Pożyczka dla bezrobotnych na raty – kredyt bez umowy o pracę

pozyczka-dla-bezrobotnych-na-raty-kredyt-bez-umowy-o-prace

Spis Treści

Otrzymanie kredytu czy pożyczki nie wydaje się dziś trudne. Jednak w gorszej sytuacji są osoby bezrobotne. Brak umowy o pracę jest w wielu przypadkach dużą przeszkodą w ubieganiu się o kredyt. Mimo tego istnieją sposoby na to, aby móc podreperować swój budżet, nie mając stałego źródła dochodów. Wyjaśniamy, z jakich rozwiązań mogą skorzystać osoby w takiej sytuacji!

Kredyt bez umowy o pracę – czy jest możliwy?

Większość osób, zastanawiając się nad pożyczeniem pieniędzy, w pierwszej kolejności myśli o udaniu się do banku. Tylko ta instytucja może udzielić kredytu, który jest często błędnie utożsamiany z pożyczką.

Bank, do którego zgłosisz się po środki finansowe, musi mieć jak największą pewność, że będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Dlatego też sprawdzi on twoją historię kredytową – pobierając raporty na twój temat z biur informacji gospodarczej. Ponadto bank będzie zainteresowany tym, czy jako potencjalny kredytobiorca pracujesz i czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Bezrobotni są zwykle pozbawieni możliwości wzięcia kredytu. Umowa o pracę to większa gwarancja stałych dochodów i regularnych wpływów na konto. W związku z tym, z perspektywy banku, zatrudniony nie będzie miał problemu ze spłatą zobowiązania.

W zależności od tego, o jak duży kredyt będzie ubiegał się przyszły kredytobiorca, może być on również poproszony o dostarczenie zaświadczenia o dochodach. Jest to zawsze konieczne w procesie wnioskowania o kredyt hipoteczny na dom, mieszkanie czy zakup gruntu.

Oprócz tego bank może zweryfikować to, czy firma, w której jest zatrudniony wnioskodawca, działa legalnie i czy w ogóle istnieje.

Kiedy można otrzymać kredyt bez umowy o pracę?

Banki niekiedy udzielają kredytów tym, którzy nie są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę. Jednak osoby te nie są pozbawione regularnych dochodów. Należą do nich:

 • emeryci;
 • renciści;
 • samozatrudnieni.

Emerytura i renta to stałe, pewne źródła dochodów, dlatego pobierający te świadczenia są wiarygodni dla banków. Natomiast osoby prowadzące własne działalności gospodarcze muszą złożyć w banku oświadczenie o osiąganych dochodach.

Pożyczka dla bezrobotnych – kto jej udziela?

Banki odmawiają kredytów osobom, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, jednak bezrobotni mogą śmiało zgłaszać się po pomoc do firm pożyczkowych.

Pożyczka dla bezrobotnych sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki w przypadku utarty pracy i braku możliwości opłacenia swoich bieżących wydatków. Aby wziąć taką pożyczkę, nie trzeba wychodzić z domu, a pieniądze pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia.

Jakie dokumenty są wymagane podczas wnioskowania o pożyczkę dla bezrobotnych?

Atutem pożyczki bez dochodu jest minimum formalności związanych z jej otrzymaniem. Aby o nią wnioskować, nie musisz przedstawiać firmie pożyczkowej obszernej dokumentacji – co jest często zmorą kredytobiorców.

Aby ubiegać się o pożyczkę dla bezrobotnych, potrzebne będą:

 • ważny dowód tożsamości – może to być dowód osobisty lub paszport;
 • numer rachunku bankowego, na który zostanie przelana kwota otrzymanej pożyczki;
 • adres e-mail – na pocztę elektroniczną zostanie wysłana umowa pożyczki. Ponadto będzie to jeden z kanałów komunikacji z firmą pożyczkową w sprawach związanych z jej spłatą;
 • numer telefonu – taki, który jest aktywny i którego używasz.

Pożyczka bez dochodu krok po kroku

Ci, którzy nie mają umowy o pracę, mogą wnioskować o tzw. pożyczki ratalne. Spłaca się je tak samo jak kredyt, czyli zwracając każdego miesiąca określoną wcześniej i wskazaną w umowie kwotę pieniędzy.

Taką pożyczkę możesz wziąć bez wychodzenia z domu. W tym celu:

 • wskaż, jaką kwotę chciałbyś pożyczyć;
 • określ, jak długo chcesz spłacać swoją pożyczkę;
 • uzupełnij dane, których będzie wymagał pożyczkodawca – imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu, adres e-mail;
 • poczekaj na ofertę pożyczki – zostanie ci ona przedstawiona prawdopodobnie tego samego dnia;
 • złóż wniosek – za pośrednictwem internetu;
 • poczekaj na jego rozpatrzenie;
 • jeśli wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony pozytywnie, czekaj na przelew na konto. Są firmy pożyczkowe, które zapewniają, że wypłacają kwotę pożyczki w ciągu 15 minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji przez pożyczkobiorcę.

Pożyczka bez umowy o pracę – na co zwrócić uwagę?

Biorąc pożyczkę, mierz siły na zamiary – przemyśl, czy na pewno będziesz w stanie spłacać raty. Przeanalizuj swoje wydatki i zastanów się, czy kwota, którą będziesz musiał każdego miesiąca zwracać firmie pożyczkowej, nie jest dla ciebie zbyt wysoka. Jeśli będzie ona zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, możesz popaść w kłopoty finansowe.

Ponadto bądź czujny i pożyczaj pieniądze od legalnych firm. Oprócz tego przed podpisaniem umowy uważnie przeczytaj jej warunki. Zwróć uwagę na termin spłaty rat oraz RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. W ten sposób unikniesz niemiłego zaskoczenia.

Każdy może znaleźć się w trudnej życiowej sytuacji, ale nawet bez umowy o pracę można postarać się o zastrzyk gotówki. Mimo że bank w takim przypadku prawdopodobnie odmówi kredytu, to ratunkiem może być oferta firm pożyczkowych.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.