Kredyt na 10 tysięcy

Znalezienie oferty na kredyt 10 tys. nie jest trudne. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych wymagań i poświęcenie czasu na poszukiwanie oraz analizę ofert w różnych instytucjach. Dowiedz się, jak uzyskać kredyt gotówkowy na 10 tysięcy.

bnpparibas

Weź Kredyt do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,41%
aliorbank

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,04%
pkobp

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • dodatkowa gotówka na dowolny cel
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,57%
velobank

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,4%
bankbps

Atrakcyjne oprocentowanie

 • Minimum formalności
 • Indywidualnie dobrana oferta
 • LOTERII SPŁACAMY TWÓJ KREDYT

Kredyt 10 tysięcy złotych – kiedy o niego wnioskować?

Kredyt gotówkowy w wysokości 10 000 złotych jest popularnym wyborem wśród konsumentów w Polsce. Suma ta zapewnia swobodę finansową i może zostać przeznaczona na wiele różnych celów. Przy takim poziomie kredyty gotówkowe są bardziej osiągalne. Klientom łatwiej spłacić raty, dlatego ta kwota cieszy się dużym zainteresowaniem osób, które potrzebują dodatkowych funduszy na:

 • zakup używanego samochodu lub motocykla,
 • przyjęcie weselne,
 • remont lub wykończenie mieszkania,
 • modernizacje domu,
 • zakup sprzętów elektronicznych,
 • wyjazd na wakacje marzeń.

Zwykle nie trzeba podawać żadnych powodów, dla których chce się zaciągnąć zobowiązanie. Nie jest to kredyt hipoteczny, więc i formalności jest mniej. Jednak w niektórych przypadkach przy podpisaniu umowy kredytowej może być wymagana rozmowa z doradcą bankowym. Często banki odmawiają przyznania pieniędzy ze względu na złą sytuację finansową kredytobiorcy. Wówczas możesz wziąć kredyt gotówkowy spoza banku. Alternatywą są tzw. chwilówki online i szybkie pożyczki gotówkowe.

Tani kredyt gotówkowy na 10 tysięcy – na co zwrócić uwagę?

W przypadku kredytu gotówkowego trzeba wypełnić wniosek kredytowy. Jednak zanim to nastąpi, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 • Wysokość miesięcznej raty – wybrany produkt najlepiej rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Zdarza się, że propozycja banku wykracza poza możliwości finansowe kredytobiorcy i wówczas trzeba szukać innego rozwiązania lub zmniejszyć kwotę kredytu.
 • Całkowity koszt kredytu – raty to nie wszystko. Trzeba doliczyć jeszcze odsetki i prowizje, które pobiera bank, dlatego warto wcześniej skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych, by ustalić całościowy koszt zobowiązania.
 • Konieczność zakupu dodatkowych produktów banku – najczęściej chodzi o zawarcie dodatkowej umowy ubezpieczenia. To oczywiście wpływa na to, jak będzie kształtować się całkowita kwota kredytu do spłaty.
 • Dokumenty potrzebne do załatwienia formalności – warto skompletować niezbędne papiery, bo ich brak może opóźnić decyzję kredytową.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się podpisanie umowy kredytowej będzie już tylko formalnością.

Kredyt 10 tys. – czego wymagają banki?

Banki z zasady stawiają wysokie wymagania kredytobiorcom. Przede wszystkim potencjalnego klienta musi charakteryzować dobra zdolność kredytowa. Istnienie w rejestrach zadłużonych, na przykład BIG i BIK, wyklucza możliwość przyznania kredytu gotówkowego.

Poza tym pod uwagę są brane inne kwestie:

 • pełnoletność – kredyt na 10 tys. nie zostanie przyznany w banku osobie niepełnoletniej,
 • polskie obywatelstwo,
 • aktualny dowód osobisty,
 • aktywny rachunek bankowy,
 • zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o osiąganych dochodach,
 • ewentualne zabezpieczenie majątkowe kredytu.

Dopiero po spełnieniu wymagań banku i ustaleniu, że wymogi tego organu zostaną spełnione, można składać wniosek o kredyt

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Trudno jednoznacznie określić kwotę, jaką ostatecznie trzeba zapłacić za kredyt 10 tysięcy złotych. Wszystko zależy od konkretnej oferty danego banku, więc najlepiej wyliczy to kalkulator kredytu gotówkowego. Na cenę pożyczki wpływa rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO. Jest to wskaźnik, który pokazuje, jaki koszt w skali rocznej poniesie klient za wybrany przez siebie produkt bankowy. Ta wartość uwzględnia m.in. odsetki. Na ich wysokość wpływa oprocentowanie nominalne, czyli stopa oprocentowania w skali roku, według której są naliczane.

Poza tym na to, ile kosztuje kredyt 10 000 zł, wpływają także takie zmienne, jak:

 • podpisanie umowy ubezpieczenia kredytu,
 • ilość rat,
 • zmienna lub stała stopa oprocentowania kredytu.

Dlatego, aby wybrać tani kredyt, warto wykorzystać narzędzie, które obliczy koszty kredytu gotówkowego. Pozwoli ono oszacować prognozowany koszt zaciągnięcia zobowiązania na preferowany czas okresu spłaty

Najtańszy kredyt gotówkowy – jaka rata?

