Pożyczka na Black Friday

pozyczka-na-black-friday

Spis Treści

Wiele osób uwielbia różnorodne promocje oraz atrakcyjne rabaty, w ramach których można nabyć markowe produkty w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Najpopularniejszym okresem wyprzedażowym na całym świecie jest Czarny Piątek (ang. Black Friday), który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników na całym świecie. A co w przypadku, gdy akurat w tak wyjątkowo okazyjnym okresie w roku nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, która pozwoli na zakup naszych wymarzonych produktów? Jest na to skuteczne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy! 

Black Friday – czym jest? Czy warto w tym okresie dokonywać pokaźnych zakupów?

Zacznijmy od samego początku, a więc od wytłumaczenia czym jest naprawdę słynny Black Friday. Patrząc na zagadnienie od strony teoretycznej, jest to piątek po Dniu Dziękczynienia, który jest początkiem sezonu zakupowego przed najhuczniejszymi Świętami Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. Sięgając do początku XXI wieku, Black Friday to zwyczaj, który zaczęto kultywować nie tylko w USA, skąd się wywodzi, ale również w ogromnej ilości innych krajów rozsianych na całym świecie, w tym również w Polsce. W naszym kraju unikalne promocje ogłaszają przede wszystkim zagraniczne marki. Jednak by nie pozostać w tle, również polscy przedsiębiorcy ogłaszają bardzo interesujące rabaty i zniżki.

Patrząc na Black Friday od strony praktycznej, w ten wyjątkowy dzień zdecydowana większość sklepów stacjonarnych jest czynna dla swoich klientów w dodatkowych godzinach. Nierzadko przedsiębiorcy decydują się na działalność przez całą dobę. W tym czasie, zarówno salony stacjonarne różnorodnych sklepów, jak i sklepy internetowe oferują ponadprzeciętne, i najbardziej atrakcyjne okazję, promocje i rabaty na oferowane przed siebie produkty czy usługi. 

Statystki jednoznacznie pokazują, że Black Friday jest najbardziej dochodowym dniem w ciągu całego roku dla amerykańskich sprzedawców. W tym dniu zakupów dokonuje szacunkowo 100 milionów Amerykanów. Pomimo tego, że Black Friday najprężniej działa właśnie w USA skąd się wywodzi, to również sprzedawcy z innych zakątków świata odnotowują w tym dniu ogormne zyski. Jedno jest pewne, z roku na roku Black Friday zyskuje na popularności, a zakupów dokonuje coraz większa liczbą osób. 

Czy warto robić zakupy w Black Friday? Odpowiedź należy do retorycznych. Oczywiście, że warto. Jest to najlepsza okazja do zakupu oryginalnych, markowych, najwyżej jakości produktów, w wyjątkowo przystępnych cenach. Niektóre akcesoria czy przedmioty ulegają tak „drastycznym” upustom i zniżką w porównaniu do standardowej wartości, że wielu konsumentów przeciera oczy ze zdziwienia i nie zastanawia się ani przez moment, by zdążyć zakupić jedne z dostępnych egzemplarzy. 

Pożyczka na Black Friday? – szybki strzał gotówki od ręki.

Któż nie zna tego uczucia, że w sytuacji, gdy gotówka jest nam najbardziej potrzeba, wówczas jej nie ma. Wysokie rachunki za media, niespodziewanie wydatki, ubezpieczenie auta i akurat na słynne okazję w związku z Black Friday nasz portfel, konto oszczędnościowe czy najbardziej zamożna skarpeta w domu świeci pustkami.  W związku z nadchodzącym Czarnym Piątkiem warto pomyśleć o odpowiedniej dozie gotówki nieco wcześniej, i perfekcyjnie przygotować się na szał zakupów. Pożyczka online na Black Friday to powszechnie znany zabieg, na który decyduję się ogormną część konsumentów. Dodatkową zachętą związaną z zaciągnięciem pożyczki jest Cyber Monday, następujący tuż po Black Friday, w którym to znakomita większość sklepów internetowych organizuje nieziemskie promocje na swój asortyment. 

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę na Black Friday? 

Decydując się na pożyczkę w związku z nadchodzącym Black Friday, najlepiej będzie wybrać wariant pożyczki gotówkowej. Możemy zaciągać ją na dowolny cel, a więc również na zakupy. Co więcej, taki rodzaj gotówki otrzymamy szybko i bez zbędnych formalności – możemy uzyskać nawet pożyczkę ratalną online, bez wychodzenia z domu.

Biorąc pod uwagę wysokość pożyczki, w pierwszej kolejności należy zastanowić się jakich zakupów będziemy dokonywać w najbardziej atrakcyjnym dniu wyprzedażowym w roku. Kwotę pożyczki warto wziąć z lekką „górką”, w razie niespodziewanych zakupów. W ten dzień nie trudno spotkać świetną okazję, co sprawi, że nasze wydatki będą wyższe. 

Zaciągając pożyczkę w instytucjach bankowych czy pozabankowych warto przeanalizować wskaźnik RRSO. Czym jest RRSO? Jest to całkowity koszt ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Wskaźnik RRSO pozwala pożyczkobiorcom na łatwe porównanie różnych ofert i wybór najbardziej atrakcyjnej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji.

By móc cieszyć się w pełni z okazji Black Friday, wystarczy dobry wybór oferty pożyczki instytucji bankowych czy pozabankowych poprzez ranking pożyczek. Udane zakupy będą cieszyć oko przez długi czas, a regularnie spłacana pożyczka nie zostawi po sobie śladu. Przekonaj się osobiście, jakie to proste.

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.