Pożyczka dla bezrobotnych na raty – kredyt bez umowy o pracę

Otrzymanie kredytu czy pożyczki nie wydaje się dziś trudne. Jednak w gorszej sytuacji są osoby bezrobotne. Brak umowy o pracę jest w wielu przypadkach dużą przeszkodą w ubieganiu się o kredyt. Mimo tego istnieją sposoby na to, aby móc podreperować swój budżet, nie mając stałego źródła dochodów. Wyjaśniamy, z jakich rozwiązań mogą skorzystać osoby w takiej sytuacji!

Kredyt bez umowy o pracę – czy jest możliwy?

Większość osób, zastanawiając się nad pożyczeniem pieniędzy, w pierwszej kolejności myśli o udaniu się do banku. Tylko ta instytucja może udzielić kredytu, który jest często błędnie utożsamiany z pożyczką.

Bank, do którego zgłosisz się po środki finansowe, musi mieć jak największą pewność, że będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Dlatego też sprawdzi on twoją historię kredytową – pobierając raporty na twój temat z biur informacji gospodarczej. Ponadto bank będzie zainteresowany tym, czy jako potencjalny kredytobiorca pracujesz i czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Bezrobotni są zwykle pozbawieni możliwości wzięcia kredytu. Umowa o pracę to większa gwarancja stałych dochodów i regularnych wpływów na konto. W związku z tym, z perspektywy banku, zatrudniony nie będzie miał problemu ze spłatą zobowiązania.

W zależności od tego, o jak duży kredyt będzie ubiegał się przyszły kredytobiorca, może być on również poproszony o dostarczenie zaświadczenia o dochodach. Jest to zawsze konieczne w procesie wnioskowania o kredyt hipoteczny na dom, mieszkanie czy zakup gruntu.

Oprócz tego bank może zweryfikować to, czy firma, w której jest zatrudniony wnioskodawca, działa legalnie i czy w ogóle istnieje.

Kiedy można otrzymać kredyt bez umowy o pracę?

Banki niekiedy udzielają kredytów tym, którzy nie są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę. Jednak osoby te nie są pozbawione regularnych dochodów. Należą do nich:

 • emeryci;
 • renciści;
 • samozatrudnieni.

Emerytura i renta to stałe, pewne źródła dochodów, dlatego pobierający te świadczenia są wiarygodni dla banków. Natomiast osoby prowadzące własne działalności gospodarcze muszą złożyć w banku oświadczenie o osiąganych dochodach.

Pożyczka dla bezrobotnych – kto jej udziela?

Banki odmawiają kredytów osobom, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, jednak bezrobotni mogą śmiało zgłaszać się po pomoc do firm pożyczkowych.

Pożyczka dla bezrobotnych sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki w przypadku utarty pracy i braku możliwości opłacenia swoich bieżących wydatków. Aby wziąć taką pożyczkę, nie trzeba wychodzić z domu, a pieniądze pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia.

Jakie dokumenty są wymagane podczas wnioskowania o pożyczkę dla bezrobotnych?

Atutem pożyczki bez dochodu jest minimum formalności związanych z jej otrzymaniem. Aby o nią wnioskować, nie musisz przedstawiać firmie pożyczkowej obszernej dokumentacji – co jest często zmorą kredytobiorców.

Aby ubiegać się o pożyczkę dla bezrobotnych, potrzebne będą:

 • ważny dowód tożsamości – może to być dowód osobisty lub paszport;
 • numer rachunku bankowego, na który zostanie przelana kwota otrzymanej pożyczki;
 • adres e-mail – na pocztę elektroniczną zostanie wysłana umowa pożyczki. Ponadto będzie to jeden z kanałów komunikacji z firmą pożyczkową w sprawach związanych z jej spłatą;
 • numer telefonu – taki, który jest aktywny i którego używasz.

Pożyczka bez dochodu krok po kroku

Ci, którzy nie mają umowy o pracę, mogą wnioskować o tzw. pożyczki ratalne. Spłaca się je tak samo jak kredyt, czyli zwracając każdego miesiąca określoną wcześniej i wskazaną w umowie kwotę pieniędzy.

Taką pożyczkę możesz wziąć bez wychodzenia z domu. W tym celu:

 • wskaż, jaką kwotę chciałbyś pożyczyć;
 • określ, jak długo chcesz spłacać swoją pożyczkę;
 • uzupełnij dane, których będzie wymagał pożyczkodawca – imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu, adres e-mail;
 • poczekaj na ofertę pożyczki – zostanie ci ona przedstawiona prawdopodobnie tego samego dnia;
 • złóż wniosek – za pośrednictwem internetu;
 • poczekaj na jego rozpatrzenie;
 • jeśli wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony pozytywnie, czekaj na przelew na konto. Są firmy pożyczkowe, które zapewniają, że wypłacają kwotę pożyczki w ciągu 15 minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji przez pożyczkobiorcę.

Pożyczka bez umowy o pracę – na co zwrócić uwagę?

Biorąc pożyczkę, mierz siły na zamiary – przemyśl, czy na pewno będziesz w stanie spłacać raty. Przeanalizuj swoje wydatki i zastanów się, czy kwota, którą będziesz musiał każdego miesiąca zwracać firmie pożyczkowej, nie jest dla ciebie zbyt wysoka. Jeśli będzie ona zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, możesz popaść w kłopoty finansowe.

Ponadto bądź czujny i pożyczaj pieniądze od legalnych firm. Oprócz tego przed podpisaniem umowy uważnie przeczytaj jej warunki. Zwróć uwagę na termin spłaty rat oraz RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. W ten sposób unikniesz niemiłego zaskoczenia.

Każdy może znaleźć się w trudnej życiowej sytuacji, ale nawet bez umowy o pracę można postarać się o zastrzyk gotówki. Mimo że bank w takim przypadku prawdopodobnie odmówi kredytu, to ratunkiem może być oferta firm pożyczkowych.

article image
Jak zorganizować wakacje marzeń?

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, nie wszyscy mamy jeszcze sprecyzowane plany lub odkładamy wypoczynek na jesień.

Więcej
article image
Rodzaje faktoringu, czyli jaki faktoring wybrać?

Faktoring staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce. To sprawdzone narzędzie, które pomaga przedsiębiorcom zachować płynność finansową nawet w branżach najbardziej narażonych na nieregularne płatności. Zastanawiając się jednak, jaką usługę wybrać, warto przeanalizować wszystkie rodzaje faktoringu. Dzięki temu będzie można dobrać usługę dokładnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb prowadzonej firmy.

Więcej
article image
Kredyt, a zmiana pracy – czy to możliwe?

Zmieniłeś pracę i chcesz ubiegać się o kredyt? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na decyzję banku w takiej sytuacji.

Więcej