Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

Decyzja o zakupie samochodu powinna być odpowiednio przemyślana. Gdy brakuje nam odpowiednich funduszy, można wziąć kredyt. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy bank odmawia jego przyznania z powodu zadłużenia? Czy można uzyskać kredyt samochodowy bez BIK, BIG, KRD? Sprawdź!

bnpparibas

Weź Kredyt do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,41%
aliorbank

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • kredyt na dowolny cel
 • do 30 tyś. zł bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,04%
pkobp

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • dodatkowa gotówka na dowolny cel
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 12,57%
velobank

Kwota do 200 tyś. zł

 • okres kredytowania do 10 lat
 • bez wychodzenia z domu
 • RRSO 9,4%
bankbps

Atrakcyjne oprocentowanie

 • Minimum formalności
 • Indywidualnie dobrana oferta
 • LOTERII SPŁACAMY TWÓJ KREDYT

BIG, BIK i KRD – co to jest?

Osobom, które mają negatywną historią kredytową, nie są obce pojęcia BIG, BIK i KRD. Oznacza to, że widnieją one w rejestrach dłużników, więc będzie im ciężko wziąć kredyt samochodowy. Co dokładnie kryje się pod tymi skrótami?

 • BIG to Biuro Informacji Gospodarczej. Jest to rejestr, w którym umieszczane są pozytywne i negatywne informacje o zdolności finansowej klientów, dostawców, kontrahentów, przedsiębiorców itp. Dotyczą one na przykład danych o zaciągniętych zobowiązaniach finansowych, zakupach wziętych na raty czy stanie spłaty rachunków.
 • BIK to Biuro Informacji Kredytowej. To rejestr, który sprawdzają wszystkie banki i SKOK-i przed udzieleniem pożyczki lub kredytu gotówkowego. To baza historii kredytowej każdej osoby. Podczas sprawdzania BIK ujawniane są wszelkie ewentualne problemy ze spłatą lub zaległości w zaciągniętych zobowiązaniach.
 • KRD to Krajowy Rejestr Długów. Działa podobnie do baz BIK i BIG. Różni się tym, że oprócz danych dłużnika znajdują się w nim również informacje o wierzycielu. Z KRD korzystają banki oraz podmioty, które umożliwiają zakupy ratalne.

Czy można kupić auto na raty bez banku?

Kredyty gotówkowe na zakup samochodu to zobowiązania, które są najczęściej zaciągane w banku. Jednak wiadomo, że ta instytucja finansowa nie przyznaje pieniędzy bez wcześniejszej weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy. Co w sytuacji, gdy ten znajduje się w rejestrach osób zadłużonych? Czy można kupić wymarzony samochód na kredyt bez BIK i KRD, bez zdolności finansowych?

Taka możliwość istnieje w formie pożyczki na samochód oferowanej przez firmy pozabankowe. Wysokość finansowania jest wystarczająca, by kupić używane auta. Najczęściej kwoty sięgają maksymalnie 20 000 złotych. Jednak wysokość kredytu i okres spłaty są różne. Wiele firm pożyczkowych daje możliwość wsparcia przy zakupie samochodu, by każdy mógł otrzymać kredyt samochodowy na wymarzone auto

Jak kupić samochód bez zdolności kredytowej? Kredyt gotówkowy bez BIK

W pierwszej kolejności można uzyskać pieniądze, starając się o kredyt samochodowy bez BIK. Ponieważ w banku taki produkt formalnie nie istnieje i nikt nie udzieli pomocy zadłużonym, z pomocą przychodzą zewnętrzne firmy pożyczkowe. Wówczas udzielona zostaje pożyczka bez względu na wynik historii kredytowej w dostępnych rejestrach. Wielkość kredytu w tym przypadku zależy od aktualnej sytuacji finansowej wnioskodawcy.

Drugą możliwością jest pożyczka pod zastaw auta. To dobry sposób, by uniknąć zbędnych formalności i długiego procesu weryfikacji w banku. Maksymalna kwota pożyczki przy zastawie może sięgać nawet 100 000 złotych, co pozwala kupić nawet nowe auto.

Te dwa produkty finansowe pomagają spełnić swoje marzenia i nabyć samochód nawet wtedy, gdy nie dysponuje się odpowiednią zdolnością kredytową.

Gdzie można zastawić samochód?

Jest wiele takich miejsc, a wśród nich są lombardy, które umożliwiają zakup pod zastaw. Należy pamiętać, że taka forma finansowania jest ograniczonym prawem rzeczowym, które nie daje pożyczkobiorcy pełnych praw użytkowania auta. To znacznie utrudnia funkcjonowanie. Poza tym zastaw samochodu w lombardzie to najdroższa forma uzyskania pieniędzy na nowy pojazd.

Istnieją jeszcze zewnętrzne firmy pożyczkowe, które pozwalają zastawić samochód w trakcie zaciągania pożyczki. Często stosowaną strategią są tu metody podobne do tych wykorzystywanych przez banki. Wtedy zainteresowany kredytem oddaje wierzycielowi odpowiednie dokumenty na czas spłaty zobowiązania. Chodzi o depozyt karty pojazdu. To forma zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, która pozwala nawet osobom zadłużonym kupić nowy samochód bez BIK i KRD. Czasami w depozyt brany jest także dodatkowy komplet kluczyków lub wymagany jest zakup polisy AC.

Jaki kredyt na samochód używany?

