Czy można wziąć kredyt na 500+?

czy-mozna-wziac-kredyt-na-500

Spis Treści

Program rodzina 500+ dość znacznie zmienił sytuację finansową wielu polskich rodzin. Dość niski poziom wynagrodzeń w naszym kraju sprawia, że nawet w przypadku dwojga małżonków pracujących na pełen etat, sytuacja finansowa rodziny i domowy budżet nie zawsze wyglądają kolorowo. Dodatkowe 500 zł na dziecko podnosi rodzinny budżet. Dziś natomiast zajmiemy się kwestią, nad którą zastanawia się wielu beneficjentów programu. Czy można wziąć kredyt na 500+?

czy-mozna-wziac-kredyt-na-500

500+ a kredyt hipoteczny

Środki wypłacane w ramach programu 500+ z założenia powinny być przeznaczone na zaspokojenie potrzeb dzieci. Za jedną z takich potrzeb z pewnością możemy uznać zakup nowego, większego mieszkania. Dodatkowe 500, 1000 lub 1500 złotych w rzeczywistości znacznie podnosi zdolność kredytową małżeństwa o średnim poziomie dochodów, do sumy umożliwiającej zakup mieszkania.

Czy można wziąć kredyt hipoteczny na 500+? Niestety większość, a być może nawet wszystkie banki nie traktują dochodów czerpanych z rodzinnego programu jako dodatkowego atutu. Nawet jeśli uznamy, że sam program zostanie utrzymany przez kolejne rządy potrwa choćby kilkadziesiąt lat, problem leży gdzie indziej. Kredyty hipoteczne są zaciągane na 20, 30 a więcej lat. Dzieci, za sprawą których rodzina otrzymuje świadczenie staną się w międzyczasie pełnoletnie.

500+ a kredyt gotówkowy

Czy można wziąć kredyt na 500+, gdy jest to kredyt gotówkowy z okresem spłaty znacznie niższym niż w przypadku hipotecznego? W takiej sytuacji banki rzeczywiście mogą uznać świadczenie za stały dochód rodziny i włączyć je do analizy zdolności kredytowej. Należy jednak pamiętać, że w skrajnych sytuacjach, świadczenie niewiele pomoże. Banki prowadzą przecież bardzo restrykcyjną politykę wobec swoich potencjalnych klientów. Rodziny, dla których z różnych powodów świadczenie 500+ stanowi jedyny dochód, a przynajmniej jedyny, jaki można udokumentować, raczej nie mogą liczyć na kredyt. Czy istnieje inne wyjście z tej sytuacji?

Czy można wziąć kredyt na 500+ w instytucji pozabankowej?

Odpowiedź na pytanie czy można wziąć kredyt na 500+ nie musi być negatywna. Poza tradycyjnymi bankami na polskim rynku funkcjonują również sprawdzone instytucje pożyczkowe, działające w sektorze pozabankowym. O taki rodzaj kredytu można wnioskować nawet przez internet, wybierając interesującą nas sumę i dogodny okres spłaty pożyczki. Wielu pożyczkodawców interesują realne dochody gospodarstwa domowego, a nie wyłącznie czerpane na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Świadczenie 500+ nie jest tu wyjątkiem. W ten sposób znacznie szersze grono konsumentów, w tym tych najbardziej potrzebujących, zyskuje dostęp do korzystnych usług finansowych.

Jedną z zaufanych instytucji pożyczkowych, która w ciągu ostatnich 10 lat pomogła setkom tysięcy Polaków jest Kokos. Aby ubiegać się o kredyt na 500+ wystarczy przez internet wypełnić przyjazny wniosek, podając podstawowe informacje o swoich dochodach i wydatkach, wybierając warunki pożyczki. Decyzja zapadnie błyskawicznie, a pieniądze mogą trafić na rachunek klienta w ciągu zaledwie kilku minut.

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.