Proces aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji – co musisz wiedzieć?

Każdy bank dokładnie „prześwietla” swoich klientów, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia niektórym osobom zaciągnięcie zobowiązania. Dlatego firmy pozabankowe oferują pożyczki bez weryfikacji zdolności kredytowej. W ten sposób pozwalają pozyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel większej grupie konsumentów. Jak aplikować o pożyczkę bez weryfikacji? Sprawdź. 

Czym jest pożyczka online bez weryfikacji?

Omawianie procesu aplikacji o pożyczkę online bez weryfikacji warto rozpocząć od zdefiniowania tego rodzaju zobowiązania. Finansowanie z pominięciem procesu sprawdzania zdolności kredytowej konsumenta mają w swoim portfolio niektóre pozabankowe firmy pożyczkowe. Kierują one ofertę do osób z ograniczonymi możliwościami finansowymi, np. bez stałego zatrudnienia, będących w kiepskiej sytuacji materialnej lub mających na koncie niespłacone zadłużenie. 

Najważniejsze cechy pożyczki bez weryfikacji to:

 • uproszczona procedura wnioskowania online;
 • minimalna ilość formalności;
 • niewielkie kwoty, maksymalnie do kilku tysięcy złotych;
 • szybkie wydanie decyzji o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku;
 • krótki okres spłaty;
 • wysokie koszty okołopożyczkowe.

Pożyczki bez weryfikacji to ogólnodostępne źródło finansowania, na które może zdecydować się niemal każdy, kto spełnia podstawowe kryteria.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby ubiegać się o pożyczkę online bez weryfikacji?

Firmy pozabankowe udzielające pożyczek online bez weryfikacji zdolności kredytowej zapewniają dostęp do gotówki bardzo dużej grupie konsumentów. Podejmują współpracę z osobami, które nie mają szans na skorzystanie z produktów finansowych w bankach. Jednak mimo maksymalnego uproszczenia procedur i minimalizacji ilości formalności pozabankowe firmy pożyczkowe również stawiają pewne kryteria przed swoimi klientami. Mowa tu o ograniczeniach dotyczących:

 • wieku — pożyczkodawcy udzielają pożyczek bez weryfikacji osobom powyżej 18. roku życia. Niektórzy wprowadzają też dodatkowe limity i kierują ofertę wyłącznie do osób w określonej grupie wiekowej, np. 20-75 lat lub 21-85 lat;
 • miejsca zamieszkania — do uzyskania pożyczki bez weryfikacji jest konieczne podanie adresu;
 • numeru telefonu i adresu email — we wniosku o finansowanie należy też wpisać aktywny numer telefonu i adres mailowy;
 • rachunku bankowego — własne konto jest niezbędne do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy oraz do przekazania środków finansowych.

Ograniczenia te nie są skomplikowane. Jednak warto pamiętać, że każdy pożyczkodawca stosuje własną politykę i, oprócz wymienionych kryteriów, może wprowadzać dodatkowe wymogi. ka

Jak aplikować o pożyczkę bez weryfikacji?

Proces aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji składa się z kilku bardzo prostych kroków. Nie wymagają one zbyt dużego zaangażowania ze strony pożyczkobiorcy. Wystarczy znaleźć zaufaną firmę pożyczkową z dobrymi opiniami, zapoznać się z proponowanymi przez nią warunkami i złożyć wniosek online. Wszystko to da się załatwić przez internet i bez wychodzenia z domu. Jest to niewątpliwym atutem tego typu zobowiązań. 

