Porównywarki kredytów - dlaczego warto z nich korzystać?

Kredyty hipoteczne należą do zobowiązań długoterminowych, dlatego ich spłacanie wiąże się z wieloma kosztami. Kredytobiorcy uzyskują dzięki nim nawet kilkaset tysięcy złotych na zakup mieszkania lub domu. Niestety, w ślad za tym idą odsetki, których wysokość dorównuje lub przekracza wysokość kapitału wypłaconego przez bank. Z tego powodu ważne jest korzystanie z porównywarki kredytów hipotecznych, którą znajdzie się bezpłatnie w Internecie.

Porównywarki kredytów - co to takiego?

Porównywarki kredytów gotówkowych i hipotecznych to darmowe narzędzia dostępne w Internecie. Może z nich skorzystać każdy użytkownik sieci po wejściu na odpowiednią stronę internetową. Do tego celu nie potrzeba zakładać żadnych kont ani logować się na witrynie. Wystarczy wpisać w porównywarce interesujące wartości dotyczące kredytu, a uzyska się dostęp do aktualnego porównania ofert z różnych banków. Tym samym, zwiększy się swoje szanse na znalezienie atrakcyjnego kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego.

Jakie informacje znajdzie się w porównywarce kredytów?

W porównywarce znajdzie się oferty kredytów z wielu banków ze wskazaniem, które z nich są najtańsze dla wybranych parametrów. Dzięki temu użytkownik dowiaduje się, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dodatkowo może sprawdzić, jaka jest wysokość raty w danym banku oraz ile wynosi łączna suma odsetek.

Oferty kredytów gotówkowych i hipotecznych są uszeregowane od najtańszych, dlatego szybko znajdzie się atrakcyjne oferty. Dodatkowo porównywarka może działać podobnie jak kalkulator kredytu hipotecznego, który oblicza zdolność kredytową. Jeśli chce się zaciągnąć kredyt gotówkowy, również można sprawdzić w porównywarce, czy ma się taką możliwość.

Tańszy kredyt hipoteczny na wyciągnięcie ręki

Kredyty gotówkowe i hipoteczne, które oferuje Alior Bank, PKO BP, Getin Bank lub Millenium Bank, są dostępne bez względu na to, w jakim banku posiada się konto. Dzięki temu można wybierać kredyt spośród szeregu ofert. Na lowcakredytow.pl czekają oferty dla każdego, dostępne po spełnieniu kilku prostych warunków.

Tańszy kredyt hipoteczny to oszczędności sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie, dlatego zwracanie uwagi na oprocentowanie w tym przypadku jest szczególnie ważne. Jeśli nie przywiązuje się uwagi do tej kwestii, można sporo stracić. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem niższym jedynie o 0,5% to znacznie większe oszczędności w domowym budżecie niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Dzięki porównywarce kredytów w kilka minut poznaje się najatrakcyjniejsze oferty kredytów w większości banków w Polsce. Korzystanie z narzędzia jest bowiem wyjątkowo szybkie i wygodne, dlatego nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu, by uzyskać interesujące informacje. Co ważne, wszystkie istotne dane na temat kredytów uzyska się bezpłatnie. Dodatkowo będzie się miało okazję do skorzystania z przekierowania na stronę banku w celu nawiązania kontaktu z jego pracownikiem. Dzięki temu można błyskawicznie umówić się na spotkanie w celu omówienia szczegółów kredytu i złożenia wniosku kredytowego.

Jeżeli chce się zaciągnąć kredyt hipoteczny, przed skorzystaniem z porównywarki ofert z różnych banków, warto obliczyć, ile pieniędzy można pożyczyć na zakup domu lub mieszkania. Jest to ważne, by znaleźć odpowiednią nieruchomość i przygotować wkład własny. Bez wskazania, którą nieruchomość chce się kupić, niemożliwe jest bowiem zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest on udzielany jedynie na zakup konkretnej, wybranej nieruchomości.

article image
Pożyczka dla bezrobotnych na raty – kredyt bez umowy o pracę

Otrzymanie kredytu czy pożyczki nie wydaje się dziś trudne. Jednak w gorszej sytuacji są osoby bezrobotne. Brak umowy o pracę jest w wielu przypadkach dużą przeszkodą w ubieganiu się o kredyt. Mimo tego istnieją sposoby na to, aby móc podreperować swój budżet, nie mając stałego źródła dochodów. Wyjaśniamy, z jakich rozwiązań mogą skorzystać osoby w takiej sytuacji!

Więcej
article image
Co to jest ERIF – jak sprawdzić siebie i kto tam trafia?

Zapomniałeś zapłacić mandatu w terminie? Zalegałeś przez dłuższy czas z płatnościami za prąd czy gaz? W takim razie istnieje możliwość, że twoje dane widnieją w ERIF. Może to być przyczyną problemów z wzięciem nawet niewielkiego kredytu w banku. Dowiedz się, czym jest ERIF, dlaczego możesz trafić do tego rejestru i jak sprawdzić, czy znajdują się w nim twoje dane!

Więcej
article image
Co to jest KRD i jak sprawdzić siebie w Krajowym Rejestrze Długów?

Krajowy Rejestr Długów u niektórych wzbudza respekt, a u innych strach. Jest on powodem niepokoju u tych, którzy zalegają z opłatami za rachunki czy ze spłatą kredytu. Są też tacy, którzy nie wiedzą, że zostali do niego wpisani. Wyjaśniamy, czym jest i czym zajmuje się KRD oraz jak uniknąć wpisania na tę „czarną” listę.

Więcej