Pożyczka czy kredyt na wesele – najlepsze oferty

pozyczka-czy-kredyt-na-wesele-najlepsze-oferty

Spis Treści

Chcesz mieć wesele jak z bajki? Nie masz zamiaru oszczędzać ani na wystroju sali, ani na jedzeniu dla gości, a oprócz tego marzy ci się wyjątkowa podróż poślubna? W takim razie być może nie obejdzie się bez wzięcia kredytu lub pożyczenia gotówki. Wyjaśniamy, na jakie rozwiązanie warto się zdecydować i z oferty jakich banków czy firm mogą skorzystać osoby planujące wesele.

Koszty ślubu i wesela

Wydatki związane ze ślubem nie bez powodu spędzają sen z powiek narzeczonym. Niestety koszty organizacji wymarzonej imprezy mogą znacznie przekraczać ich możliwości finansowe. To, ile będzie kosztowało wesele, zależy od wielu czynników, a zwłaszcza od liczby zaproszonych gości. W przypadku kameralnego przyjęcia na 50 osób należy liczyć się z wydatkiem minimum 10 tys. zł za samo menu weselne.

Planując ten jeden z najważniejszych dni w życiu, trzeba też wziąć pod uwagę koszty:

 • zakupu strojów dla panny i pana młodego – biała suknia może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Natomiast dobry, markowy garnitur dla pana młodego to wydatek rzędu przyjemnej 2 tys. zł;
 • obrączek ślubnych – to kolejny 1 tys. zł na długiej liście wydatków;
 • zaproszeń, dekoracji sali, kościoła, opłat kościelnych – jest to koszt ok. 1500 zł;
 • oprawy muzycznej, usług wodzireja – za zespół muzyczny czy DJ’a zapłacisz nawet 5 tys. zł;
 • napojów alkoholowych i bezalkoholowych – wydasz na nie ok. 3 tys. zł;
 • fryzjera, kosmetyczki – mogą one wynieść do 1 tys. zł.

Do tych podstawowych kosztów dolicz również wydatki związane z ewentualnymi noclegami i transportem dla gości. Słono zapłacisz też za dodatkowe atrakcje, czyli np. pokaz barmański, fireshow czy animatora dla dzieci. Jeśli podliczysz wstępny kosztorys, może się okazać, że na wesele potrzebujesz nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Kredyt na wesele – kto może go wziąć?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na wesele, możesz pożyczyć pieniądze z banku. Ze względu na bogatą ofertę kredytów, nie jest problemem znalezienie korzystnej finansowo opcji. Gotówkę na wesele możesz pożyczyć od zdecydowanej większości dużych banków – kredyty gotówkowe oferują Santander, PKO BP, Alior Bank czy BNP Paribas.

Mimo tego musisz liczyć się z tym, że banki mają pewne wymagania co do przyszłych kredytobiorców. Chcąc wziąć kredyt na wesele na większą kwotę, spodziewaj się, że:

 • bank będzie wymagał, abyś był zatrudniony na umowę o pracę – wymóg ten jest często trudny do spełnienia dla młodych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową;
 • zostaniesz poproszony o zaświadczenie o dochodach – im większą kwotę chcesz pożyczyć od banku, tym więcej musisz zarabiać;
 • twoja wiarygodność jako kredytobiorcy zostanie wnikliwie sprawdzona – bank zweryfikuje, czy do tej pory spłacałeś zaciągnięte kredyty, czy nie zdarzyło ci się dłużej zalegać z zapłatą za rachunek za telefon, prąd, czynsz.

Narzeczeni, którzy nie spełnią wymagań banku, nie są bezradni. Jeśli pomoc finansowa od rodziny nie wchodzi w grę, to mogą zgłosić się oni po pomoc do firmy pożyczkowej.

Pożyczka na wesele – czy warto?

Pożyczka jest zwykle wyżej oprocentowana niż kredyt. Jednak jeśli nie możesz samodzielnie sfinansować swojego wesela, a bank negatywnie rozpatrzył twój wniosek kredytowy, może być ona jedynym rozwiązaniem.

Pożyczenia pieniędzy od legalnej, zaufanej firmy pożyczkowej nie należy się bać. Podpisując umowę na jasnych warunkach, będziesz dokładnie wiedział, ile pieniędzy pożyczasz oraz jaką kwotę i kiedy będziesz musiał spłacić. Do firm, które cieszą się zaufaniem wśród pożyczkobiorców, należą m.in.:

 • Provident;
 • Kuki.pl;
 • Vivus.pl.

Firmy te oferują np. pierwszą pożyczkę gratis. Dlatego, jeśli chcąc zorganizować wymarzone wesele, po raz pierwszy pożyczasz od nich pieniądze, nie są naliczane odsetki ani prowizja. Takie rozwiązanie jest korzystne finansowo, gdyż oddajesz tylko taką kwotę, jaka została przelana na twoje konto.

Pożyczka na wesele i dodatkowa gotówka na pewno pomogą zorganizować ślub jak z bajki. Pamiętaj jednak, że pieniądze te trzeba zwrócić. Świadomość wchodzenia na nową drogę życia z długiem może powodować dyskomfort psychiczny. Ponadto spłata – zarówno kredytu, jak i pożyczki – może pochłonąć lwią część „prezentów-kopert” od gości.

Kredyt na ślub – na co można go przeznaczyć?

Za pożyczone pieniądze możesz sfinansować całe wesele lub wydać je jedynie na zakup sukni ślubnej. Kredyt lub pożyczkę możesz przeznaczyć też na miesiąc miodowy w tropikach. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe nie będą wymagały od ciebie zadeklarowania, co zrobisz z pozyskanymi pieniędzmi.

Pożyczka przed ślubem – jak wziąć?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pożyczkę, czy na kredyt, wszystkie formalności będziesz mógł załatwić z domu. Przez internet złożysz wniosek i podpiszesz umowę. Będziesz musiał jednak przesłać swoje dane przy pomocy specjalnego formularza. Pieniądze zostaną przelane na twoje konto po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, a pożyczka lub kredyt mogą pomóc ci spełnić marzenia. Dlatego nie bój się korzystania z usług firm pożyczkowych czy banków, ale dokładnie przyjrzyj się ich ofercie i pożycz tylko tyle, ile będziesz w stanie spłacić.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.