Konto bankowe na selfie w 15 min, bez podpisywania umowy

konto-bankowe-na-selfie-w-15-min-bez-podpisywania-umowy

Spis Treści

Nowoczesne telefony komórkowe stały się tak powszechne, że wiele osób nie wyobraża sobie już bez nich życia. Aplikacje mobilne używane są do komunikacji, nawigacji, nauki, i wielu innych spraw codziennego życia. Coraz większą popularnością cieszą się także usługi finansowe w smartfonie. Na przykład konto bankowe na selfie można założyć dosłownie w kilkanaście minut, bez konieczności podpisywania papierowej umowy w banku, czy w czasie wizyty kuriera.

Jak założyć konto bankowe telefonie

Proces otwierania nowego konta osobistego w aplikacji mobilnej jest bardzo prosty. Konto bankowe na selfie nie jest jednak jeszcze dostępne we wszystkich bankach. Dlatego, pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniej instytucji finansowej, oferującej taką możliwość. Na szczęście konto bankowe przez Internet bez kuriera znajdziemy w ofercie kilku największych banków, a więc jest, w czym wybierać.

Aby rozpocząć proces zakładania konta w telefonie, należy pobrać aplikację mobilną wybranego banku. Można to zrobić bezpośrednio w sklepie Google Play, czy App Store, lub z poziomu bankowego serwisu internetowego. Jeśli opcja zakładania konta przez biometrię będzie dostępna w danym banku, na stronie z ofertą konta znajdziemy odpowiednią adnotację i link do pobrania aplikacji. Skorzystanie ze strony internetowej banku jest nawet bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu będziemy mieli pewność, że zainstalujemy oficjalne oprogramowanie wybranego banku.

Następnym krokiem jest rejestracja nowego użytkownika. W większości bankowych aplikacji mobilnych jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o otwarcie rachunku bankowego. Wprowadzamy więc w odpowiednich polach swoje podstawowe dane osobowe, oraz adres zamieszkania. Zazwyczaj konieczne będzie też podanie adresu skrzynki e-mail, na który później otrzymamy wszystkie dokumenty związane z nowym kontem bankowym. W procesie rejestracji będziemy również poproszeni o wprowadzenie danych z dowodu osobistego, lub innego dokumentu tożsamości.

Biometria, czyli weryfikacja tożsamości przez selfie

Na koniec przechodzimy do weryfikacji tożsamości. W przypadku zakładania konta w telefonie weryfikacja danych osobowych odbywa się przez wykonanie fotografii dowodu osobistego, oraz twarzy, osoby aplikującej o konto bankowe. Bank musi mieć pewność, że klient składający wniosek, podaje swoje prawdziwe dane, dlatego weryfikacja tożsamości jest niezbędna w całym procesie otwierania rachunku.

Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie umowy przez wprowadzenie w aplikacji specjalnego kodu otrzymanego we wiadomości SMS. Niektóre banki proszą także o kliknięcie linka w przesłanym mailu. Służy to potwierdzeniu poprawności adresu e-mail wskazanego we wniosku. Po przejściu przez wszystkie opisane powyżej kroki, Twoje nowe konto bankowe będzie już aktywne. Będzie można z niego od razu korzystać, zlecać przelewy, czy sprawdzać saldo. Jeśli w procesie rejestracji zamówimy również kartę debetową, otrzymamy ją pocztą w ciągu kilku kolejnych dni.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.