Pożyczki bez gwaranta – co to jest?

pozyczki-bez-gwaranta-co-to-jest

Spis Treści

Można wiele mówić o konieczności tworzenia poduszki finansowej i zabezpieczania środków na tak zwaną „czarną godzinę”, jednak życie nie jest przewidywalne. Zdarza się, że osoba, która już jest zadłużona, poszukuje sposobów na znalezienie dodatkowych środków finansowych. Jeśli masz złą historię kredytową, firmy pożyczkowe przeważnie domagają się zabezpieczeń. Szansą stają się wówczas pożyczki bez gwaranta. kto może na taką pożyczkę liczyć? Gdzie szukać takiego finansowania? Dowiedz się więcej.

1. Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – gdzie szukać?

2. Szybkie pożyczki bez zdolności kredytowej i gwaranta – warunki

3. Zdolność kredytowa a pożyczka dla zadłużonych

4. Pożyczka bez gwaranta – wady i zalety

Firmy, które udzielają pożyczek bez gwaranta, możesz znaleźć w internetowych rankingach i porównywarkach, na przykład https://bezdochodu.pl/.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – gdzie szukać?

Pożyczkę bez gwaranta znajdziesz, przeglądając oferowane pożyczki pozabankowe. Analitycy bankowi bardzo skrupulatnie badają zdolność kredytową i dokonują rygorystycznej oceny ryzyka. Jeśli problemy finansowe już cię dotyczą, nie uzyskasz pozytywnej odpowiedzi na złożony wniosek. Co innego firmy pozabankowe: nie obowiązują ich przepisy ustawy, dlatego są bardziej elastyczne, a ich sprawne działanie powoduje, że środki mogą trafić na twoje konto nawet w kilkanaście minut. Tym wyróżniają się przede wszystkim pożyczki online.

Szybkie pożyczki bez zdolności kredytowej i gwaranta – warunki

Szybkie pożyczki ratalne nie wymagają od klientów wskazania dodatkowej osoby posiadającej zdolność kredytową, odpowiedzialnej za dokonanie terminowej spłaty zobowiązania. Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta z definicji nie wymaga w ogóle dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy jedynie:

  • być osobą pełnoletnią lub – w przypadku niektórych firm pożyczkowych – ukończyć wskazany regulaminem wiek,
  • legitymować się dowodem osobistym,
  • posiadać konto bankowe w polskim banku,
  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Przy składaniu wniosku nie jest konieczne dołączenie zaświadczenia o dochodach. Wystarczy wypełnić wniosek i zadeklarować poszczególne informacje. Jeśli jest to pierwsza pożyczka w danej firmie, można liczyć na atrakcyjne bonusy.

Nieco więcej formalności trzeba spełnić, gdy przedmiotem wniosku jest pozabankowa pożyczka z hipoteką. Składający wniosek dodatkowo musi przedstawić dokumenty związane z nieruchomością, w szczególności akt własności, oraz dopełnić wszelkich wymogów dotyczących ustanowienia hipoteki.

Zdolność kredytowa a pożyczka dla zadłużonych

W banku podstawowym kryterium uzyskania finansowania jest zdolność kredytowa – sprawdzana przez analityków bardzo pieczołowicie nie tylko na podstawie danych zawartych w bazach dłużników i biurze informacji kredytowej, ale również na podstawie własnych algorytmów. Firmy pożyczkowe inaczej decydują o tym, w jaki sposób zweryfikują wiarygodność finansową swoich klientów. Część z nich nie kontaktuje się z biurem informacji kredytowej, ale sprawdza inne rejestry. Czasami można uzyskać pożyczkę pozabankową mimo niekorzystnej historii.

Pożyczka bez gwaranta – wady i zalety

Pożyczki dla osób zadłużonych mają sporo zalet. Do najważniejszych zaliczają się:

  • łatwa dostępność, także jako pilna pożyczka online,
  • minimum formalności,
  • łagodniejsze wymogi co do sytuacji finansowej.

Czy w związku z tym taka krótkoterminowa pożyczka ma jakieś wady? Ryzyko stanowią dość wysokie koszty i niska kwota pożyczki oraz stosunkowo krótki okres spłaty.

Nadpłata kredytu to jedna z najczęściej wybieranych metod na szybsze spłacenie długu i zmniejszenie kosztów związanych z odsetkami.

Zajęcie komornicze wynagrodzenia może stanowić poważne obciążenie finansowe dla dłużnika.

Karty kredytowe stanowią fundamentalny element współczesnego systemu finansowego, umożliwiając użytkownikom realizację transakcji bezpośrednio z wykorzystaniem przyznanego przez bank kredytu.