Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszy? 4 ważne rady

kredyt-gotowkowy-jak-wybrac-najlepszy-4-wazne-rady

Spis Treści

Każdy, kto ma w planach zaciągnięcie kredytu gotówkowego, chce, aby był on udzielony na jak najkorzystniejszych warunkach. Przed skorzystaniem z danego wariantu umowy warto dokładnie ją przeanalizować i przemyśleć swój wybór. Działanie pod presją czasu nie jest najlepszym rozwiązaniem i może wiązać się z pewnymi niedopatrzeniami. Jak wiec wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Na co zwracać uwagę przed skorzystaniem z danej oferty?

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Najlepszy kredyt gotówkowy to oczywiście taki, który jest tani, a wysokość rat i długość spłaty zobowiązania jest dostosowany do naszych możliwości. Liczy się również to, czy możemy swobodnie dysponować pozyskanymi środkami i czas, w którym zostaną nam przyznane (im szybciej, tym lepiej).

Jeżeli chcemy wybrać dobry kredyt gotówkowy, to musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka najważniejszych parametrów. Ważne jest również to, aby oszacować swoje możliwości finansowe, gdyż zbyt wysokie raty kredytu mogą być sporym obciążeniem domowego budżetu.

Gdzie rozpocząć poszukiwania? Kredyt gotówkowy ranking

Poszukiwanie oferty możemy rozpocząć od banku, w którym prowadzimy prywatny rachunek. Doskonale zna on naszą historię wpływów i wydatków, może więc od ręki przedstawić propozycję. Jednak nie ulegajmy presji zbyt szybko – proponowane warianty mogą nie być dla nas zbyt korzystne.

Aby wybrać jeszcze lepszą ofertę, warto sprawdzić kredyty gotówkowe ranking – Totalmoney.pl. To tam możemy porównać wiele ofert banków w jednym miejscu i wybrać najbardziej opłacalny wariant pożyczki. Ranking zawiera propozycje najpopularniejszych banków, tak więc istnieje spora szansa, że pośród nich znajduje się również i nasz.

Ile chcę pożyczyć i na jak długo?

Następnym kryterium wyboru powinien być okres spłaty i kwota pożyczki. Te parametry bezpośrednio będą przekładały się na wysokość rat. Należy pamiętać, że banki nierzadko stosują ograniczenia dotyczące minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczki na poszczególnych warunkach.

Czasami ważny jest również wiek kredytobiorcy, szczególnie jeżeli jest on w podeszłym wieku. Najczęściej istnieje konieczność spłaty kredytu przed osiągnięciem np. 70 roku życia klienta.

Jak szybko chcę mieć pieniądze i jaki rodzaj raty wybrać?

Nawet bardzo atrakcyjne warunki pożyczki nie zadowolą nas w pełni, jeżeli kredyt będzie wiązał się z wieloma formalnościami, a pieniądze będą widniały na naszym koncie dopiero po pewnym czasie. Warto więc jeszcze przed skorzystaniem z oferty dowiedzieć się ile trwają poszczególne procedury dotyczące rozpatrywania wniosku i udzielenia kredytu.

Czasami bank umożliwia skorzystanie z rat malejących lub stałych. Pierwszy rodzaj wiąże się z początkową spłatą większej wartości rat, z upływem czasu jednak maleją. Stała rata kredytu jest, jak sama nazwa wskazuje – jednakowa przez cały okres kredytowania.

Korzystny kredyt gotówkowy – na jakie parametry zwracać uwagę?

Klienci zainteresowani kredytem gotówkowym często zastanawiają się, na co tak naprawdę zwracać uwagę podczas zaciągania kredytu i jakie parametry są z ich punktu widzenia istotne. Aby wybrać najlepszą ofertę, warto sprawdzić kredyt gotówkowy ranking na wcześniej już podanej stronie totalmoney. Ważne, aby zapoznać się ze wszystkimi cechami zobowiązania.

Oprócz oprocentowania pożyczki bardzo ważnym czynnikiem jest całkowity koszt kredytu, na który składają się:

  • Prowizja za udzielenie kredytu – to kwota, jaką musimy zapłacić za to, że bank uruchomi kredyt. Najczęściej pobierana jest podczas wydania pożyczki, rzadziej doliczana jest do zadłużenia lub opłacana z własnych środków;
  • Odsetki;
  • Ubezpieczenie;
  • Inne koszty związane z obsługą kredytu.

Czy wiesz, co to jest inflacja? Dowiedz się, jak wpływa na ceny i co zrobić, by jej uniknąć! Sprawdź artykuł na Kokos.pl i bądź przygotowany na zmiany!

Chcesz wiedzieć ile wynosi kwota wolna od podatku i jak ją wykorzystać? Przeczytaj nasz artykuł na Kokos.pl i zacznij oszczędzać już dziś!

Czym jest historia kredytowa i jak wpływa na twoją zdolność kredytową? Dowiedz się teraz na Kokos.pl i zacznij lepiej zarządzać swoimi finansami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *