Skąd wziąć pieniądze?

skad-wziac-pieniadze

Spis Treści

Potrzebujesz pieniędzy na pilne zobowiązania? Chcesz skorzystać z wyjątkowo dobrej okazji? Nie masz wystarczających oszczędności, żeby pokryć wydatki z tym związane? A może przydarzyło Ci się coś niespodziewanego, co wymaga sporych nakładów finansowych? Nie wiesz, skąd szybko wziąć pieniądze? Poznaj nasze pomysły na to, jak pozyskać gotówkę w krótkim czasie.

Skąd wziąć pieniądze na już?

Wiele osób w odpowiedzi na pytanie: „Skąd wziąć pieniądze?” proponuje wzięcie pożyczki lub kredytu. To prosty sposób na to, żeby legalnie pozyskać dodatkową gotówkę na niespodziewane wydatki. Jednak nie jedyny. Zanim udasz się do banku lub firmy pożyczkowej, rozważ inne możliwości.

Pożyczka od rodziny, czyli jak szybko wziąć 100 zł

Pożyczanie pieniędzy od rodziny bądź znajomych to częsta praktyka, zwłaszcza wśród osób, które potrzebują niewielkiej sumy. To rozwiązanie jest bardzo proste i szybkie. Najczęściej wystarczy odezwać się do krewnego lub przyjaciela, aby otrzymać niezbędną kwotę.

Wzięcie takiej pożyczki ma wiele korzyści.

 • Zwykle nie jest ona oprocentowana, a więc nic nie płacisz za skorzystanie z niej.
 • Może być spłacona w wygodnych ratach lub w całości.
 • Nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń na temat swoich zarobków.
 • Termin zwrotu pieniędzy można dopasować do swoich możliwości finansowych.

Umowę na pożyczkę od bliskich można zawrzeć ustnie bądź sporządzić pisemnie. Drugi sposób jest rzadko praktykowany, ale daje pożyczkodawcy gwarancję tego, że otrzyma swoje środki z powrotem. Ponadto na podstawie tego dokumentu wierzyciel może ubiegać się o zwrot pieniędzy w sądzie, w przypadku gdyby druga strona nie wywiązała się z zapisów umowy.

Czy wiesz, że… Pożyczka od rodziny czy znajomych jest objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Wynosi on 0,5% pożyczonej kwoty. Płatność powinien uiścić pożyczkobiorca w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

Sprzedaż w internecie – skąd wziąć dodatkową gotówkę bez pożyczki?

Jeśli nie chcesz zaciągać długów, możesz spróbować znaleźć dodatkowe źródło dochodu. Świetnym pomysłem jest sprzedaż niepotrzebnych rzeczy w internecie. Możesz to robić za pośrednictwem portali społecznościowych i różnych serwisów. Z łatwością wystawisz tam przedmioty, które nie są Ci dłużej potrzebne np. ubrania, akcesoria domowe, meble, książki czy nieużywany sprzęt elektroniczny.

W ten sposób nie tylko zyskasz dodatkową gotówkę, ale także oczyścisz przestrzeń ze zbędnych przedmiotów.

Jednak pamiętaj, że wystawianie rzeczy na sprzedaż może zabrać nieco czasu. Trzeba nie tylko przygotować ich odpowiednie zdjęcia, ale także opis, który zachęci kupujących do skorzystania z Twojej oferty. Ponadto zanim zarobisz pożądaną kwotę, może upłynąć wiele dni.

Pamiętaj! Jeśli wartość rynkowa sprzedawanych przedmiotów wynosi więcej niż 1 000 zł, trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Wynosi on 2% i powinien on być opłacony w terminie do 14 dni od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Dodatkowa praca dorywcza, czyli jak zarobić szybko „kasę”?

Jeśli po pracy zostaje Ci dużo czasu wolnego, rozważ znalezienie dodatkowego zajęcia. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń dorywczej pracy, np. przy zbiorze owoców, opiece nad dziećmi, remoncie nieruchomości, sprzątaniu czy pracach w ogrodzie. Podejmując zatrudnienie w ten sposób, można szybko zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Jednak pamiętaj – zanim podejmiesz się jakiegoś działania, zawrzyj umowę z pracodawcą. Może to być umowa o dzieło lub zlecenia. Dzięki temu, jeśli zatrudniający nie będzie chciał wypłacić Ci wynagrodzenia, będziesz mógł dochodzić swoich praw w sądzie.

Uwaga! Jeśli Twoje wynagrodzenie zostało objęte egzekucją komorniczą, wszystko, co zarobisz w ramach umowy o dzieło czy zlecenia (jeśli nie jest to jedyne źródło dochodu), zostanie przeznaczone na spłatę długów.

Skąd pożyczyć pieniądze, aby było bezpiecznie?

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie odpowiada na Twoje pytanie: „Jak zdobyć szybko pieniądze?”, możesz rozważyć skorzystanie z pożyczki lub kredytu. Tego typu produkty oferują banki, a także firmy prywatne. Zastanawiasz się, które rozwiązanie jest bezpieczniejsze?

Pożyczka bankowa

To bardzo popularna forma finansowania. Oferuje ją prawie każdy bank, który działa na rynku w Polsce. W ten sposób – zgodne z Ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku – można pożyczyć nawet do 255 500 zł i rozłożyć płatność na 10 lat. To spora kwota, która może być przeznaczona na dowolny cel. Dzięki temu można spłacić inne należności, zainwestować, zapłacić za remont czy wyjazd.