Proces aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji – znalezienie rzetelnego pożyczkodawcy

Podczas przeglądania ofert firm pożyczkowych należy zwracać uwagę zarówno na atrakcyjność warunków finansowania, jak i na renomę instytucji. Aby upewnić się co do wiarygodności pożyczkodawcy, warto sprawdzić:

 • Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) — ta baza stanowi dobre źródło informacji o różnych podmiotach, w tym również o firmach pożyczkowych. Brak pożyczkodawcy w KRS świadczy o jego niejasnym stanie prawnym i powinien zniechęcić do skorzystania z jego oferty;
 • Rejestr Instytucji Pożyczkowych — wpis do tego rejestru nie jest obowiązkiem firm udzielających pożyczek, dlatego brak obecności w bazie nie świadczy jeszcze o złych zamiarach instytucji;
 • listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) — obejmuje ona podmioty, wobec których złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 

 

Dobrym źródłem informacji o instytucjach pożyczkowych są również opinie klientów, które można znaleźć na forach internetowych i stronach zajmujących się ocenianiem pożyczkodawców.

Proces aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji – poznanie warunków umowy

Zapoznanie się z warunkami umowy to kluczowy element procesu aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji. Należy zwrócić szczególną uwagę na:

 • wysokość oprocentowania;
 • RRSO;
 • warunki spłaty;
 • opłaty dodatkowe (przygotowawczą, manipulacyjną itp.);
 • możliwość przesunięcia terminu spłaty; 
 • prawa i obowiązki stron umowy;
 • politykę prywatności. 

 

Wymienione kwestie w największym stopniu wpływają na interesy pożyczkobiorcy. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące wymienionych kwestii. W razie pojawienia się pytań co do warunków umowy skonsultuj się z pracownikiem firmy pożyczkowej i wyjaśnij wątpliwości. 

Proces aplikacji o pożyczkę bez weryfikacji: wnioskowanie

Po znalezieniu rzetelnej firmy pozabankowej i dokładnym przeczytaniu warunków kredytowania możesz przejść do wnioskowania o finansowanie. A więc jak otrzymać pożyczkę bez weryfikacji? Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie ze strony internetowej pożyczkodawcy. 

Krok 1. Wybierz kwotę zobowiązania i okres spłaty. 

Krok 2. Uzupełnij formularz danymi osobowymi i adresowymi (podaj m.in. imię, nazwisko, PESEL, adres, numer telefon, numer konta bankowego).

Krok 3. Prześlij wniosek i poczekaj na decyzję. 

Jak otrzymać pożyczkę bez weryfikacji, dbając jednocześnie o swoje bezpieczeństwo?

Proces aplikacji o pożyczkę online bez weryfikacji powinien odbywać się z uwzględnieniem bezpieczeństwa danych i prywatności. W sieci łatwo trafić na wiarygodnie wyglądające strony, które powstały w celu wyłudzania danych i kradzieży tożsamości. Aby uchronić się przez cyberprzestępstwami, warto przestrzegać kilku prostych zasad. 

 • Korzystaj wyłącznie ze stron internetowych zabezpieczonych protokołem SSL. Zapewniają one bezpieczne środowisko do przekazywania danych osobowych.
 • Podawaj tylko te informacje, które są niezbędne do zaciągnięcia pożyczki. Nie będą potrzebne np. Twoje hasło do banku czy nr karty płatniczej wraz z CVV2.
 • Przed udostępnieniem jakichkolwiek danych sprawdź renomę firmy pożyczkowej.
 • Pod żadnym pozorem nie podawaj nikomu danych logowania do bankowości internetowej. 
 • Zwróć uwagę na politykę prywatności i upewnij się, że pożyczkodawca przestrzega zasad RODO. 

Proces aplikacji o pożyczkę online bez weryfikacji

Brak weryfikacji zdolności kredytowej z jednej strony stwarza duże możliwości i pozwala większej ilości ludzi skorzystać z finansowania, a z drugiej — tworzy pewne zagrożenia dla stabilności budżetu konsumentów. Aby uniknąć kłopotów finansowych, przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania warto dobrze przeanalizować swoje comiesięczne dochody i wydatki. Należy też zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy, zadbać o bezpieczeństwo transakcji online i chronić prywatność danych osobowych.