Pożyczka na czek GIRO – z odbiorem na poczcie

Korzystanie z ofert firm pozabankowych jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwiają one otrzymanie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. Jednocześnie proces ubiegania się o pożyczkę jest dużo łatwiejszy w porównaniu do starania się o nią w banku. Większość firm pozabankowych wypłaca pieniądze wyłącznie na wskazane konto bankowe. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy jest to niemożliwe. Coraz więcej firm pozabankowych umożliwia swoim klientom skorzystanie z czeku GIRO, dzięki któremu pieniądze można wypłacić w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

W Kokos znajdziesz listę stale aktualizowanych ofert najtańszych pożyczek na czek GIRO dostępnych na rynku!

cashtero

100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

61 – 90 dni
okres spłaty
15 min.
czas wypłaty
pankredyt

500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

NIE

pierwsza pożyczka gratis

1 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
provident

300 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

3 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
youmoney

100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

15 – 60 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
ratka

500 – 20000 zł
pierwsza pożyczka

NIE

pierwsza pożyczka gratis

1 – 60 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
kuki

500 – 15000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

30 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Oferowana przez coraz więcej firm pozabankowych pożyczka na czek GIRO to pożyczka gotówkowa, która nie wpływa na konto bankowe. Pieniądze można wybrać w oddziale Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Podstawą do jej wypłaty jest właśnie czek GIRO. Ten rodzaj pożyczki można uzyskać bez weryfikacji konta bankowego. Nie jest to bardzo popularny produkt finansowy, ale jest chętnie wybierany przez klientów, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą otworzyć konta w banku. Aby otrzymać gotówkę, wystarczy udać się do wybranej placówki oraz okazać dokument tożsamości. Jest on niezbędny do wypłacenia pieniędzy.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka z odbiorem na poczcie?

Pożyczka na czek GIRO stanowi dla części osób jedyny sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. Jest ona rozwiązaniem dla każdego, kto nie ma dostępu do własnego konta w banku.

Dla osób bez własnego konta

Pożyczka z odbiorem na poczcie jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które nie dysponują własnym kontem bankowym. Większość firm pozabankowych wypłaca środki na wskazany numer konta. Jest ono również niezbędne do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Jego brak oznacza problem z otrzymaniem pieniędzy. Pożyczka na czek GIRO stanowi w takiej sytuacji doskonałe rozwiązanie. Jeśli nie masz konta w banku, możesz więc z niej skorzystać.

Dla osób z zajęciami komorniczymi

Problem związany z zajęciami komorniczymi dotyka wielu osób. W takim przypadku wszystkie środki, które trafiają na konto bankowe, są od razu pobierane na poczet pokrycia niespłaconych zobowiązań. Tak samo dzieje się więc z pożyczką przelaną na konto. Pożyczki z komornikiem na czek GIRO są więc rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, ale mają zajęte konto bankowe.

Dla osób ze wspólnym kontem

Wiele małżeństw, które nie mają rozdzielności majątkowej, dysponuje wspólnym kontem w banku. Nie można więc ukryć przed współmałżonkiem pożyczki zaciągniętej na dowolny cel. Bardzo często wspólne konto stanowi także problemem podczas wykonywania przelewu weryfikacyjnego. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają bowiem przedstawienia zgody współmałżonka na zawarcie umowy. Wybór pożyczki na czek GIRO z odbiorem pieniędzy na poczcie jest więc dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji.

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę na czek GIRO?

Pożyczki na czek GIRO online są oferowane wyłącznie przez firmy pozabankowe. Nie znajdziesz ich w ofercie żadnego banku. Każda z firm pożyczkowych ma własne wewnętrzne zasady dotyczące ich przyznawania. Część wymogów się jednak pokrywa. Aby otrzymać taką pożyczkę, należy mieć:

  • ukończone 18 lat,
  • obywatelstwo polskie,
  • stałe dochody z legalnego źródła,
  • zdolność kredytową na odpowiednim poziomie,
  • aktywny adres e-mail oraz numer telefonu.

Większość parabanków udziela pożyczek na podstawie ważnego dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Nie wymaga więc przedstawiania m.in. zaświadczenia o dochodach. Brak tego wymogu nie oznacza jednak, że pożyczkę otrzyma każdy, kto się o nią stara. Niezbędna jest bowiem zdolność kredytowa na poziomie, który umożliwi bezproblemową spłatę zobowiązania w terminie.

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki na czek GIRO bez sprawdzania baz?

