Pożyczka na SMS

Obecnie dzięki szybkim pożyczkom można bardzo łatwo uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel. Formalności najczęściej załatwia się osobiście lub online. Pożyczka przez SMS jest natomiast jeszcze szybsza i łatwiej dostępna. Formalności są w tym przypadku zredukowane do minimum, a pieniądze można otrzymać nawet w kilkanaście minut. Jak dokładnie działają pożyczki SMS? Co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy!

cashtero

100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

61 – 90 dni
okres spłaty
15 min.
czas wypłaty
pankredyt

500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

NIE

pierwsza pożyczka gratis

1 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
provident

300 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

3 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
youmoney

100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

15 – 60 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
ratka

500 – 20000 zł
pierwsza pożyczka

NIE

pierwsza pożyczka gratis

1 – 60 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty
kuki

500 – 15000 zł
pierwsza pożyczka

TAK

pierwsza pożyczka gratis

30 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Jak działa pożyczka na SMS?

Może się to wydawać nierealne, ale pożyczki SMS są rzeczywistością. Co więcej, działają dokładnie tak, jak sugeruje ich nazwa. Dzięki nim nie trzeba spędzać czasu w kolejkach czy na rozmowach z konsultantem. Nie są też potrzebne zaświadczenia o zarobkach. Pożyczka przez SMS to produkt oferowany przez niektóre pozabankowe instytucje finansowe. Jest to produkt skierowany do osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki i nie mają czasu na zbędne formalności.

Jak to działa? O pożyczkę przez SMS można wnioskować za pomocą telefonu lub też przez internet. Zazwyczaj wiadomości SMS są w tym przypadku używane do potwierdzenia numeru telefonu (pożyczkobiorca otrzymuje kod, który musi wpisać na stronie internetowej), powiadomienia o przyznaniu pożyczki lub też przypomnienia o spłacie. Czasami można złożyć wniosek kredytowy wyłącznie za pomocą SMS-a (wysyłając informację o potrzebnej kwocie i okresie spłaty), ale tego typu usługi są dostępne głównie dla stałych klientów danej instytucji.

Proces ubiegania się o pożyczkę – krok po kroku

Jak można się ubiegać o pożyczki SMS? Dokładna procedura zależy od polityki firmy, w której zamierzasz złożyć wniosek i najczęściej różni się dla obecnych i nowych klientów.

Procedura dla nowych klientów jest nieco bardziej skomplikowana. Może wymagać internetowej rejestracji w systemie firmy (z podaniem danych osobowych i kontaktowych, numeru PESEL oraz numeru dowodu osobistego). Po rejestracji dokonuje się weryfikacji przed kod SMS wysłany na podany numer. Zwykle niezbędna jest też weryfikacja rachunku bankowego – należy w tym celu zalogować się do bankowości elektronicznej za pomocą specjalnego systemu lub zrobić przelew weryfikacyjny na wskazany rachunek (taki przelew opiewa na symboliczną kwotę od 0,01 zł do 1 zł, która jest zwracana po zakończeniu formalności).

Wobec stałych klientów zazwyczaj stosuje się uproszczoną procedurę pożyczki SMS. Pożyczkobiorca musi tylko zalogować się na swój profil, wybrać potrzebną kwotę i okres spłaty. Po zatwierdzeniu otrzymuje potwierdzenie SMS lub e-mail w sprawie decyzji. Po jej zatwierdzeniu środki są przelewane na konto.

Wymagania, jakie należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę na SMS

Szybkie pożyczki SMS bez zaświadczeń i bez zbędnych formalności nie są dostępne dla każdego, choć warunki, które trzeba spełnić, aby móc z nich skorzystać, nie są też szczególnie wyśrubowane. Zasady ponownie są uzależnione od indywidualnej polityki instytucji pozabankowej, ale zwykle wymagane są:

  • określony wiek – minimum 18 lat (czasami dolna granica wieku jest wyższa, zdarza się również, że jest określany maksymalny wiek pożyczkobiorcy);
  • polskie obywatelstwo – często także adres zameldowania w Polsce;
  • stały dochód – w niektórych przypadkach może być konieczne przesłanie wyciągu z konta lub innego dowodu stałych zarobków;
  • brak negatywnej historii kredytowej – zazwyczaj jest ona sprawdzana.