Umowa może być zawarta nie tylko podczas osobistej wizyty w placówce, ale także za pośrednictwem internetu. To bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które mieszkają na obszarach wykluczonych komunikacyjnie, nie mają prawa jazdy, są niepełnosprawne lub przez nadmiar obowiązków nie mogą udać się do siedziby banku. Jeśli zdecydujesz się zawrzeć umowę online, możesz zaoszczędzić sporo czasu!

Jednak ta opcja nie jest dla każdego. Aby uzyskać pożyczkę w banku, należy mieć dobrą zdolność kredytową. Instytucja określa ją na podstawie Twojej sytuacji finansowej. Dlatego też podczas ubiegania się o kredyt bank może wymagać od Ciebie tego, żebyś przedstawił:

 • wysokość osiąganych dochodów,
 • wysokość comiesięcznych wydatków,
 • kwotę dotychczasowych zobowiązań np. innych kredytów lub pożyczek,
 • liczbę ludzi na utrzymaniu.

Niektóre banki mogą wymagać dodatkowo zaświadczenia o wynagrodzeniu i zatrudnieniu od pracodawcy. Alternatywą może być Twoje oświadczenie i wyciąg z konta z ostatnich 6 lub 12 miesięcy. Aby dowiedzieć się dokładnie, co będzie potrzebne, skontaktuj się z pracownikiem wybranej instytucji.

Ponadto wiele banków i firm pożyczkowych przed udzieleniem finansowania najczęściej sprawdza historię kredytową w BIK. Znajdują się tam informacje o dawnych i obecnych pożyczkach, a także o regularności ich spłacania. Dane te mogą znacząco wpłynąć na ocenę Twojej zdolności kredytowej.

Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich informacji bank wyda decyzję o tym, czy udzieli Ci pożyczki. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto najczęściej w ciągu kilkudziesięciu minut lub następnego dnia roboczego w zależności od polityki wybranej instytucji.

Pożyczka od firmy pozabankowej

Zależy Ci na czasie? Chcesz pożyczyć niewielką kwotę na krótki okres? Zainteresuj się ofertą prywatnych firm. W porównywarce znajdziesz ciekawe propozycje np. od Cashtero, Smart Pożyczka, Provident, Kuki.pl czy Ratka.pl. Za naszym pośrednictwem można pożyczyć maksymalnie 200 000 zł i rozłożyć płatność na okres do 120 miesięcy.

Co więcej:

 • zazwyczaj pierwsza pożyczka jest darmowa dla nowych klientów – wystarczy tylko spełnić szczegółowe warunki oferty. Niektóre firmy nie pobierają żadnych opłat, jeśli spłacisz swoje zobowiązanie np. w ciągu 30 dni;
 • czas wypłaty pożyczanych środków wynosi w większości przypadków kilkanaście minut – pozwala to szybko uzyskać potrzebną gotówkę na nagłe wydatki;
 • firmy nie wymagają dopełnienia wielu formalności – pożyczka może być udzielona wyłącznie na podstawie Twojego oświadczenia o dochodach. Znacznie skraca to czas ubiegania się o dodatkowe pieniądze.

Aby znaleźć korzystną ofertę, skorzystaj z naszej porównywarki. Wpisz w formularzu informacje o tym, jaką kwotę chcesz pożyczyć i na jak długo. Pod suwakami wyświetli Ci się informacja o wysokości RRSO i potencjalnej raty pożyczki. Następnie kliknij kafelek „złóż wniosek”. System przeniesie Cię na stronę z formularzem, który należy rzetelnie uzupełnić. W kolejnym kroku otrzymasz propozycje od kilku firm, przygotowane specjalnie dla Ciebie. Zapoznaj się z nimi, wybierz najkorzystniejszą z nich i kliknij „wnioskuj”. Zostaniesz przeniesiony na stronę wybranej instytucji. Tu złożysz wniosek o pożyczkę.

Pożyczka w bankuPożyczka w firmie pozabankowej
Kwota pożyczki może wynieść nawet do ok. 255 000 złMaksymalna kwota pożyczki może wynieść do 200 000 zł
Płatność można rozłożyć na 10 latOkres spłaty może wynieść maksymalnie 120 miesięcy
Wniosek składa się w siedzibie banku lub przez internetO pożyczkę można wnioskować przez internet lub telefon
Do wniosku trzeba dołączyć potwierdzenie dochodówDecyzja udzielana na podstawie osobistego oświadczenia o dochodach
Wypłata pieniędzy w ciągu kilku godzin lub dniWypłata gotówki po kilkunastu minutach

Skąd wziąć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Odmówiono Ci pożyczki z powodu niskiej zdolności kredytowej? Zastanawiasz się, co robić? Możesz spróbować złożyć wniosek o pieniądze w firmie, która udziela finansowania bez sprawdzania danych z Biura Informacji Kredytowej czy baz dłużników. Lista instytucji, które nie dokonują pogłębionej weryfikacji pożyczkobiorców, jest dość długa i znajdziesz na niej wiele znanych firm, takich jak np. Provident.

Udzielają one pożyczek wyłącznie na podstawie Twojego oświadczenia o dochodach i aktualnych obciążeniach. W efekcie z tej formy finansowania mogą skorzystać nawet osoby zatrudnione na umowę o dzieło, renciści czy emeryci.

Na pytanie o to, skąd pozyskać pieniądze, jest zatem wiele odpowiedzi. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.