Pożyczki Takto – opinie i informacje

Firma Takto Finanse sp. z o.o. to pozabankowa firma pożyczkowa. Należy ona do grupy ULTIMO, zajmującej się obrotem wierzytelnościami i windykacją. Działa na polskim rynku pozabankowym od 2012 roku. Firma jest członkiem Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych oraz przestrzega Zasad Dobrych Praktyk. Nieustannie podnosi jakość świadczonych przez siebie usług finansowych. Kluczowe walory tego pożyczkodawcy to wysokie standardy etyczne, uczciwość i bezpieczeństwo. Pozabankowe pożyczki ratalne są jej specjalnością.

1000 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

1200 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Oferta Takto Finanse

Firma Takto udziela pożyczek ratalnych online lub telefonicznie. Wniosek złożony przez internet gwarantuje szybszą decyzję kredytową. Pożyczka dostępna jest od 1000 zł do 10 000 zł. Czas obowiązywania umowy trwa od 6 do 40 miesięcy z możliwością wcześniejszej spłaty. Decyzja pożyczkowa następuje w ciągu 5 minut po złożeniu wniosku. Środki przelewane są na konto bankowe klienta nawet w 15 minut po otrzymaniu decyzji. W Takto możliwe jest posiadanie dwóch pożyczek jednocześnie. Akceptowane są tutaj różne źródła dochodu. W chwili zaciągania zobowiązania znana jest wartość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). W Takto Finanse pożyczkobiorcy mogą wnioskować o kolejną pożyczkę nawet podczas spłacania pierwszej (jeśli spłacili przynajmniej 6 rat).

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Takto Finanse

Wnioskując o pożyczkę ratalną w Takto Finanse, wystarczy spełnić podstawowe wymagania:
 • wiek – od 21 do 75 lat,
 • obywatelstwo polskie,
 • regularny dochód – min. 500 zł netto (akceptowalne jest wiele źródeł dochodu, w tym zasiłki socjalne i alimenty),
 • dowód osobisty,
 • telefon,
 • ewentualnie konto bankowe w celu autoryzacji danych osobowych (posiadanie rachunku osobistego jest konieczne do otrzymania pożyczki przy składaniu wniosku online).

Takto wymaga przedstawienia dwóch dokumentów: dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego dochód. Na tej podstawie bada zdolność kredytową. W zależności od formy zawarcia umowy pożyczki zmienia się sposób dostarczenia dokumentów. Pożyczkodawca udostępnia dwie formy:
 • za pośrednictwem kuriera – kurier przywozi umowę, którą podpisujesz i przekazujesz ksero wszystkich dokumentów,
 • wszystkie dokumenty wysyłasz SMS-em lub mailem – w tym przypadku należy wykonać przelew 1 grosza ze swojego konta bankowego.

Czy Takto sprawdza BIK?

Czy w Takto obowiązuje weryfikacja w bazach dłużników? Tak – firma pożyczkowa Takto Finanse sprawdza każdego klienta. Weryfikuje pożyczkobiorców w:
 • BIK (Biurze Informacji Kredytowej),
 • BIG,
 • KRD,
 • ERIF,
 • KBIG.

Weryfikacja ma na celu ocenę, jak klient poradzi sobie ze spłatą pożyczki na raty i czy spłata będzie terminowa. W rejestrach znajdują się również pozytywne informacje, które mogą zwiększyć szanse na otrzymanie decyzji kredytowej. Działania podejmowane przez Takto są zgodne z Zasadami Dobrych Praktyk. Czy jest możliwe udzielenie pożyczki dla zadłużonych? Tak, jeżeli zadłużenie jest minimalne i nie wynika z niespłaconych kredytów czy chwilówek.

Pożyczka w Takto – krok po kroku

Pożyczki w Takto Finanse można otrzymać na dwa sposoby: składając wniosek przez internet lub dzwoniąc na infolinię. Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste. Wystarczy postępować według poniższych kroków:
 1. Na stronie internetowej Takto za pomocą kalkulatora wybierz kwotę pożyczki oraz okres spłaty.
 2. Kliknij przycisk „Weź pożyczkę”.
 3. Wypełnij formularz, podając dane osobowe, finansowe oraz kontaktowe.
 4. Zostaniesz przekierowany na chat z doradcą firmy, który przekaże informacje dotyczące dalszego działania.
 5. Zaczekaj na decyzję kredytową.
 6. Dostarcz niezbędne dokumenty online.
 7. Potwierdź swoją tożsamość, wysyłając przelewem 1 grosz (w tytule przelewu podaj kod otrzymany SMS-em).
 8. Zostaniesz powiadomiony o przyznaniu pożyczki. Wypłata środków zostanie przekazana przelewem zaraz po zawarciu umowy.

W przypadku, gdy wybierzesz dostarczenie umowy przez kuriera, czas oczekiwania na pożyczkę wzrośnie.
takto-opinie

Spłata pożyczki w Takto Finanse

Pożyczki ratalne w Takto można spłacać od 6 do 40 miesięcy. Wszystko zawarte jest w umowie pożyczki. Rata płatna jest przelewem na kwotę zgodną z ustalonym harmonogramem. Pamiętaj o terminowej spłacie! Każdy pożyczkobiorca jest zobowiązany do właściwej obsługi zobowiązania zgodnie z warunkami umowy. Brak spłaty spowoduje, że całkowity koszt pożyczki ulegnie zmianie. Firma udostępnia specjalną infolinię dla osób spłacających. Dzwoniąc pod numer 71 358 16 18, można ustalić np. numer konta, wysokość miesięcznej raty czy warunki wcześniejszej spłaty pożyczki. Wybór tej opcji spowoduje zwrot części kosztów prowizyjnych. Takto nie przewiduje możliwości wydłużenia okresu kredytowania czy zawieszenia spłaty rat.

Nieterminowa spłata w Takto

Brak spłaty raty w Takto Pożyczki wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Naliczone zostaną odsetki, co wpłynie na większe koszty i zwiększoną kwotę zadłużenia. Za czynności monitoringowe również pobierana jest opłata. W sytuacji, gdy wystąpią problemy ze spłatą, najlepiej jest zadzwonić do Takto Finanse i uzgodnić rozwiązanie, które zaakceptują obie strony umowy. Pierwszym etapem działań windykacyjnych są monity w różnej formie: telefony, wiadomości SMS oraz wiadomości listowne. Kolejny etap to przekazanie sprawy windykatorowi terenowemu, który podejmie próbę negocjacji. Ostatni etap to sprawa sądowa i egzekucja komornicza.

Takto Finanse – dane kontaktowe

Nazwa firmy: Takto Finanse Sp. z o.o.
Adres: ul. Szczytnicka 11; 50-382 Wrocław
Telefon: 801 006 206; (22) 456 3000
Adres e-mail: info@taktofinanse.pl

Takto Finanse – opinie

Opinie klientów o firmie Takto są zróżnicowane. Te pozytywne wskazują na: dobrą ofertę, długi okres kredytowania, szybką decyzję kredytową, dostępność pożyczki online i akceptowanie różnych źródeł dochodu. Wśród negatywnych komentarzy można znaleźć weryfikację w bazach dłużników oraz brak możliwości zawieszenia spłat.
Edukacja finansowa

Giełda długów — czym jest i jak działa?

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Czytaj więcej »
Edukacja finansowa

Na kogo przechodzą długi po śmierci?

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Czytaj więcej »