podanie danych osobowych. Po rozwiązaniu umowy należy przelać kwotę na konto bankowe Finbo

finbo-opinie

Spłata pożyczki w Finbo

Pożyczkę w Finbo spłaca się w całości po 30 dniach. Należy wykonać przelew na konto firmy podane na stronie www. Płatność należy zatytułować: „spłata pożyczki nr”. Brak spłaty powoduje naliczenie dodatkowych opłat, a tym samym wzrost całkowitej kwoty do spłaty. Klient otrzyma przypomnienie z działu windykacji. Jeśli zadłużenie nie zostanie uregulowane, sprawa może trafić do firmy windykacyjnej, lub na drogę sądową

Ilość pożyczek w Finbo

W firmie pożyczkowej Finbo można mieć jedną krótkoterminową pożyczkę. Kolejna pożyczka jest możliwa dopiero po spłaceniu obecnego zadłużenia. Bardzo ważna jest terminowa obsługa kredytu. W przypadku opóźnień można spodziewać się odmownej decyzji pożyczkowej, składając kolejny wniosek.

Informacje o Finbo i dane kontaktowe

Nazwa firmy: Fincapital Sp. z o.o.

Adres:

Postępu 18B

02-676 Warszawa

Telefon: 22 226 81 70

Adres e-mail: info@finbo.pl

Opinie klientów

Opinie klientów są bardzo pozytywne. Chwalą sobie przede wszystkim brak formalności, szybką obsługę wniosków oraz łatwy i bezproblemowy kontakt z Działem Obsługi Klienta. Niezadowolenie budzi krótki okres spłaty pożyczki i jej stosunkowo niskie kwoty.

Edukacja finansowa

Giełda długów — czym jest i jak działa?

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Czytaj więcej »
Edukacja finansowa

Na kogo przechodzą długi po śmierci?

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Czytaj więcej »