Wszystkie firmy pożyczkowe muszą weryfikować swoich klientów w różnych bazach dłużników, gdyż wymagają tego przepisy prawa. Nie można więc znaleźć oferty pożyczki na czek GIRO bez sprawdzania baz. Niektóre parabanki nie przykładają jednak do tej kwestii szczególnej wagi. Oznacza to w praktyce, że weryfikują jedynie kilka baz lub udzielają wsparcia finansowego nawet mimo negatywnych wpisów, jakie się w nich znajdują. Jeśli jesteś więc osobą ze złą historią kredytową i masz na swoim koncie zadłużenia niespłacane w terminie, to możesz znaleźć taką ofertę i z niej skorzystać. Decyzja o tym, czy otrzymasz pożyczkę, będzie zależeć od Twojej aktualnej sytuacji materialnej oraz tego, w jaki sposób oceni ją firma pozabankowa. Taka oferta skierowana jest również do klientów, którzy nie mają żadnej historii kredytowej, co wynika np. z ich młodego wieku.

W jaki sposób zrealizować czek GIRO?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, a nie masz dostępu do konta, to możesz otrzymać pożyczkę na czek GIRO w kilku prostych krokach:

  • porównaj ze sobą kilka ofert i wybierz taką, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb,
  • wypełnij wniosek o pożyczkę, a w punkcie dotyczącym sposobu wypłaty zaznacz opcję z czekiem GIRO,
  • poczekaj na decyzję firmy pozabankowej,
  • w przypadku pozytywnej decyzji otrzymasz czek GIRO w formie elektronicznej lub papierowej,
  • udaj się do wybranej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego razem z czekiem i dokumentem tożsamości.

Oddziały te pobierają prowizje za wypłatę środków z czeku GIRO. Najczęściej są to jednak dość małe kwoty – wynoszące około kilkunastu złotych.

Jakie są koszty pożyczki na czek GIRO przez internet?

Korzystanie z pożyczki z komornikiem i bazami na czek GIRO wiąże się z dodatkowymi kosztami, jakie trzeba ponieść, decydując się na to rozwiązanie. Do pożyczonej kwoty parabank dolicza bowiem oprocentowanie, a także prowizje, których wysokość ustalana jest przez firmę pożyczkową. Przed wyborem konkretnej oferty sprawdź dokładnie, ile wynosi jej całkowity koszt. Bardzo często kwota pożyczki jest powiększana również o opłaty za przygotowanie i rozpatrzenie wniosku, a także za sprawdzanie klienta w bazach dłużników. Finalnie trzeba oddać o wiele więcej pieniędzy, niż się pożyczyło.

Jeśli decydujesz się na pożyczkę z odbiorem pieniędzy na poczcie, to musisz liczyć się z kosztami, jakie będziesz musiał ponieść. Niekiedy można spotkać atrakcyjne oferty firm pozabankowych, które oferują możliwość uzyskania pożyczki bez dodatkowych kosztów. Są one jednak rzadkością. Najczęściej bezkosztowa pożyczka jest oferowana wyłącznie nowym klientom, którzy jeszcze z niej nie korzystali.

Co trzeba wiedzieć o pożyczce z czekiem GIRO?

Pożyczki na czek GIRO przez internet to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy i chcą je otrzymać bezpośrednio do ręki. Taki sposób wypłaty jest bezpieczny, a co najważniejsze – również legalny. Decydując się na taką pożyczkę, możesz zachować dyskrecję, gdyż nie pozostawi ona śladu na Twoim koncie bankowym. Jest to także rozwiązanie dla każdego, kto nie ma własnego rachunku lub został on zajęty przez komornika.

Czy warto zdecydować się na taką pożyczkę?

Pożyczka z czekiem GIRO ma wiele zalet, które sprawiają, że jest dość chętnie wybierana. Pieniądze uzyskane za jej sprawą można przeznaczyć na dowolny cel. Najczęściej decydujący się na nią klienci mają do 30 dni na zwrot pożyczonej sumy. Czas ten może być jednak bardzo różny – w zależności od oferty konkretnej firmy pozabankowej. Ogromną zaletą takiej pożyczki jest z pewnością także to, że nie wiąże się ona z wieloma formalnościami. Wniosek można szybko złożyć przez internet, a decyzję otrzymać już nawet po kilku minutach.

Decydując się na taką pożyczkę, musisz liczyć się z tym, że czas oczekiwania na pieniądze jest dłuższy niż w przypadku standardowych chwilówek. Jest to wynikiem tego, że z czekiem musisz udać się osobiście do najbliższej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego, aby wypłacić pieniądze (za co dodatkowo zostanie pobrana niewielka opłata). Taka pożyczka na czek GIRO jest jednak bardzo często jedynym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych dla osób ze złą historią kredytową oraz zajęciami komorniczymi.