Skąd wziąć pieniądze na majówkowy wypad za miasto?

skad-wziac-pieniadze-na-majowke

Spis Treści

Tegoroczna majówka zapowiada się obiecująco. W związku z tym, że 1 maja 2018 wypada we wtorek, wystarczy, że weźmiemy sobie trzy dni wolnego i możemy cieszyć się aż 9-cio dniowym urlopem. Trudno może planować w związku z tym wyprawę do Nowej Zelandii, ale kilkudniowy wypad za miasto jest już zdecydowanie w naszym zasięgu. Pozostaje tylko jedno pytania: skąd wziąć na to pieniądze? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Scenariusz dla zapobiegliwych

Jeżeli pomyślimy o majówce na początku roku kalendarzowego (są przecież tacy, którzy właśnie wtedy sprawdzają wszystkie długie weekendy roku), mamy wówczas wystarczająco dużo czasu, żeby odłożyć sobie jakąś dodatkową gotówkę na majówkowy wypad za miasto. Mamy cztery miesiące, podczas których możemy racjonalniej dysponować swoim budżetem domowym, zrezygnować z dodatkowych atrakcji i w ten sposób oszczędzić kilkaset złotych, które w maju uratują nam sytuację. W ten sposób, własnymi siłami możemy uzbierać potrzebną kwotę.

Scenariusz dla stawiających na relacje rodzinne

Szybka pożyczka od rodziców lub dziadków też jest rozwiązaniem, pod warunkiem, że są oni tak otwarci na dawanie pożyczek, jak my na branie. A to nie zawsze jest regułą. Warto próbować, ale czekając do ostatniej chwili ze składaniem zapytania o pożyczkę rodzinną, skazujemy się wysokie ryzyko odrzucenia naszego wniosku. Może się okazać, że rodzice akurat nie mają dodatkowej gotówki, lub sami planują skorzystać z majówki i nie siedzieć w domu… I co wtedy? Nasz misterny plan legnie w gruzach.

Poza tym pożyczanie pieniędzy od rodziny nie zawsze kończy się dobrze. Najpierw słyszymy: oddasz, jak będzie mógł, po miesiącu: kiedy w końcu oddasz mi pieniądze, a po pół roku mama już nie zaprasza tak chętnie na niedzielne obiady… Sprawa staje się skomplikowana.

Scenariusz dla niezależnych

Jeśli przypomniałeś sobie o majówce dopiero 24 kwietnia, bo akurat tak się złożyło, że szef pozwolił Ci wziąć kilka dni wolnego, to nie masz za wiele czasu na zaoszczędzenie pieniędzy na wyjazd. Jeżeli perspektywa pożyczania od rodziny gotówki na wypad za miasto nie jest dla Ciebie, zostaje Ci jeszcze szybka pożyczka online, która de facto może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Przede wszystkim możesz ją wziąć w każdej chwili, nawet dzień przed planowanym urlopem. Wniosek składasz online, nie musisz przedstawiać szeregu różnych zaświadczeń i po kilkunastu minutach pieniądze na majówkę są już na Twoim koncie. Ponadto możesz samodzielnie ustawić wysokość miesięcznej raty – tak by była dopasowana do Twoich możliwości i nie nadwyrężała za bardzo Twojego budżetu.

Bierzesz dokładnie tyle ile potrzebujesz, wybierasz dopasowaną do siebie opcję i spłacasz należność w wygodnych, miesięcznych ratach. Nie musisz ani prosić nikogo o pomoc, ani rezygnować z majówkowego wyjazdu. Te kilka majowych dni, spędzonych w wiosennym słońcu jest idealnych wytchnieniem po wielu ciemnych, jesienno-zimowych miesiącach. Każdy z nas zasługuje na to, żeby wykorzystać te kilka dni i zregenerować siły.

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę online, pamiętaj by dokładnie sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. W jednym z naszych poprzednich artykułów pisaliśmy, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli chcemy mieć pewność, że dana pożyczka jest bezpieczna. Przeczytaj go, a z pewnością będzie Ci łatwiej wybrać najbardziej zaufanego pożyczkodawcę i najlepszą dla Ciebie ofertę. Sam proces ubiegania się o pożyczkę online jest bardzo szybko, ale warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z wszystkimi warunkami umowy, zanim się ją podpisze.

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.