Pożyczki Wonga – opinie i informacje

Wonga jest firmą pożyczkową, która pozyskała już wielu stałych i zaufanych klientów. Wyróżnia się w branży internetowych usług finansowych i zajmuje wysokie miejsca w comiesięcznych rankingach firm pożyczkowych. Cieszy się popularnością nawet wśród najbardziej wymagających klientów. Specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych oraz pożyczek ratalnych. Zaciągnięcie pożyczki odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu.

wonga

200 – 20000 zł
pierwsza pożyczka

Nie
pierwsza pożyczka gratis

30 – 1440 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Jak działa Wonga?

Wonga należy do firm pozabankowych, które mają ciekawą ofertę pożyczkową. Jej atutem są proste warunki i w pełni zdalny proces wnioskowania o kredyt. Aby uzyskać finansowanie, potrzebny jest jedynie aktualny dowód osobisty, numer telefonu i rachunek bankowy.

Firma stanowi konkurencję dla wielu bankowych kredytów gotówkowych. Wysokość pożyczki w Wonga, jej koszty oraz czas jej trwania ustalane są indywidualnie, na podstawie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Oprocentowanie pożyczki jest stosunkowo niskie, a pożyczkobiorca już na etapie wnioskowania wie, ile finalnie zapłaci.

Pierwsza pożyczka gratis

W Wonga pierwsza pożyczka jest zobowiązaniem krótkoterminowym, przyznawanym do 30 dni. Minimalna kwota pożyczki dla nowego klienta to 200 zł, a maksymalna kwota wynosi 1 000 zł. Dużą zaletą pierwszej chwilówki jest to, że jest całkowicie bezpłatna. Co to oznacza? Pożyczka nie jest oprocentowana, nie ma żadnych ukrytych opłat za rozpatrzenie wniosku, czy udzielenie kredytu. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%. Drugą pożyczkę dla stałych klientów można otrzymać w wysokości nawet do 2500 zł – z terminem zwrotu do 60 dni.

Pożyczka ratalna wonga

Wonga oferuje pożyczki ratalne do kwoty 20 000 zł, z okresem spłaty do 48 miesięcy. Koszt pożyczki ratalnej uzależniony jest od zdolności kredytowej klienta i zostaje udostępniony już na etapie składania wniosku.

Warunki otrzymania pożyczki w Wonga

Warunkiem otrzymania pożyczki w Wonga jest:

 • ukończone 18 lat, nie ma określonej górnej granicy wieku;
 • polskie obywatelstwo;
 • dowód osobisty;
 • numer telefonu;
 • własne konto bankowe.
wonga-pozyczka_original

Czy Wonga sprawdza BIK?

Weryfikacja w bazach dłużników dotyczy wszystkich klientów Wonga. Pożyczkodawca sprawdza wnioskującego w Biurach Informacji Gospodarczej (BIK i BIG), aby dopasować ofertę do realnych możliwości klientów. Wiedząc, jakie ma zobowiązania i obciążenia miesięczne, w łatwy sposób dokonuje oceny zdolności kredytowej klienta i dostosowuje kwotę pożyczki pod możliwości finansowe pożyczkobiorcy.

Czy w Wonga dzwonią do pracodawcy?

Wonga udziela pożyczek bez zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia. Pracownicy firmy nie dzwonią do pracodawcy w celu weryfikacji danych. Potwierdzenie danych i tożsamości następuje poprzez rachunek bankowy lub wykonany zwrotny przelew weryfikacyjny na kwotę 10 groszy.

Proces wnioskowania – krok po kroku

wonga_ztlicqf_original

Szanując czas klienta, cały proces kredytowy w Wonga odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do telefonu lub komputera i można cieszyć się z finansowania.

Zarówno o pożyczkę krótkoterminową, jak i pożyczkę ratalną wnioskuje się w ten sam sposób. Wszystko odbywa się na stronie internetowej pożyczkodawcy wonga.com. Wymaga to wykonania kilku prostych kroków:

 1. Ustalenie kwoty pożyczki – na suwakach ustaw, ile pieniędzy potrzebujesz i na jak długo. Sprawdź ofertę.
 2. Wypełnij wniosek i podaj swoje dane – są one konieczne do sprawdzenia, czy spłata nie będzie zbyt dużym obciążeniem.
 3. Zaloguj się na swój rachunek bankowy lub dokonaj przelewu weryfikacyjnego na kwotę 10 groszy w celu potwierdzenia tożsamości.
 4. Zaakceptuj ofertę i podpisz umowę.
 5. Ostatnim etapem jest przyznanie pożyczki i wypłata pieniędzy.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji gotówka zostanie przelana na wskazane konto jeszcze tego samego dnia (najpóźniej w dniu następnym).

O pożyczki udzielne w Wonga można wnioskować o każdej porze – 7 dni w tygodniu. Wnioski rozpatrywane są jedynie w dni robocze. Jeśli klient zawnioskuje w dniu wolnym od pracy, decyzja zostanie podjęta pierwszego roboczego dnia.

Czy można dobrać pożyczkę? W Wonga jest możliwość posiadania tylko jednego zadłużenia. Kolejne finansowanie jest dostępne dopiero po spłacie aktualnego długu.

