W Kokos znajdziesz listę stale aktualizowanych ofert najtańszych pożyczek pod zastaw samochodu dostępnych na rynku!
100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka
TAK
pierwsza pożyczka gratis
500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka
NIE
pierwsza pożyczka gratis
1 – 120 miesięcy
okres spłaty
300 – 150000 zł
pierwsza pożyczka
TAK
pierwsza pożyczka gratis
3 – 120 miesięcy
okres spłaty
100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka
TAK
pierwsza pożyczka gratis
15 – 60 dni
okres spłaty
500 – 20000 zł
pierwsza pożyczka
NIE
pierwsza pożyczka gratis
1 – 60 miesięcy
okres spłaty
500 – 15000 zł
pierwsza pożyczka
TAK
pierwsza pożyczka gratis
30 dni
okres spłaty
Na czym polegają pożyczki pod zastaw auta?
Wiele działających na rynku firm pozabankowych oferuje swoim klientom pożyczki pod zastaw auta. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że nadal można korzystać z zastawionego samochodu. Nie utrudnia to więc normalnego funkcjonowania. W zależności od konkretnej oferty można otrzymać pożyczkę w wysokości nawet 85% wartości pojazdu. Zastaw samochodu to zdecydowanie bezpieczniejsza forma zabezpieczenia niż domu lub mieszkania. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, a Twoja historia kredytowa nie jest najlepsza, to kredyt pod zastaw samochodu może być świetnym rozwiązaniem.
Jeszcze do niedawna uzyskanie pieniędzy z zastawu samochodu oraz jego jednoczesne użytkowanie było niemożliwe. Z tego właśnie powodu na taką pożyczkę decydowało się niewiele osób. Obecnie jednak większość firm pozabankowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza dla tych osób, które potrzebują samochodu do tego, aby zarabiać.
Jak skorzystać z pożyczki pod zastaw auta?
Parabanki oferują pożyczki pod zastaw samochodu online. Oznacza to, że wszelkie formalności z nimi związane można załatwić przez internet. Wystarczy porównać ze sobą kilka ofert i wybrać taką, która ma najatrakcyjniejsze warunki. Kolejnym krokiem jest wypełnienie i przesłanie wniosku drogą elektroniczną. Oprócz standardowych informacji, takich jak dane osobowe czy miejsce zamieszkania, trzeba w nim podać także model oraz rocznik samochodu, numer VIN i tablice rejestracyjne. Podane dane są analizowane przez firmę pozabankową, a decyzja jest najczęściej przesyłana w ciągu kolejnych 24 godzin.
Czym jest umowa pożyczki z możliwością użytkowania?
Umowa pożyczki pod zastaw auta zawiera zapis dotyczący możliwości jego użytkowania. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji sporządzane są trzy zestawy dokumentów. Pierwszym z nich jest umowa, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące m.in. warunków pożyczki. Drugi dokument to umowa przewłaszczenia pojazdu. Zgodnie z nią od chwili zawarcia umowy firma pożyczkowa ma 51% udziałów w samochodzie. Jeśli zobowiązanie zostanie w całości spłacone, to wracają one w całości do pierwotnego właściciela. W przypadku problemów ze zwrotem pożyczki parabank ma prawo zabrać samochód na poczet niezapłaconego zobowiązania. Trzeci, czyli ostatni dokument, to pełnomocnictwo. Dzięki niemu firma pozabankowa zostaje wpisana do dowodu rejestracyjnego samochodu jako jego współwłaściciel.
Pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością jego użytkowania skierowane są przede wszystkim do osób ze złą historią kredytową oraz wpisami do baz dłużników. Zabezpieczenie w postaci samochodu umożliwia uzyskanie większej kwoty na dowolny cel. Proces wnioskowania o nie jest prosty i przejrzysty.
W przypadku kredytów bankowych czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy niekiedy jest dość długi. Banki wymagają również przedstawienia zaświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta. Zakres akceptowanych źródeł dochodu w ich przypadku jest dość mocno ograniczony. Firmy pozabankowe oferujące pożyczkę pod zastaw samochodu nie wymagają aż tylu dokumentów, a cały proces jest zdecydowanie krótszy.
Jakie informacje zawarte są w umowie pożyczki pod zastaw samochodu?
Umowa pożyczki pod zastaw samochodu jest najczęściej bardzo zbliżona do tych, które sporządzane są w przypadku chwilówek. Zawiera więc takie informacje jak:
- dane osobowe pożyczkobiorcy,
- nazwę i dane firmy pożyczkowej,
- wysokość pożyczki,
- termin oraz warunki spłaty,
- formę zabezpieczenia (w tym przypadku samochód),
- konsekwencje wynikające z braku spłaty zobowiązania w terminie.