Zanim podpiszesz umowę kredytową, warto dokładnie przeanalizować, jaka rata przy kredycie 10 tys. będzie obowiązywała przez cały okres zobowiązania. Jej wartość zależy od oferty konkretnego banku. Duże znaczenie ma tu ilość rat oraz roczna stopa oprocentowania. Na przykład przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego na dwa lata, rata może mieścić się w przedziale 440–520 zł. Czasami banki oferują oprocentowanie zmienne, w którym raty kredytu maleją lub rosną w zależności od sytuacji rynkowej. Warto więc na bieżąco analizować ranking pożyczek, ponieważ te kwoty mogą zmieniać się nawet z dnia na dzień.

Dobry kredyt 10 tys. – na ile rat rozłożyć?

Na ile rat powinienem rozłożyć kredyt na 10 tys. zł? Wszystko zależy od indywidualnej bieżącej i przewidywanej sytuacji finansowej. Brak pewnego źródła dochodów sprawia, że trzeba szczególnie uważać przy szacowaniu ilości rat. Im będzie ich więcej, tym dłużej będzie trwała spłata. Wówczas zaległości mogą się mnożyć. Oczywiście kredyt na 10 tysięcy to spora suma, więc niektórzy nie są w stanie spłacić go tak szybko. Wtedy lepiej zdecydować się na więcej rat. Popularnym rozwiązaniem jest podział spłaty na 24 miesiące. Trzeba pamiętać, że ilość rat ma bezpośredni związek z wysokością oprocentowania i prowizją od kredytu, dlatego warto poszukać korzystnych ofert spłaty, które będą dopasowane do indywidualnych możliwości finansowych

Gdzie najlepiej wziąć kredyt 10 tys.?

Można skorzystać z wzięcia kredyty gotówkowego oferowanego na dwa sposoby: osobiście w oddziale banku lub przez internet. W pierwszym przypadku trzeba udać się do wybranej placówki lub nawet kilku, by otrzymać ofertę kredytów gotówkowych. Dopiero gdy sprawdzą one zdolność kredytową i dojdzie do podpisania umowy, pieniądze zostaną wypłacone w kasie banku lub przesłane na rachunek bankowy klienta. Niektóre placówki pozwalają również na możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy online. Oferują je Bank Pekao S.A., Alior Bank czy Santander Consumer Bank (np. mistrzowski kredyt gotówkowy). Na stronie internetowej banku zawsze można znaleźć informacje, czy wybrana instytucja akceptuje taką możliwość.

Niemniej zawsze warto sprawdzić różne oferty kredytów gotówkowych. Czasami może okazać się, że bank nie udzieli zgody na przyznanie pomocy finansowej. Wówczas trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest pożyczka pozabankowa. W tym przypadku najlepiej skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Narzędzie dostępne online pozwala wybrać korzystną ofertę (pod każdym względem), a zwłaszcza sprawdzić ratę kredytu w zależności od okresu spłaty.

Kredyt przez internet – czy to bezpieczne?

W dobie rosnących zagrożeń internetowych niektórzy mogą obawiać się pożyczek gotówkowych online. Czasami wolą korzystać z pomocy pośrednika od kredytów konsumenckich, który pomoże im w załatwieniu formalności. Tymczasem wszystko da się zrealizować bez wychodzenia z domu. Poza tym można dostać kredyt gotówkowy online zaledwie w 15 minut od złożenia wniosku przez internet.

Czy to bezpieczne? Oczywiście, ale pod warunkiem, że ofertę kredytu gotówkowego wybierze się z porównywarki. W takim miejscu są gromadzone zweryfikowane oferty, z których skorzystało wielu zadowolonych klientów. Przedstawiana jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania i całkowity koszt kredytu. Zdecydowanie lepiej zrezygnować z poszukiwań pożyczek w sieci na własną rękę, bo można trafić na oszustów.

Czy zadłużeni mogą wziąć kredyt gotówkowy na 10 000 złotych?

Osoby zadłużone, które figurują w biurze informacji kredytowej (BIK) czy w biurze informacji gospodarczej (BIG), często mają problemy ze skorzystaniem z oferty banku. Tym bardziej, gdy chcą zaciągnąć kredyt gotówkowy na wyższe kwoty. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest ubieganie się o udzielenie pożyczki gotówkowej pozabankowej. To dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają innego wyjścia, a potrzebują uzyskać pieniądze w krótkim czasie.

Jednak i w tym przypadku trzeba zachować ostrożność. Po pierwsze pieniądze muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła i tu po raz kolejny pomocny okazuje się ranking kredytów gotówkowych. Po drugie zaciągnięta pożyczka gotówkowa nie może przekraczać możliwości jej spłaty. Pozostawanie w stanie zadłużenia często prowadzi do poważnych tarapatów finansowych. Całkowita kwota kredytu nie powinna przekraczać możliwości jej uregulowania w terminie (i w całości).

Czy warto korzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych?

Pożyczkę na 10 tys. złotych można wziąć w wielu bankach lub innych instytucjach. Jednak warunki tych dostawców często znacznie się różnią. Pod uwagę brane jest na przykład maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Do wysokości raty kredytu doliczana jest także prowizja.

Zawsze należy porównywać oferty z różnych miejsc, by wnioskować o udzielenie kredytu, który zbyt mocno nie obciąży potencjalnego kredytobiorcy. Pamiętaj, że wiele zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej. Klienci banku poddawani są skrupulatnej weryfikacji, więc łatwiej jest otrzymać pozabankową pożyczkę gotówkową.