Czy pożyczki bez weryfikacji są odpowiednie dla Ciebie?

Pożyczki bez weryfikacji wydają się dobrym i łatwo dostępnym źródłem finansowania. Pozwalają szybko uzyskać pieniądze na dowolny cel. Wiele osób ma jednak obawy przed zaciąganiem takich zobowiązań. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty firmy pozabankowej, ale masz pewne wątpliwości? Czytaj dalej i sprawdź, dla kogo jest pożyczka bez weryfikacji. 

Czym charakteryzują się pożyczki bez weryfikacji?

Pożyczki bez weryfikacji to typ finansowania oferowany przez większość pozabankowych instytucji pożyczkowych. Ten produkt charakteryzują:

 • brak sprawdzania zdolności kredytowej — to najważniejsza cecha tego rodzaju zobowiązań, która czyni je łatwo dostępnymi dla dużej grupy konsumentów. Dzięki temu osoby bez historii kredytowej lub niezatrudnione mają szansę na uzyskanie dodatkowych pieniędzy;
 • minimalna ilość formalności — wniosek o finansowanie wymaga podania wyłącznie podstawowych informacji, m.in. danych osobowych, informacji kontaktowych i numeru rachunku;
 • szybki proces decyzyjny — firmy udzielające takich zobowiązań zdają sobie sprawę z pilnych potrzeb klientów. Z tego powodu dbają o wysoki poziom automatyzacji wszystkich procedur i starają się rozpatrywać wnioski w jak najkrótszym czasie;
 • krótki okres spłaty — tego rodzaju zobowiązania zaciąga się przeważnie na okres od 30 do 90 dni. Wybrani pożyczkodawcy narzucają termin zwrotu środków z góry, a inni pozostawiają podjęcie decyzji o dacie spłaty konsumentom;
 • wysokie koszty — mała ilość formalności i brak analizy zdolności kredytowej przekładają się na większe ryzyko finansowe w związku z udzielaniem tego rodzaju zobowiązań. Dlatego firmy pozabankowe, aby zapewnić sobie rentowność i odpowiednie zabezpieczenie spłaty, naliczają dość wysokie odsetki i prowizję; 
 • niska kwota zobowiązania — zazwyczaj wynosi od kilkuset złotych do maksymalnie 4-5 tysięcy złotych. Wybrani pożyczkodawcy umożliwiają zaciąganie zobowiązań na kwotę nawet 10 tys. zł;
 • dostępność online — działalność firm pozabankowych niemal całkowicie przeniosła się do internetu. Wnioskowanie o finansowanie oraz obsługa zadłużenia odbywają się w pełni online.

Dla kogo jest pożyczka bez weryfikacji?

Firmy oferujące pożyczki bez weryfikacji wymagają od swoich klientów wyłącznie:

 • pełnoletniości;
 • dostępu do aktywnego numeru telefonu;
 • dysponowania własnym rachunkiem bankowym; 
 • stałego adresu zamieszkania. 

 

Spełnienie powyższych warunków umożliwia korzystanie z oferty większości firm pozabankowych. 

Pożyczki bez weryfikacji wyróżniają się zatem spośród innych typów zobowiązań oferowanych przez tradycyjne instytucje finansowe. Są kierowane do osób mających trudności z uzyskaniem pieniędzy z banku oraz wykazujących ograniczoną zdolność kredytową. Sprawdzą się również dla konsumentów zatrudnionych na podstawie tzw. umowy śmieciowej oraz osób, które oczekują szybkiego dostępu do gotówki. 

Konsumenci bez historii kredytowej

Na historię kredytową składają się wszystkie wnioski kredytowe, przyznane limity na rachunku, kredyty czy spłacone pożyczki ratalne. Informacje na temat terminowości regulowania wymienionych zobowiązań gromadzi i przetwarza Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK. Na podstawie danych zebranych przez tę instytucję da się ocenić historię kredytową każdego konsumenta. Brak jakichkolwiek danych na temat konkretnej osoby może skłonić bank do odmowy udzielenia kredytu. Wówczas jedynym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki jest skorzystanie z pożyczki bez weryfikacji. Firmy pozabankowe udzielające tego rodzaju finansowania przykładają mniejszą wagę do kwestii historii kredytowej lub całkowicie ją pomijają w ocenie wniosku o udostępnienie środków. 

Osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło

Niektóre formy zatrudnienia negatywnie wpływają na zdolność kredytową. Pieniądze pozyskiwane z umowy zlecenie, umowy o dzieło, umowy o pracę na czas określony czy z własnej działalności często w oczach banku stanowią niedostatecznie stabilne i mało bezpieczne źródło dochodu. Duże znaczenie mają też wysokość zarobków i łączna suma miesięcznych wydatków. Jeśli nie masz możliwości zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu. Wtedy warto rozważyć skorzystanie z propozycji firm pozabankowych, które nieco mniej restrykcyjne traktują swoich klientów i chętniej pożyczają środki nawet osobom bez pracy.

Klienci potrzebujący szybkiego dostępu do gotówki

Nagłe potrzeby finansowe pojawiają się w różnych momentach życia. Problemów zdrowotnych, nagłej awarii samochodu, utraty pracy, choroby zwierzaka czy pilnej podróży nie da się czasem przewidzieć. Na wypadek niespodziewanych sytuacji warto mieć oszczędności. Co, jeśli jednak są one niewystarczające? W przypadku nieoczekiwanych potrzeb można zwrócić się o wsparcie do firm pożyczkowych, które oferują finansowanie na dowolny cel. Pieniądze z pożyczki zazwyczaj trafiają na konto wnioskującego jeszcze tego samego dnia. Pozwala to szybko uregulować należności, zapłacić za leczenie czy naprawić pojazd i za jakiś czas zwrócić pożyczone pieniądze do instytucji pozabankowej. 

Konsumenci bez szans na kredyt od banku

Dość surowe restrykcje banków uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu niektórym konsumentom. Masz odpowiednie zatrudnienie i systematycznie spłacasz swoje zobowiązania, a mimo to odrzucono Twój wniosek o finansowanie? Rozważ zaciągnięcie pożyczki bez weryfikacji. Aplikowanie o pieniądze w firmach pozabankowych znacznie zwiększy Twoje szanse na uzyskanie potrzebnej gotówki.

Czy pożyczki bez weryfikacji są odpowiednie dla Ciebie?

Pożyczki bez weryfikacji są kierowane do dość wąskiej grupy konsumentów. Sprawdzą się zwłaszcza dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą pozwolić sobie na współpracę z bankiem. Należy jednak pamiętać, że takie finansowanie cechuje się dość wysokimi kosztami i wymusza konieczność szybkiego zwrotu uzyskanych pieniędzy. Aby uniknąć kłopotów z zadłużeniem, trzeba we własnym zakresie ocenić swoją zdolność kredytową. Jeśli obawiasz się, że możesz mieć problem z uregulowaniem należności za pożyczkę w ustalonym terminie, lepiej rozważ inne źródło pozyskania gotówki.