Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczki ratalne online?

jak-wyglada-proces-wnioskowania-o-pozyczki-ratalne-online

Spis Treści

Wielu polskich klientów ze względu na relatywnie niskie dochody lub inne osobiste powody ma problem z dostępem do produktów finansowych w tradycyjnym sektorze bankowym. Z myślą o nich stworzono pożyczki ratalne online. W instytucjach, które oferują pożyczki internetowe, kryteria decyzyjne są bardziej liberalne. Jak zatem wygląda proces wnioskowania o udzielenie pożyczki na raty?

jak-wyglada-proces-wnioskowania-o-pozyczki-ratalne-online

Poszukiwanie najkorzystniejszej oferty

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej wiarygodnej instytucji. Tych w Polsce nie brakuje, ale wpisując w wyszukiwarce hasła typu „chwilówki na raty” czy „pożyczka przez internet”, nie zawsze znajdziemy najkorzystniejsze oferty i zaufanego pożyczkodawcę. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić opinie dotychczasowych klientów. Przydatnym narzędziem, które pozwala wyfiltrować odpowiednie oferty jest nasza porównywarka pożyczek.

Symulacja pożyczki i warunków spłaty

Każda z instytucji pozabankowych oferuje pożyczki ratalne online na nieco innych zasadach. Na stronie pożyczkodawcy powinien znajdować się interfejs, który pozwala przy pomocy intuicyjnych suwaków wybrać określoną kwotę i proponowany termin spłaty. W ten sposób dokonujemy pierwszej symulacji pożyczki, która pozwoli zorientować się w jej całkowitych kosztach i wysokości poszczególnych rat. Pożyczki na raty należy brać z głową, adekwatnie do swoich możliwości finansowych. Jeśli jeden z pożyczkodawców nie może zaproponować konsumentowi satysfakcjonującej oferty, warto więc szukać dalej.

Składanie wniosku o pożyczkę

Po dopasowaniu pożyczki na raty do własnych potrzeb i możliwości można przejść do kolejnego kroku, którym jest składanie wniosku o pożyczkę. Wnioskowanie w każdej z instytucji wygląda nieco inaczej, ale zawsze zaczyna się od wypełnienia stosownego formularza. W nim podajemy swoje dane osobowe, telefon kontaktowy i adres email. Często konieczne jest również wprowadzenie numeru dowodu osobistego. Udzielenie pożyczki na raty online, zwłaszcza gdy chodzi o wyższe kwoty, bywa poprzedzone telefonem od pracownika firmy udzielającej pożyczek w celu wyjaśnienia szczegółów.

UWAGA!

Wniosek o pożyczkę należy wypełniać zgodnie z prawdą. Firmy pożyczkowe są w stanie zweryfikować informacje na temat konsumenta. Relatywnie niskie dochody wcale nie dyskwalifikują potencjalnego klienta w przeciwieństwie do podawania nieprawdziwych danych.

Weryfikacja tożsamości

Po wypełnieniu wniosku jest on poddawany analizie. Pożyczki ratalne online mają tę zaletę, że są udzielane szybko, więc w większości przypadków decyzja zapadnie jeszcze tego samego dnia, być może nawet w ciągu godziny. Jeśli wszystko jest w porządku, a decyzja o udzieleniu pożyczki na raty jest pozytywna, klient zostanie o tym poinformowany. W tym momencie konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku bankowego, na który ma zostać przesłana pożyczka. Służy to wyłącznie zweryfikowaniu poprawności danych osobowych, a przelew dotyczy symbolicznej kwoty – na przykład w wysokości 10 gr – która zresztą zostanie zwrócona pożyczkobiorcy.

Pozytywna decyzja i szybki dostęp do gotówki!

Po pozytywnej decyzji i weryfikacji danych klient otrzymuje odpowiednią wiadomość, a wnioskowana suma jest wysyłana na rachunek bankowy. Niektóre pożyczki ratalne online są dostępne od ręki, firmy pożyczkowe posiadają bowiem rachunki w wielu bankach jednocześnie. Niekiedy należy jednak poczekać do najbliższej sesji przelewów przychodzących we własnym banku.

Pożyczki ratalne online to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu Polaków, a szybki dostęp do gotówki stanowi jedną z ich najważniejszych zalet.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.