Pożyczki bez BIK z możliwością przedłużenia terminu spłaty – czy to możliwe

Oczywiste jest, że przy zaciąganiu pożyczki zawsze analizuje się swoje możliwości finansowe pod kątem możliwości spłaty zadłużenia. Mimo to niektórych sytuacji w życiu nie da się przewidzieć i czasem pojawiają się dość duże problemy z uregulowaniem należności na czas. Wtedy wiele osób zastanawia się, czy istnieje szansa na przesunięcie terminu spłaty. Niektóre firmy pożyczkowe oferują taką możliwość. Sprawdź, na czym polega przedłużenie spłaty.

Jak działają pożyczki bez BIK?

Mianem pożyczek bez BIK określa się zobowiązania, które są w zasięgu większej liczby osób niż standardowe kredyty bankowe. Chodzi tu o taki rodzaj finansowania, w którym pożyczkodawca nie przykłada tak dużej wagi do zdolności czy historii kredytowej wnioskującego. Z oferty firmy pożyczkowej proponującej pożyczki bez BIK może skorzystać niemal każdy, kto spełnia podstawowe wymogi i chce otrzymać nieco gotówki na dowolnie wybrany cel. 

Konsument starający się o finansowanie musi być osobą dorosłą i powinien legitymować się ważnym dowodem osobistym. Ważne też, aby miał aktualny numer telefonu i własny rachunek bankowy. Później wystarczy, że wybierze interesującą go ofertę i wypełni prosty wniosek online. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji od pożyczkodawcy pieniądze trafiają na konto konsumenta jeszcze tego samego dnia.

Czym są pożyczki z możliwością przedłużenia terminu spłaty?

Pożyczka z możliwością przedłużenia terminu spłaty to rodzaj zobowiązania, który pozwala na zachowanie dużej elastyczności w czasie uiszczania comiesięcznych należności. Firmy udzielające takiego finansowania umożliwiają przesunięcie daty kolejnej płatności o określony czas. Zależnie od oferty może to być kilka lub nawet kilkadziesiąt dni. 

Taka możliwość przydaje się zwłaszcza w niespodziewanych sytuacjach wymuszających na pożyczkobiorcy znacznie ograniczenie wydatków. Kłopoty z wypłacalnością i terminowym spłacaniem należności mogą wynikać np. z nagłej choroby kogoś bliskiego, poważnego wypadku czy utraty pracy. Zdarza się też, że konieczność przedłużenia terminu spłaty wymuszają opóźnienia w przepływie gotówki, co może dotyczyć m.in.o osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Niezależnie od przyczyn niewypłacalności, w razie problemów zawsze warto rozważyć przesunięcie daty płatności. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi opłatami, jednak przeważnie są one niewielkie.

Pożyczka bez BIK a przedłużenie terminu spłaty

Przedłużenie terminu spłaty to możliwość gwarantowana przez niektórych pożyczkodawców, która przydaje się przy nagłych kłopotach finansowych. Zasadę jej działania najłatwiej wyjaśnić na przykładzie:

Michał widnieje w Krajowym Rejestrze Dłużników, gdzie trafił po zawirowaniach związanych z nagłą utratą pracy i chwilowymi problemami z wypłacalnością. Mimo że od 3 lat jest zatrudniony na umowę o pracę w jednej w rzeszowskich firm, nie ma szans na kredyt w banku. Dlatego, chcąc zrobić niespodziankę urodzinową siostrzenicy, zaciągnął w jednej z firm pożyczkowych darmową pożyczkę na 3000 zł, którą miał zwrócić w ciągu 30 dni. Czekał do ostatniej chwili z uregulowaniem należności, bo 3 dni przed terminem spłaty miał otrzymać wypłatę z firmy, w której był zatrudniony. Niestety, ale chwilowe opóźnienia w płatnościach od kontrahentów spowodowały zwłokę w realizacji przelewów z wynagrodzeniem. Michał skorzystał wtedy z możliwości przesunięcia terminu płatności, za co zostały mu naliczone niewielkie odsetki. Po kilku dniach otrzymał wypłatę i uregulował dług wraz z dodatkowymi opłatami.

Powyższy przykład pokazuje, że możliwość odroczenia spłaty jest czymś, co może uchronić pożyczkobiorcę przed naliczeniem wysokich kar za opóźnienia w regulowaniu należności. Opłata za przedłużenie zawsze będzie niższa niż ewentualna grzywna za niedotrzymanie terminu płatności. Co do zasady firmy pożyczkowe wyciągają do swoich klientów pomocną dłoń i proponują rozwiązania korzystne zarówno dla pożyczkodawcy, jak i dla dłużnika.

Jak przedłużyć termin spłaty pożyczki bez BIK w Lendon?

Firma Lendon oferuje możliwość przedłużenia terminu płatności o 30 dni w dowolnym momencie trwania umowy. Aby przesunąć płatność, należy złożyć wniosek dostępny w strefie klienta po zalogowaniu na portalu pożyczkodawcy i wybrać jeden z dostępnych wariantów (certyfikat lub poręczenie). Firma zastrzega, że z takiej opcji można korzystać co 30 dni. Oznacza to, że nie da się ubiegać się o przedłużenie terminu płatności kilka razy pod rząd. 

Jak przedłużyć termin spłaty pożyczki bez BIK w Mutum.pl?

Pożyczkodawca Mutum.pl informuje na swojej stronie, że osoby chcące zmienić termin zwrotu należności za zaciągniętą pożyczkę powinny skontaktować się z biurem obsługi klienta. W trakcie rozmowy telefonicznej pracownicy firmy mają pomóc w znalezieniu rozwiązania korzystnego dla obu stron. 

Jak przedłużyć termin spłaty pożyczki bez BIK w Vivus?

Firma Vivus umożliwia przesunięcie terminu płatności za pomocą panelu dostępnego po zalogowaniu na profil klienta. Co ciekawe, pożyczkodawca raz na jakiś czas ogłasza promocję na przedłużenie spłaty o 30 dni. Ostatni rabat pozwalał na skorzystanie z odroczenia w cenie 1,085% od wartości pożyczonej kwoty.

Pożyczki bez BIK z możliwością przedłużenia terminu spłaty – podsumowanie

Przedłużenie terminu spłaty to doskonały sposób na zachowanie płynności finansowej np. w razie utraty pracy lub nagłej choroby. Firmy pożyczkowe oferują wiele możliwości, które mają pomóc w świadomym zarządzaniu finansami. Niektóre z nich proponują nawet atrakcyjne promocje umożliwiające przesunięcie daty płatności na atrakcyjnych warunkach. Pamiętaj, aby przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w zakresie zarządzania zadłużeniem dokładnie zapoznać się z zasadami oferty proponowanej przez pożyczkodawcę, co pozwoli Ci uniknąć ukrytych kosztów.