Minimalne i maksymalne kwoty pożyczek bez BIK

Brak zatrudnienia, zbyt niskie zarobki czy figurowanie w rejestrze dłużników bardzo często uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu w banku. W takich sytuacjach większe szanse na finansowanie zapewniają firmy pozabankowe. Sprawdź, jakie są minimalne kwoty pożyczki bez BIK i ile pieniędzy można pozyskać w ramach takiego zobowiązania.

Czym jest minimalna kwota pożyczki bez BIK?

Każdy pożyczkodawca indywidualnie ustala minimalną kwotę pożyczki. Jest to najmniejsza suma pieniędzy możliwa do otrzymania od danej firmy w ramach finansowania. Może się plasować na poziomie kilkuset złotych lub nawet kilku tysięcy – w zależności od polityki danej instytucji.

Po co istnieje minimalna kwota pożyczki bez BIK?

Minimalne kwoty pożyczki bez BIK nie zostały wprowadzone przez poszczególne instytucje pozabankowe bez powodu. Takie działanie ma im pomóc w zrealizowaniu założonego planu biznesowego. Co to oznacza? Nie jest tajemnicą, że głównym źródłem dochodu firm pożyczkowych są zyski z oprocentowania. Udzielanie zbyt niskich pożyczek mogłoby sprawić, że koszty obsługi działalności przewyższałaby potencjalny zysk. Wprowadzenie minimalnej kwoty ma więc na celu zminimalizowanie wydatków na obsługę i zarządzanie transakcjami opiewającymi na niską kwotę. Ustalenie dolnej granicy kwoty pożyczki pozwala uniknąć strat i zapewnia firmie rentowność.

Czym jest maksymalna kwota pożyczki bez BIK?

Maksymalna kwota pożyczki bez BIK to największa suma pieniędzy, jaką pożyczkodawca jest w stanie pożyczyć klientowi w ramach swojej oferty. W zależności od polityki firmy może to być kilka, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Co ważne, górna granica zobowiązania może się obniżać w zależności od różnych czynników związanych z sytuacją finansową konsumenta. W przeciwieństwie do minimalnej kwoty pożyczki bez BIK, która pozostaje niezmienna, maksymalna kwota pożyczki ma ścisły związek ze zdolnością kredytową pożyczkobiorcy. Każda firma pozabankowa tworzy we własnym zakresie mechanizmy służące do wyliczania, ile pieniędzy może pożyczyć danej osobie.

Czemu służy maksymalna kwota pożyczki bez BIK?

Ustalenie górnej granicy wysokości pożyczki ma dbać o bezpieczeństwo zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Z jednej strony określenie maksymalnej kwoty pożyczki pomaga kontrolować ryzyko finansowe podejmowane przy udzielaniu zobowiązania, a z drugiej — zapewnia ochronę klientom i zapobiega sytuacjom, w których zaciągają zbyt duże pożyczki, których nie byliby w stanie spłacić.

Jakie są minimalne kwoty pożyczki bez BIK?

Minimalne kwoty pożyczki bez BIK zmieniają się w zależności od polityki firmy. Na rynku można znaleźć oferty rozpoczynające się od kilkuset złotych. Niektóre instytucje umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania w wysokości zaledwie 100 zł, inne — 200 zł, a jeszcze inne — 500 zł. Firmy oferują też różne okresy kredytowania, jednak większość z nich udziela pożyczek spłacanych od 30 dni do 10 lat.

Minimalna kwota pożyczki w Ratka.pl

Firma Ratka.pl oferuje pożyczki w wysokości od 100 zł, których spłata rozkłada się najczęściej na okres od 6 do 36 miesięcy. Jej usługi są skierowane do klientów w wieku od 20 do 80 lat mających polskie obywatelstwo. Ratka.pl jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, co świadczy o jej profesjonalizmie i fachowym podejściu do klientów. Niekiedy firma przed udzieleniem finansowania przeprowadza kontrolę klienta pod kątem obecności w bazach BIG (Infomonitor, ERIF, KRD).

Minimalna kwota pożyczki w Smart Pożyczka

Firma Smart Pożyczka udziela szybkich pożyczek z minimum formalności już od kwoty 200 zł. Co ważne, przed udzieleniem finansowania nie weryfikuje klientów w bazie BIK i umożliwia zaciąganie zobowiązań osobom od 18. roku życia. Przewiduje też możliwość spłaty pożyczki przed terminem. Firma Smart Pożyczka również należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. 

Minimalna kwota pożyczki w Feniko

Feniko to nowoczesna firma, która zapewnia możliwość wzięcia pożyczki w kwocie już od 300 zł. Ponadto pozwala skorzystać z pierwszej promocyjnej pożyczki do 1000 zł na 30 dni bez żadnych opłat. Oznacza to, że zwraca się tyle samo pieniędzy, ile się pożyczyło. To naprawdę atrakcyjna propozycja.

Minimalna kwota pożyczki w PanKredyt.pl

PanKredyt.pl to pośrednik oferujący pożyczki pozabankowe już od 500 zł. Gwarantuje udzielenie korzystnego finansowania za pośrednictwem wygodnej i łatwej w obsłudze strony internetowej. Zapewnia ekspresową weryfikację z pomocą aplikacji Kontomatik bez konieczności wykonywania przelewu identyfikacyjnego.

Ile wynosi maksymalna kwota pożyczki bez BIK?

Maksymalna kwota pożyczki bez BIK, podobnie jak minimalna, zależy od polityki danej firmy pozabankowej. Rozbieżności są tutaj naprawdę duże, jako że niektórzy pożyczkodawcy oferują finansowanie w wysokości maksymalnie 4 tys. zł, a inni — nawet 15 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że to, ile można pożyczyć pieniędzy w pożyczce bez BIK-u, niemal zawsze ma związek ze zdolnością kredytową. Udzielenie zobowiązania na kilkanaście tysięcy będzie z pewnością poprzedzone dokładną weryfikacją baz dłużników.

Maksymalna kwota pożyczki w Wandoo

Firma Wandoo działa na rynku od niedawna, a już zdążyła zdobyć wielu zadowolonych klientów. W ramach pierwszej pożyczki oferuje ona zaledwie 3000 zł, jednak w przypadku stałych klientów suma ta zwiększa się nawet do 8000 zł. Obsługa transakcji odbywa się całkowicie online. Wadą jest to, że firma Wandoo przed udzieleniem finansowania weryfikuje rejestry dłużników.

Maksymalna kwota pożyczki w NetCredit

W firmie NetCredit można zaciągnąć pożyczkę o maksymalnej wysokości 10 000 zł. Pożyczkodawca nie wymaga zaświadczeń i zapewnia szybkie przelewy i wsparcie finansowe w nagłych sytuacjach dzięki korzystaniu z systemu Blue Media. 

Maksymalna kwota pożyczki w Superkasa

Firma Superkasa zajmuje się pośrednictwem pożyczkowym i udziela zobowiązań w wysokości maksymalnie 15 000 zł. Z oferty tej instytucji może skorzystać każdy, kto ukończył 18. rok życia. Do niewątpliwych zalet pożyczkodawcy należy zaliczyć to, że infolinia jest czynna przez cały tydzień.