Skąd wziąć pieniądze na wycieczkę szkolną?

skad-wziac-pieniadze-na-wycieczke-szkolna

Spis Treści

Każdy, kto ma dzieci w wieku szkolnym, wie, ile wydatków czeka rodzica w trakcie roku nauki. Już w chwili jego rozpoczęcia koniecznością jest kupienie naszemu dziecku wyprawki – książek, zeszytów, przyborów do pisania i rysowania, a nawet plecaka, jeżeli poprzedni się zużył. W kolejnych miesiącach trzeba pokrywać koszty ubezpieczeń czy wnosić opłaty na Komitet Rodzicielski. Bardzo często dochodzą do tego dodatkowe wydatki – związane z podróżami organizowanymi przez szkołę. Zatem skąd wziąć pieniądze na wycieczkę szkolną?

Oszczędności

Jeśli je mamy, możemy uruchomić nasze rezerwy finansowe. Statystyki pokazują jednak, że większość Polaków nie odkłada gotówki na czarną godzinę. Wynika to nie tyle z mentalności naszych rodaków, a z ich ciężkiej sytuacji finansowej. Wielu z nas żyje „od pierwszego do pierwszego” i zwyczajnie nie posiada dodatkowych pieniędzy, z których można pokryć koszt wycieczki szkolnej. Ponadto trudno sfinansować szkolną wycieczkę z góry przewidzianych na ten cel oszczędności, ponieważ jej koszt bywa różny.

Pomoc innych

Nie mając zbyt wielu środków finansowych, a chcąc mimo wszystko wysłać dziecko na wycieczkę szkolną, możemy poprosić kogoś o wsparcie. W pierwszej kolejności na pewno udamy się po pożyczkę do rodziny albo przyjaciół – to jednak nie jedyny wariant. Oprócz nich, ratunkiem w takich przypadkach często okazuje się Rada Rodziców. Powiadomiony o problemie wychowawcę naszej pociechy, może zwrócić się do niej o przeznaczenie pieniędzy na wyjazd naszej pociechy z wpłat dokonywanych przez innych rodziców na Komitet Rodzicielski. Innym źródłem, które może nam pomóc, jest urząd miasta. Jeśli wystąpimy z odpowiednim wnioskiem, a on uwzględnił w swoim budżecie takie wydatki – możliwe, że uzyskamy wsparcie.

Kredyty i pożyczki na wycieczkę szkolną

Jedną z metod zdobycia pieniędzy, jest zaciągnięcie zobowiązania – np. w banku. Minus takiego rozwiązania to duża ilość formalności, jakie wiążą się z wzięciem pożyczki w banku. Chcąc z niej skorzystać, potrzebujemy również tzw. zdolności kredytowej – innymi słowy, bank musi wiedzieć, iż będziemy w stanie spłacić kredyt. Jego oprocentowanie, czyli to, ile będziemy musieli oddać, zależy od tego czy uda nam się trafić na korzystną ofertę. Alternatywą dla tego rodzaju kredytów, są szybkie pożyczki pozabankowe. Zaciągając je nie musimy załatwiać zbyt wielu urzędowych spraw. Nasza obecność w siedzibie firmy pożyczkowej również jest zbędna, ponieważ możemy zawrzeć umowę on-line. Wystarczy nam do tego ważny dokument tożsamości. Dodatkowym plusem jest fakt, iż przedsiębiorstwa udzielające takich szybkich kredytów zwykle nie żądają zabezpieczeń ich spłaty. Ten typ pożyczek wydaje się szczególnie odpowiedni dla osób, które potrzebują błyskawicznego zastrzyku gotówki i są w stanie w niedługim terminie zwrócić pożyczoną kwotę.

Posiadanie dzieci związane jest z wieloma kosztami. Nie chodzi wyłącznie o utrzymanie rodziny, ale także zapewnienie pociechom ciekawych rozrywek. Problem pojawia się w momencie, gdy nas na to nie stać, lecz jak widać, istnieje wiele wariantów mogących pomóc nam wybrnąć z kłopotliwej sytuacji finansowej.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen i rat kredytów możliwość skorzystania z wakacji kredytowych stanowi dla wielu obywateli istotny aspekt stabilizacji osobistych budżetów.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, świadczenia emerytalne nie są w całości chronione przed zajęciami komorniczymi.