Wszystkie te wymagania dotyczą szczególnie pierwszej pożyczki SMS. Oferty dla stałych klientów nie przewidują zwykle ponownej weryfikacji tych danych. Warto mieć jednak na uwadze, że standardowo konieczne jest spłacenie poprzedniego zobowiązania przed zaciągnięciem kolejnego. Istnieje natomiast pożyczka SMS dla zadłużonych w innych instytucjach. Mając inne zobowiązania, zwykle można jednak uzyskać tylko niewielkie kwoty.

Zalety pożyczki na SMS

Pożyczka przez SMS niewątpliwie ma kilka ważnych zalet. To dzięki nim tego typu produkty finansowe stają się coraz popularniejsze. Jakie to zalety?

Szybkość procesu

Pożyczka przez SMS szybko i wygodnie pozwala uzyskać potrzebne środki, Proces jest wyjątkowo prosty w przypadku osób, które już wcześniej korzystały z tej formy finansowania w danej firmie. Wystarczy kilka kliknięć, aby złożyć wniosek, który jest rozpatrywany błyskawicznie. Pieniądze są przelewane na konto od razu, zazwyczaj przy wykorzystaniu systemu szybkich płatności. Dzięki temu można je otrzymać nawet w kilkanaście minut, co może być wybawieniem w wielu trudnych sytuacjach.

Brak konieczności wychodzenia z domu

Niewątpliwym atutem pożyczki SMS jest też możliwość jej uzyskania bez konieczności wychodzenia z domu, udawania się do oddziału firmy czy umawiania z jej pracownikiem. Jest to więc znakomite rozwiązanie dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą w danej chwili opuścić miejsca swojego pobytu (domu, pracy itp.). Ponadto pomaga to oszczędzać czas!

Możliwość uzyskania pożyczki przez osoby ze słabszą historią kredytową

Pożyczka przez SMS jest też szeroko dostępnym sposobem finansowania. Wymagania wobec pożyczkobiorców są minimalne. Historia kredytowa często jest sprawdzana, ale nie oznacza to, że wymagany jest nieskazitelny życiorys pożyczkobiorcy. W przypadku występowania skaz w historii kredytowej zwykle również można uzyskać pożyczkę na niezbyt wysoką kwotę. Dostępna jest także pożyczka SMS dla zadłużonych, która może pomóc osobom mającym inne zobowiązania.

Wady pożyczki na SMS

Należy jednak pamiętać, że nie ma rozwiązań idealnych. Pożyczka na SMS również ma pewne wady, które w naturalny sposób równoważą jej zalety. Co warto wiedzieć na ich temat?

Wysokie koszty pożyczki

Pożyczki SMS są szybkie, wygodne i łatwo dostępne. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to ze sporym ryzykiem dla instytucji finansowej. Pożyczkodawca nie ma pewności, czy każdy pożyczkobiorca zwróci należność w terminie. W związku z tym oprocentowanie pożyczek na SMS najczęściej jest wysokie. Dlatego też zazwyczaj są one udzielane na krótki okres (jako tzw. chwilówki).

Niskie limity kwot pożyczek

Wysokie ryzyko dla pożyczkodawcy to również powód, dla którego na SMS można uzyskać jedynie stosunkowo niewielkie kwoty. Są one niższe w przypadku pożyczkobiorców korzystających z usługi pierwszy raz lub mających negatywną historię kredytową. Przy kolejnych zobowiązaniach (oczywiście po terminowej spłacie poprzednich) można uzyskać więcej, jednak są to i tak kwoty rzędu kilku tysięcy złotych.

Ryzyko uzależnienia od pożyczek na SMS

Biorąc łatwe i szybkie pożyczki SMS, należy zdawać sobie sprawę, że może być to przyczynkiem do uzależnienia lub wpadnięcia w spiralę długów. Nie zaleca się korzystania z pożyczek w celu spłaty innych zobowiązań. Nie należy się również zadłużać, nie mając pewności, czy spłata zobowiązania w terminie jest realna. Przez to, że pożyczki SMS są tak łatwo dostępne, po wpadnięciu w uzależnienie może być trudno się z niego wyplątać.

