Czy mogę wziąć pożyczkę, aby spłacić ratę kredytu?

pozyczka-na-splate-raty-kredytu

Spis Treści

Pytanie „czy mogę wziąć pożyczkę, aby spłacić ratę kredytu?” zadaje sobie wielu Polaków. Jesteśmy zmuszeni żyć na kredyt, aby nabyć własne cztery kąty, auto niezbędne do pracy i zaspokajać inne podstawowe potrzeby. Niezależnie od sytuacji finansowej i rzetelnego podejścia do zarządzania własnym budżetem, los sprawia niekiedy, że nie jesteśmy w stanie spłacić raty kredytu. Nawet stosunkowo niewielkie opóźnienie znacznie pogarsza historię kredytową konsumenta, co przekłada się na niższą elastyczność finansową. Dowiedz się, gdzie wziąć pożyczkę, aby spłacić ratę kredytu.

pozyczka-na-splate-raty-kredytu

Polacy są zmuszeni żyć na kredyt

Wielu Polaków spłaca kredyty zaciągnięte, by zaspokoić ważne potrzeby życiowe. Wciąż głównym problemem w naszym kraju są stosunkowo niskie wynagrodzenia. Nawet sprawnie zarządzając domowym budżetem i harmonogramem spłat kredytu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tymczasowych problemów finansowych, związanych z niespodziewanymi wydatkami. Około 1,8 mln Polaków posiada przeterminowane zobowiązania o łącznej wartości sięgającej 25 mld złotych. Zaległości często powstają w klasyczny sposób, chwilowe perturbacje finansowe przekładają się na brak terminowej spłaty jeden lub kilku rat kredytu, a tę zaległość trudno później nadrobić. Dlatego o pożyczce warto pomyśleć jak najwcześniej.

Czy mogę wziąć pożyczkę, aby spłacić ratę kredytu? Bank nie patrzy na to przychylnie

Banki oferują niekiedy swoim klientom rozłożenie zadłużenia na raty czy też konsolidację długów. Niestety wielu dłużników wnioskuje o takie wsparcie dość późno lub z różnych powodów nie może na nie liczyć. Wystarczy jeden negatywny wpis w historii BIK czy też brak preferowanej przez bank formy zatrudnienia. O rozwiązywaniu ludzkich problemów decydują na podstawie „suchych” liczb i dokumentów bankowe systemy analityczne. Jeśli zastanawiasz się, jak wziąć pożyczkę na spłatę raty kredytu musisz poszukać rozwiązania poza bankiem.

Gdzie zaciągnąć pożyczkę na spłatę raty kredytu?

W Polsce funkcjonują na szczęście instytucje pożyczkowe, których oferta jest dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów niż w przypadku usług bankowych. Pozabankowe instytucje pożyczkowe działają na podstawie odrębnego prawa. Dzięki temu szybka pożyczka na spłatę raty kredytu jest możliwa, a okres jej spłaty można rozłożyć nawet na kilkanaście miesięcy lub kilka lat. W ten sposób nie powstanie kłopotliwa zaległość wobec banku, a pożyczka zaciągnięta poza nim, dzięki stosunkowo niskiej racie, nie będzie znacznym obciążeniem dla domowego budżetu.

Skorzystaj z oferty Kokos, by spłacić zobowiązanie

Kokos już od 10 lat wspiera setki tysięcy Polaków w rozwiązywaniu ich problemów finansowych. Jedną z naszych usług jest wygodna pożyczka na spłatę raty kredytu. Wnioskowanie odbywa się przez internet, a pieniądze trafiają na rachunek klienta nawet w ciągu kilku minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Doskonale rozumiemy potrzeby pożyczkobiorców i dbamy o ich zaufanie, poprzez czytelne zasady i elastyczne rozwiązania takie jak częściowa spłata raty miesięcznej.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.