Kredyt samochodowy na zakup używanego auta może otrzymać każda osoba prywatna, która ma odpowiednią zdolność finansową. Wówczas bank udziela finansowania na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Wtedy można sfinansować zakup auta nie tylko z salonu, ale również od prywatnego właściciela. Problem w tym, że bank nie udzieli kredytu osobom zadłużonym – nawet na zakup używanego pojazdu.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy można kupić samochód na raty od osoby prywatnej? Oczywiście jest to możliwe, ale lepiej nie ryzykować. Nigdy nie wiadomo, czy trafi się na uczciwego sprzedawcę. Używane auto lepiej sfinansować ze środków wypłaconych przez zewnętrzną firmę pożyczkową.

Jak uzyskać kredyt na samochód bez BIK i KRD?

Niektórzy myślą, że dobry produkt finansowy nie istnieje. Uważają, że potrzebna jest nieskazitelna historia kredytowa, a do tego mnóstwo czasu na poszukiwanie najtańszej oferty. Tak się dzieje, gdy porównuje się oferty ręcznie. Dobra wiadomość jest taka, że można to zrobić szybciej online. Wystarczy sprawdzić ranking kredytów samochodowych, który w jednym miejscu gromadzi korzystne i sprawdzone oferty finansowania.

Formalnie kredyt samochodowy bez BIK nie istnieje, bo banki nie finansują zakupów dłużników, a tylko one mogą udzielać kredytów. W organach pozabankowych widnieje takie pojęcie jak pożyczka na samochód bez BIK. Takie oferty można również zweryfikować w porównywarkach kredytowych. Jak to zrobić?

Porównaj propozycje

Określ dokładnie, ile pieniędzy potrzebujesz na zakup pojazdu, czyli jaka kwota kredytu samochodowego będzie Cię zadowalać. Następnie ustal kwotę pożyczki i czas spłaty.

Złóż wniosek kredytowy

Znajdź najtańszy kredyt samochodowy. Wtedy nie będziesz musiał się obawiać żadnych negatywnych konsekwencji dla swojej oceny zdolności kredytowej czy figurowania w rejestrze dłużników. Wszystko, co musisz zrobić, aby ubiegać się o pożyczkę, to podać kilka danych osobowych dotyczących swojej sytuacji osobistej i zawodowej. Najczęściej są to pytania o ilość osób na utrzymaniu, wydatki, wysokość i źródło dochodu oraz dane formalne, takie jak pesele lub numer dowodu osobistego.

Podpisz umowę

Jeśli Twój wniosek kredytowy zostanie potwierdzony przez wybranego pożyczkodawcę, ostatnim krokiem na drodze do sfinansowania wymarzonego samochodu będzie zawarcie umowy. Współczesna technologia umożliwia zrealizowanie tej procedury bez wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy identyfikacja online za pośrednictwem czatu wideo lub złożenie podpisu na umowie kredytowej dostarczonej przez kuriera. Po przesłaniu wszystkich wymaganych dokumentów otrzymasz pożyczkę na samochód.

Jakie dokumenty przygotować do pożyczki bez BIK?

Dobry kredyt samochodowy udzielany przez firmy pozabankowe wymaga spełnienia kilku ważnych formalności. Zawsze trzeba się liczyć z tym, że w trakcie wypełniania wniosku padną podstawowe pytania, do których potrzebne jest zgromadzenie kilku dokumentów. Dlatego warto mieć pod ręką:

 • dowód osobisty dla potwierdzenia wieku (klient musi być pełnoletni), polskiego obywatelstwa i tożsamości;
 • akt własności, umowę najmu, zapłatę podatku, rachunek za prąd lub inne potwierdzenie aktualnego adresu;
 • numer telefonu oraz adres e-mail, na który zostaną przesłane dokumenty pożyczkowe.

Niektórzy pożyczkodawcy wymagają podania aktywnego numeru rachunku bankowego w celu wypłaty pieniędzy. Brak konta wiąże się z koniecznością jego założenia lub szukania oferty kredytu samochodowego, która umożliwia dostarczenie gotówki do ręki.

Bez BIK i KRD – kredyt samochodowy od ręki

Wielu dealerów samochodowych oferuje własne modele finansowania. Oferty banków początkowo kuszą, ponieważ obiecują niskie oprocentowanie i obniżkę ceny o nawet kilka tysięcy złotych. Z kolei przy kredycie na finansowanie samochodu przez bank koszty odsetek są wyższe. Trzeba jeszcze pamiętać, że każdy, kto ma negatywną historię kredytową i istnieje w biurze informacji kredytowej jako osoba niegodna zaufania, może pożegnać się z myślą o kredycie samochodowym.

Dlaczego więc pożyczka na samochód bez BIK, BIG i KRD jest najlepszą opcją?

 • Pozwala na jednorazową spłatę całej ceny zakupu np. w sytuacji zakupu auta używanego.
 • Jest szansą dla osób, które w banku są pozbawione możliwości uzyskania finansowania.
 • Umożliwia rozłożenie całej kwoty na dogodne raty.
 • Dzięki niej zaciągniesz szybki kredyt samochodowy na pojazd marzeń.

Poza tym na rynku dostępne są różne kredyty samochodowe, więc warto porównać kilka, by wybrać najlepszy. Korzystając z porównywarki, można poznać różne oferty, także takie jak pożyczka gotówkowa. W jej przypadku uzyskanie finansowania jest szybsze, a podpisanie umowy wymaga jedynie spełnienia minimum formalności. To zdecydowanie skraca drogę do zakupu upragnionego auta.

Edukacja finansowa

Giełda długów — czym jest i jak działa?

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Czytaj więcej »
Edukacja finansowa

Na kogo przechodzą długi po śmierci?

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Czytaj więcej »