Jak unikać problemów związanych z pożyczkami na SMS?

Pożyczki SMS mogą być bardzo pomocne dla osób, które potrzebują nagłego zastrzyku gotówki przy minimum formalności. Bywają jednak obarczone pewnym ryzykiem. Dlatego należy z nich korzystać rozsądnie – tak jak w przypadku innych podobnych instrumentów finansowych. Co to dokładnie oznacza? Jak unikać problemów związanych z pożyczkami SMS?

Wybór renomowanych firm pożyczkowych

Jedną z najważniejszych rzeczy jest rozsądne wybieranie podmiotów, od których pożycza się pieniądze. Ważne, aby pożyczkodawca był uczciwy i stosował przejrzyste zasady współpracy. Nigdy nie należy reagować na podejrzane oferty pożyczek przesyłane przez SMS lub e-mail. Przed zaciągnięciem zobowiązania zawsze powinno się dokładnie sprawdzić firmę – czy działa legalnie, od kiedy istnieje, czy jest uwzględniana w rankingach pożyczkodawców. Daje to pewność uczciwości współpracy. Jak znaleźć renomowaną firmę pożyczkową? Najlepiej poprzez porównanie pożyczek na SMS w Kokos.pl! Nasza wyszukiwarka pomoże Ci porównać różne oferty od sprawdzonych instytucji finansowych i znaleźć najkorzystniejsze warunki.

Staranne przeczytanie warunków umowy

Podczas zaciągania pożyczki SMS nie ma potrzeby podpisywania papierowej umowy, ale nie oznacza to, że nie należy lub nie można zapoznać się z jej warunkami. Podczas aplikowania o pożyczkę przez stronę internetową można bez problemu odnaleźć zasady współpracy, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz pełen regulamin świadczenia usług. Warto zwrócić uwagę w szczególności na kwestie oprocentowania i spłaty, a także konsekwencje związane z niedotrzymaniem terminu. Zaciąganie pożyczki SMS bez dokładnej znajomości zasad jej funkcjonowania może nieść za sobą poważne konsekwencje. Nie warto ryzykować!

Unikanie pożyczek na SMS, jeśli nie jest to absolutnie konieczne

Należy pamiętać, że pożyczka na SMS powinna być traktowana jako ostateczność. Jest to szybki i wygodny sposób na gotówkę, ale zwykle obarczony wysokim oprocentowaniem i surowymi zasadami spłaty. Upraszczając, pożyczki SMS są dość kosztowne. Zdecydowanie mniej płaci się np. w przypadku kredytu bankowego lub nawet zwykłej pożyczki na dowód. Dlatego skorzystanie z tych form zadłużenia zwykle jest lepszym pomysłem – oczywiście jeśli istnieje taka możliwość. Ich nieco bardziej ograniczona dostępność może też pomóc uniknąć popadnięcia w uzależnienie od pożyczek.

Podsumowanie

Pożyczki SMS są szybkie, wygodne i dostępne bez wychodzenia z domu. Jest to zbawienne rozwiązanie dla osób, które potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki bez zbędnych formalności. Nie można jednak zapominać, że tego typu zobowiązania są zwykle obarczone wysokimi kosztami. Ponadto przez pożyczkę na SMS można uzyskać jedynie niewielkie kwoty rzędu maksymalnie kilku tysięcy złotych.

Warto wiedzieć również, że uzyskanie pierwszej pożyczki na SMS zwykle wymaga przejścia przez nieco więcej formalności. Dopiero przy kolejnych procedura jest naprawdę błyskawiczna i bezproblemowa. Poszczególne oferty dostępne na rynku różnią się też od siebie, dlatego przed podjęciem zobowiązania warto dobrze przeanalizować dostępne pożyczki SMS. Ranking tego typu produktów finansowych znajdziesz na stronie Kokos.pl.