Spłata pożyczki w Wonga

Pożyczki udzielane przez Wonga można spłacać na dwa sposoby.

 1. Poprzez swoje konto na stronie pożyczkodawcy www.wonga.pl, klikając przycisk „Spłać”.
 2. Pożyczka ratalna – określ, czy chcesz spłacić aktualną ratę, czy inną kwotę
 3. Pożyczki krótkoterminowe – spłać całe zobowiązanie.
 4. Pożyczkę w Wonga możesz spłacić też zwykłym przelewem: z dowolnego konta bankowego lub dokonując wpłaty w Urzędzie Pocztowym czy banku.

Dane do płatności: Wonga.pl Sp. z o.o.; ul. Żaryna 2B, bud. D; 02-593 Warszawa

Wcześniejsza spłata pożyczki Wonga

Można dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki online, jednak trzeba ustalić wtedy saldo na dany dzień. Kwota zmienia się codziennie. Saldo znajduje się w sekcji „Moje konto” w zakładce „Moje podsumowanie”. Można również skontaktować się telefonicznie i ustalić kwotę spłaty pożyczki na dany dzień. Biuro Obsługi Klienta udzieli wszystkich informacji.

Nieterminowe spłaty

Nieterminowa obsługa zobowiązań powoduje naliczenie ustawowych odsetek karnych przez firmy pożyczkowe. Ma to negatywny wpływ na historię i zdolność kredytową. Wszystkie opóźnienia trafiają do Biura Informacji Kredytowej. Warto pamiętać o terminowej spłacie pożyczki.

Wonga dane kontaktowe

Nazwa firmy: Wonga.pl Sp. z o.o.

Adres:

Żaryna 2B bud. D

02-593 Warszawa

Telefon: 22 388 88 88

Adres e-mail: kontakt@wonga.com

Wonga opinie

Klienci wyrażają pozytywne opinie dotyczące firmy Wonga. Zadowoleni są z wysokości kwot pożyczek oraz okresu ich spłaty. Dużą popularnością cieszą się obowiązujące promocje. Do wad zaliczają zmianę danych – wymaga to odmiennego procesu dla różnych typów informacji.

FAQ

Wszyscy klienci Wonga weryfikowani są w bazach dłużników, aby dopasować ofertę do realnych potrzeb i możliwości pożyczkobiorców. Jedynie aktualne zadłużenia, które nie są spłacane terminowo, przekreślą szansę na uzyskanie pożyczki w Wonga.
Wonga udziela pożyczek bez zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia. Pracownicy firmy nie dzwonią do pracodawcy w celu weryfikacji danych. Potwierdzenie danych i tożsamości następuje poprzez rachunek bankowy lub wykonany zwrotny przelew weryfikacyjny na kwotę 10 groszy.
Wonga udziela chwilówek. Wyróżnia się na rynku pozabankowym przede wszystkim tym, że nie tylko pierwsza pożyczka jest darmowa. Maksymalna pierwsza kwota to 1000 zł, z okresem spłaty na 30 dni.
Wonga proponuje proste warunki finansowania i proces wnioskowania o pożyczkę jest w pełni zdalny. Nie ma konieczności wyjścia z domu. Potrzebny jest tylko dowód osobisty, numer telefonu oraz rachunek bankowy. Wysokość pożyczki i okres spłaty ustalany jest indywidualnie.
Wonga sprawdza następujące bazy:
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • BIG InfoMonitor S.A.
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Dane osobowe można zmienić, kontaktując się telefonicznie (22 388 88 88, 660 168 100) lub poprzez chat (wonga.pl/live_chat). Można również wysłać czytelną kserokopię/skan lub zdjęcie obu stron dowodu osobistego (przodu i tyłu) na adres mailowy aktualizacja@wonga.pl lub korespondencyjny: Wonga.pl Sp. z o.o., ul. Żaryna 2B bud.
Pożyczki w Wonga są na „wyciągnięcie ręki”. Nie ma konieczności wyjścia z domu. Wnioskowanie odbywa się całkowicie on-line. Wonga specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych oraz pożyczek ratalnych.
Vivus i Wonga to dwie największe i najbardziej rozpoznawalne na polskim rynku firmy pozabankowe, oferujące szybkie pożyczki przez internet. Decyzję klient musi podjąć sam, zważając na to, co jest istotne – czy czas, czy kwota.
Wonga sprawdza następujące bazy: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., BIG InfoMonitor S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Wszyscy klienci sprawdzani są w Biurze Informacji Kredytowej.
Wonga to jedna z pierwszych firm na polskim rynku, która gwarantuje przelew w 15 minut. Środki przelewane są na wskazane we wniosku konto bankowe.
W trakcie spłacania pożyczki, klient może zalogować się na swoje konto i sprawdzić, czy nie pojawiła się opcja doładowania pożyczki. Dzięki temu bez wnioskowania o kolejne finansowanie można otrzymać dodatkową gotówkę.
W Wonga klienci, którzy zdecydowali się na pożyczkę ratalną, mogą skorzystać z bezpłatnych udogodnień, takich jak 7 dni odroczenia spłaty. To możliwość przesunięcia spłaty o 7 dni.