Ulga od długu

ulga-od-dlugu

Spis Treści

Zmagasz się z wieloma zobowiązaniami finansowymi? Wpadłeś w tzw. spiralę długów i nie możesz się z niej wydostać? Masz problem z odzyskaniem stabilności finansowej i poczucia bezpieczeństwa? W oddłużeniu może pomóc Ci specjalny program „Ulga od długu”. Powstał, aby wspierać osoby zadłużone w „wychodzeniu na prostą”. Dowiedz się, jak z niego skorzystać.

Ulga od długu – co to jest?

„Ulga od długu” to program prowadzony przez firmę oddłużeniową. Zespół tworzą eksperci w sprawach finansowych, prawnych i związanych z zarządzaniem wierzytelnościami w porozumieniu z kancelarią prawną. Program jest przeznaczony dla osób, które potrzebują indywidualnego planu spłaty swojego zadłużenia i wsparcia w walce z wierzycielami.

Usługi świadczone w ramach programu są płatne. Aby z nich skorzystać, trzeba najpierw podpisać stosowną umowę z firmą — po uzgodnieniu warunków współpracy. Wsparcie mogą otrzymać wyłącznie osoby, które:

 • ukończyły 18. rok życia,
 • mają dług powyżej 10 000 zł,
 • nie mają pożyczek objętych zabezpieczeniem, np. nie ciąży na nich kredyt pod zastaw nieruchomości czy samochodu,
 • mają polskie obywatelstwo.

Ulga od długu – jak to działa?

Przystąpienie do programu nie jest skomplikowane. Możesz to zrobić na dwa sposoby – drogą telefoniczną lub online. Oto co należy zrobić.

 • Wejdź na stronę ulgaoddlugu.pl lub zadzwoń pod numer telefonu wskazany na niej i złóż wniosek – wystarczy podać imię, numer telefonu i opcjonalnie adres e-mail.
 • Poczekaj, aż konsultant się z Tobą skontaktuje. W tym czasie zbierz wszystkie informacje o swoich zobowiązaniach. Najlepiej, jeśli sporządzisz listę wszystkich długów, znajdziesz poszczególne umowy i sprawdzisz, ile pozostało do spłaty. Wiele informacji można znaleźć np. w raporcie BIK, jednak pamiętaj, że nie każda prywatna firma pożyczkowa udostępnia dane o pożyczkach swoich klientów.
 • Przedstaw w rozmowie z ekspertem informacje o swoich długach i porozmawiaj o indywidualnym planie oddłużenia. Pamiętaj, aby niczego nie ukrywać. Specjalista jest po to, aby pomóc Ci spłacić wszystkie zobowiązania. Nie będzie oceniać Twoich decyzji finansowych.
 • Zastanów się, czy program jest dla Ciebie i czy pomysł spłaty długów w zaproponowanej formie Ci odpowiada. Ponadto rozważ, czy koszty tej usługi nie obciążą nadmiernie Twojego portfela.
 • Sprawdź warunki współpracy, a zwłaszcza koszty, jakie trzeba ponieść za skorzystanie z programu. Jeśli uważasz, że to najlepsza opcja dla Ciebie, potwierdź chęć współdziałania z firmą.

Po zawarciu umowy należy przekazać pełnomocnictwo pracownikom firmy oddłużeniowej. Dzięki temu będą mogli kontaktować się z wierzycielami w Twoim imieniu i np. negocjować zmniejszenie rat. Gdy zaczniesz korzystać z programu, otrzymasz także harmonogram spłaty długów i dostęp do indywidualnego rachunku bankowego. Do Twoich zadań będzie należeć tylko regularne wpłacanie pieniędzy na wskazane konto. Zgromadzone tam środki zostaną wykorzystane na spłatę Twoich zobowiązań.

Warto pamiętać, że w każdym momencie możesz odstąpić od zawartej umowy, nawet przed samym jej końcem. Jednakże nadal będziesz zobowiązany do wypłaty wynagrodzenia pracownikom, którzy Cię obsługiwali.

Ulga od długu – telefon

Eksperci programu „Ulga od długu” starają się dotrzeć do jak największej liczby osób, które zmagają się z długami. Dlatego często kontaktują się telefonicznie. Ich oficjalny numer telefonu to: +48 123 453 845. Tu możesz zadzwonić, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.

Jednak jej pracownicy mogą kontaktować się z Tobą także np. za pośrednictwem numeru: 799 626 361. Jeśli jesteś zainteresowany oddłużeniem, rozważ odebranie połączenia.

Ulga od długu – dlaczego dzwonią?

Konsultanci programu „Ulga od długu” dzwonią wyłącznie do osób, których dane mają w swojej bazie. Jeśli kontaktują się z Tobą, oznacza to, że pozostawiłeś im swój numer telefonu i wyraziłeś chęć zapoznania się z informacjami o ich działaniach.

Zazwyczaj zgody na wykorzystanie danych przez firmę oddłużeniową udziela się podczas zaciągania pożyczek, tzw. chwilówek. Jest wiele instytucji, które współpracują z tym podmiotem i przekazują mu zgromadzone dane o klientach.