Oprócz nich w umowie muszą być zawarte informacje dotyczące pojazdu, który stanowi zabezpieczenie pożyczki.
Kto może skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu?
Mimo że procedury ubiegania się o pożyczkę pod zastaw samochodu są uproszczone, to osoba, która chce ją uzyskać, musi spełniać kilka warunków. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:
- ukończenie 18 lat,
- wykazanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
- dysponowanie ważnym dowodem osobistym.
Bardzo ważne jest także to, że oddawany w zastaw samochód może mieć tylko jednego właściciela. Oprócz spełnienia warunków stawianych pożyczkobiorcy, niezbędne jest także przedstawienie kilku dokumentów związanych z pojazdem:
- dowodu rejestracyjnego z ważnymi badaniami technicznymi,
- ważnej polisy OC, a niekiedy również AC,
- karty pojazdu, jeśli samochód taką ma.
Firmy pożyczkowe określają również maksymalny wiek pojazdu, który można oddać jako zabezpieczenie. Najczęściej akceptują one samochody, które mają do 13 lat. Nie jest to jednak regułą, gdyż wewnętrzne zasady ustalane są przez poszczególne parabanki indywidualnie.
Czym jest pożyczka pod zastaw karty pojazdu?
Niektóre firmy pozabankowe oferują produkt finansowy, jakim jest pożyczka pod zastaw karty pojazdu. Polega ona na tym, że dokument, jakim jest karta pojazdu, zostaje fizycznie zabrany przez pracownika parabanku. W zamian za nią pożyczkobiorca otrzymuje określoną sumę. Jeśli zwrócić ją we wskazanym terminie, to otrzymuje z powrotem kartę pojazdu. Jest to jednak dość rzadko spotykane, gdyż większość parabanków oferuje pożyczki na podstawie stosownych umów, co jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Pożyczka pod zastaw samochodu – czy warto się na nią zdecydować?
Oferowane przez parabanki pożyczki pod zastaw samochodu to alternatywa dla tradycyjnych chwilówek czy pożyczek ratalnych. Przede wszystkim umożliwiają uzyskanie wyższej kwoty, która jest uzależniona od wartości i stanu technicznego samochodu. Na rynku można również spotkać prywatne pożyczki pod zastaw samochodu. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem są jednak oferty parabanków.
Pożyczka pod zastaw samochodu jest bezpieczniejsza od pozostałych form finansowania także pod innymi względami. W porównaniu z kredytem hipotecznym nawet problem z jej terminową spłatą wiąże się z mniej odczuwalnymi konsekwencjami. W odróżnieniu od tradycyjnych chwilówek pozwala natomiast uzyskać większą kwotę, a także spłacić ją w zdecydowanie dogodniejszy sposób.
Ogromną zaletą pożyczki pod zastaw samochodu jest także możliwość swobodnego korzystania z pojazdu. Dzięki temu można cieszyć się zastrzykiem dodatkowej gotówki, a jednocześnie bez przeszkód użytkować auto. Nie wpływa to więc w żaden sposób na komfort normalnego funkcjonowania. Po spłacie zobowiązania samochód ponownie staje się wyłączną własnością pożyczkobiorcy.
Chwilówka pod zastaw samochodu w leasingu – czy to możliwe?
Leasing to forma finansowania samochodu, która łączy w sobie cechy dzierżawy oraz kredytu. Właścicielem pojazdu przez cały okres umowy pozostaje bank, natomiast osoba decydująca się na leasing może z niego korzystać w określony sposób. Nie ma jednak możliwości zaciągnięcia na taki pojazd kredytu pod zastaw samochodu. Jest to związane głównie z tym że faktycznym właścicielem wpisanym do dowodu rejestracyjnego jest bank.
O czym trzeba pamiętać, decydując się na pożyczkę pod zastaw samochodu?
Pożyczka pod zastaw samochodu stanowi bez wątpienia korzystne rozwiązanie dla osób potrzebujących dodatkowych pieniędzy. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym przy podejmowaniu decyzji o takim zobowiązaniu. Przede wszystkim pożyczana kwota musi być dopasowana do możliwości finansowych. W przeciwnym razie jej spłata może okazać się problematyczna, a w efekcie doprowadzić do utraty pojazdu. Warto także dokładnie przeanalizować warunki oferty, aby mieć pewność, że nie zawiera ona żadnych ukrytych kosztów. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać sprawdzoną firmę pozabankową, która cieszy się dobrymi opiniami. Dzięki temu można mieć pewność, że wierzyciel jest uczciwy i wywiąże się ze swoich zobowiązań.