Pożyczki Smartney – opinie i informacje

Smartney jest instytucją pożyczkową wpisaną do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Działa na rynku od 2018 roku. Nie jest to bank, ale należy do Grupy Oney Bank i obsługuje klientów w 11 krajach. Smartney tworzy nową jakość, oferując klientom indywidualne i korzystne warunki cenowe. Proces ubiegania się o pożyczkę wymaga dopełnienia minimalnej liczby formalności, co odróżnia go od tradycyjnych kredytów bankowych. Współpracuje z wieloma partnerami, proponującymi nowoczesne rozwiązania, dlatego proces ubiegania się o pożyczkę jest szybki i prosty.

3000 – 60000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

24 – 60 miesięcy
okres spłaty

30 min.
czas wypłaty

Oferta pożyczki ratalnej w Smartney

W Smartney pożyczki są dostępne na wysokie kwoty finansowania, aż do 60 tys. zł. Firma ta proponuje długi okres kredytowania – nawet do 8 lat. Ofertę kieruje to każdego, kto posiada rachunek bankowy. Dostępna jest dla osób w wieku 23–70 lat. Wystarczy mieć obywatelstwo polskie oraz polski numer telefonu. Łączy w sobie cechy kredytu bankowego i pożyczki pozabankowej.

Jak wygląda proces wnioskowania i koszty pożyczki w Smartney?

O pożyczkę można wnioskować bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces odbywa się online. Jedyny wymagany dokument do wnioskowania o finansowanie, to aktualny dowód osobisty. Pożyczkę w Smartney można otrzymać za pomocą kilku prostych kroków:

 1. wejdź na stronę Smartney: www.smartney.pl,
 2. wybierz kwotę pożyczki i ilość rat, która Cię interesuje,
 3. zapoznaj się z ofertą pożyczki – złóż wniosek,
 4. uzupełnij niezbędne dane,
 5. potwierdź swoją tożsamość online,
 6. zaakceptuj ofertę.

Czy Smartney wymaga zaświadczenia o zarobkach? Nie. Zdolność kredytową bada na podstawie weryfikacji historii rachunku bankowego. Nie dzwoni do pracodawcy, aby potwierdzić zatrudnienie. Klient przechodzi przez natychmiastową weryfikację dochodów. Jakie źródła dochodu akceptuje Smartney? Nie ma wymogów dotyczących źródła dochodów. Całkowity koszt pożyczki, a więc ile kosztuje pożyczka, są dostępne w formularzu informacyjnym, który znajduje się na stronie głównej, przy wyborze oferty, a także w zakładce Dokumenty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 21,09%. W Smartney obowiązuje oprocentowanie zmienne. Pożyczki na raty można wziąć na dowolny cel.

Co sprawdza Smartney?

Przed udzieleniem pożyczki następuje weryfikacja w bazach dłużników Smartney, z których korzystają również banki i firmy pożyczkowe. Są to następujące bazy:

 • Biuro Informacji Kredytowej,
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej,
 • Biuro Informacji Gospodarczej,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • CRIF.

Klient może posiadać inne zadłużenia, ale muszą być one regulowane w terminie. Jakiekolwiek zaległości w spłacie wpływają negatywnie na ocenę wniosku o pożyczkę.

Decyzja kredytowa i wypłata środków

Smartney zastosował szereg rozwiązań analitycznych, opartych na najnowszych technologiach. Pozwala to na ocenę zdolności kredytowej w ciągu jednej minuty. Proces jest automatyczny i w pełni bezpieczny. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, środki z udzielonej pożyczki ekspresowo trafiają na konto klienta. Od złożenia wniosku do wypłaty środków minie maksymalnie 30 minut. Smartney korzysta z usługi „Szybkie przelewy” DotPay. Jeśli bank klienta jest na liście banków obsługiwanych przez DotPay, środki trafią na konto jeszcze szybciej.

smartney-opinie

Spłata pożyczki w Smartney

Smartney wysyła papierowe umowy? Nie. Po zawarciu umowy o pożyczkę, na adres email przychodzi harmonogram spłat, który jest również dostępny po zalogowaniu do strefy klienta na stronie pożyczkodawcy. Podany jest tam termin spłaty oraz wysokość rat. Pożyczkę ratalną można spłacić, logując się na swój profil w strefie klienta. Każdy pożyczkobiorca ma swoje indywidualne konto bankowe, na które wpłacana jest rata. Dbając o komfort pożyczkobiorcy, istnieje możliwość podpięcia karty debetowej, która pozwoli na automatyczną spłatę rat. W Smartney jest możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Można to zrobić w każdym momencie trwania umowy. Wystarczy zalogować się do Strefy Klienta. W sytuacji, kiedy pożyczka nie jest spłacana zgodnie z harmonogramem, firma wysyła monit przypominający o zaległości. W tym momencie może nałożyć dodatkowe odsetki karne, więc całkowita kwota kredytu ulegnie zmianie. Jeśli kolejne raty nie będą spłacane, może nastąpić rozwiązanie umowy i przekazanie zadłużenia do firmy windykacyjnej. W ostateczności sprawa może nawet trafić na drogę postępowania sądowego.

Czy można dobrać pożyczkę w Smartney?

Smartney nie dopuszcza możliwości posiadania więcej niż jednej pożyczki. Aby uzyskać dodatkową gotówkę, niezbędne jest spłacenie aktualnego zadłużenia. Dopiero wtedy można zawnioskować o kolejną pożyczkę.

Dane kontaktowe

nazwa firmy: Smartney Sp. z o.o.

adres: ul. Krakowiaków 46; 02-255 Warszawa

telefon: 22 528 88 88

adres e-mail: kontakt@smartney.pl

Smartney – opinie Klientów

Pożyczka Smartney w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych znalazła uznanie klientów. Porównywarka chwilówek pokazuje, że zajmuje ona wysoką pozycję. W wyborze oferty firm udzielających finansowanie cieszy się popularnością. Opinie klientów są bardzo pozytywne. Ma na to wpływ przede wszystkim: wniosek online, szybka weryfikacja klienta, zdolność kredytowa badana bez zbędnych formalności, brak długiego oczekiwania na decyzję kredytową i ekspresowa wypłata. Obsługa odbywa się w całości online. Klient ma swoje indywidualne konto bankowe – wszystko obsługuje w bankowości elektronicznej. Możliwość podpięcia karty debetowej umożliwia automatyzację spłaty.