Jednocześnie warto pamiętać, że pracownicy programu dzwonią w konkretnym celu. Podczas rozmowy:

 • zbierają wszystkie informacje o aktualnych zadłużeniach,
 • dokładnie analizują Twoją sytuację finansową,
 • pomagają ocenić, czy jesteś w stanie spłacić swoje zadłużenie,
 • przygotowują wstępny plan uporania się z długami.

Ich głównym zadaniem jest pomoc w spłaceniu wszystkich zobowiązań, tak abyś mógł odzyskać bezpieczeństwo finansowe.

Ulga od długu – jak zablokować?

Denerwuje Cię to, że pracownicy programu „Ulga od długu” próbują się z Tobą skontaktować? Zawsze możesz zablokować ich numer w telefonie. W tym celu:

 • otwórz listę połączeń,
 • znajdź numer firmy oddłużeniowej,
 • kliknij kafelek „informacje o połączeniu”,
 • w panelu na dole strony powinna znajdować się opcja „blokuj”,
 • naciśnij ten przycisk i potwierdź swoją decyzję.

Jeśli nie ma takiej opcji w Twoim telefonie, możesz zainstalować specjalną aplikację do blokowania niechcianych połączeń. Ich szeroki wybór dla telefonów z Androidem znajdziesz w Sklepie Play. Warto jednak dobrze przemyśleć tę decyzję, ponieważ skorzystanie z programu może być dla Ciebie korzystne.

Ulga od długu – korzyści

Wiele osób boi się skorzystać z programu „Ulga od długu”. Niektórzy uważają, że firma pobiera tylko pieniądze, a nie pomaga. Inni nie chcą udostępniać informacji o swojej sytuacji finansowej w obawie przed kradzieżą danych.

Warto pamiętać, że program jest w pełni legalny, a korzystanie z niego bezpieczne. Co więcej, może przynieść wiele korzyści. Oto te najważniejsze.

Odzyskanie kontroli nad finansami

Kiedy dołączysz do programu, ekspert pomoże Ci uporządkować wszystkie zobowiązania. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile dokładnie wynosi Twoje zadłużenie i jak długo trzeba regulować raty, aby pozbyć się długu. Ponadto pracownik przygotuje dokładny harmonogram ich spłaty, a więc będziesz wiedzieć ile i kiedy należy przelać na dane konto. Pozwoli Ci to zapanować nad budżetem domowym.

Brak telefonów od wierzycieli

Po podpisaniu umowy firma oddłużeniowa przejmuje obowiązek kontaktowania się z wierzycielami. Zatem nikt nie będzie dręczyć Cię telefonami o zwrot należności. Eksperci podejmą także w Twoim imieniu negocjacje, aby rozłożyć płatność na odpowiednio długi okres, a tym samym zmniejszyć raty. Dzięki temu zyskasz więcej swobody podczas spłacania zobowiązania.

Specjaliści mogą nie tylko zawrzeć korzystną dla Ciebie ugodę, ale także towarzyszyć Ci podczas rozpraw sądowych. Ich pomoc sprawi, że będziesz mieć większe szanse na pozytywne zakończenie postępowania.

Jasny harmonogram spłat

Kiedy ma się dużo pożyczek, łatwo jest się pogubić w zobowiązaniach. W takiej sytuacji można wziąć kredyt konsolidacyjny, aby zamiast kilku długów mieć jeden. Jednak gdy zadłużenie jest zbyt duże, bank może odmówić udzielenia finansowania. Wówczas z pomocą przychodzi program „Ulga od długów”.

Ekspert, po zebraniu wszystkich informacji, sporządzi jasny harmonogram spłat i wskaże specjalne konto, na które będzie trzeba dokonywać regularnie wpłat. Firma oddłużeniowa przekaże tę gotówkę do wierzycieli za Ciebie. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał wybierać, którą pożyczkę spłacić najpierw.

Przekazanie swoich finansów zewnętrznej firmie może budzić strach. Jednak eksperci są gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ponadto wszystkie niezbędne informacje są zawarte w umowie. Warto dokładnie się z nią zapoznać, a niewyjaśnione kwestie wytłumaczyć, aby nie było żadnych nieporozumień.

Ulga od długu – kiedy nie pomaga?

W internecie można spotkać wiele opinii, że program nie pomógł uporać się z długami. Część osób skarży się, że przez skorzystanie z pomocy firmy oddłużeniowej ma jeszcze więcej zobowiązań. Warto pamiętać, że „Ulga od długu” to nie magiczna różdżka, dzięki której znikają wszystkie zadłużenia. Eksperci mogą wesprzeć Cię w spłacie długu, ale nie uregulują zobowiązań za Ciebie. Zatem jeśli:

 • nie będziesz regularnie wpłacać pieniędzy na wyznaczone konto,
 • zaciągniesz kolejne pożyczki na bieżące wydatki,

żadna firma oddłużeniowa nie pomoże w walce z długami.

Pamiętaj: jeśli zignorujesz wskazówki ekspertów i będziesz postępować według własnych zasad, spłata długów nie przebiegnie tak, jak zaplanowano.

Specjalny program oddłużający może być prawdziwą „deską ratunku”, jeśli nie radzisz sobie z samodzielną spłatą zobowiązań. Warto rozważyć skorzystanie z tej opcji.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.