Pożyczka dla bezrobotnych z Kokos.pl

Wiele pytań, na które musi odpowiedzieć osoba ubiegająca się w banku o kredyt, dotyczy kwestii związanych z zatrudnieniem. Są one kluczowym kryterium oceny zdolności kredytowej. Znaczenie dla instytucji ma zarówno typ umowy, jak i wysokość uzyskiwanych co miesiąc dochodów. Co do zasady im wyższe zarobki, tym lepsze warunki kredytowania i większa zdolność kredytowa. Niestety, ale brak pracy w większości przypadków przekreśla szanse na uzyskanie od banku kredytu. Wówczas warto zastanowić się nad alternatywnym źródłem finansowania w postaci np. pożyczki dla bezrobotnych.

W Kokos znajdziesz listę stale aktualizowanych ofert najtańszych pożyczek dla bezrobotnych dostępnych na rynku!

tarata

100 – 30000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

3 – 36 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

pankredyt

500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

1 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

NIE                              pierwsza pożyczka gratis

1 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

chwilowkionline24

50 – 2000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

61 – 90 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

500 – 3000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

1-31 dni                               okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

500 – 6000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

30 dni                                    okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

cashtero

100 – 10000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

61 – 90 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

credyt

200 – 5000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

30 – 120 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

provident

300 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

3 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

partner pozyczkowy

500 – 150000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

1 – 120 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

kredytok2

1000 – 12000 zł
pierwsza pożyczka

NIE
pierwsza pożyczka gratis

6 – 36 miesięcy
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

kuki

500 – 15000 zł
pierwsza pożyczka

TAK
pierwsza pożyczka gratis

30 dni
okres spłaty

15 min.
czas wypłaty

Czym jest pożyczka dla bezrobotnych

Pożyczka dla bezrobotnych to rodzaj finansowania stworzony z myślą o potrzebach osób, które z dowolnych przyczyn nie są obecnie nigdzie zatrudnione. Pozwala zwiększyć szansę na zaciągnięcie zobowiązania bezrobotnym konsumentom niemającym stałego źródła dochodu z powodu np. problemów ze zdrowiem, kłopotów rodzinnych czy innych osobistych problemów. Takiego finansowania udzielają firmy pozabankowe, które w porównaniu z bankami, mają znacznie mniej skomplikowane procedury weryfikacyjne. Udzielają pożyczek bez zatrudnienia na podstawie nieskomplikowanego wniosku w bardzo krótkim czasie.

pozyczki-dla-bezrobotnych_original

Pożyczki dla osób bez umowy o pracę — co musisz wiedzieć?

Pożyczki bez pracy i stałego źródła dochodu są ogólnodostępne i dość łatwe do uzyskania. Aby otrzymać od banku pieniądze, trzeba jednak spełnić kilka podstawowych warunków odnośnie do:

 • pełnoletności — pożyczki dla bezrobotnych są dostępne wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat,
 • dokumentu tożsamości — we wniosku o udzielenie finansowania należy podać własne dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL czy numer dowodu),
 • miejsca zamieszkania — podczas wypełniania wniosku konsument musi podać swój stały adres,
 • obywatelstwa — firmy pozabankowe udzielają finansowania wyłącznie obywatelom Polski,
 • rachunku osobistego — osoba wnioskująca o pożyczkę dla bezrobotnych powinna mieć własne konto w banku. Często jest ono niezbędne do przekazania środków, a także do potwierdzenia tożsamości wnioskującego poprzez wykonanie przelewu identyfikacyjnego. 

 

Warto wiedzieć! Przelew identyfikacyjny to rozwiązanie stosowane m.in. przez firmy pozabankowe do sprawdzenia tożsamości klienta. Polega na przekazaniu przez konsumenta niewielkiej kwoty na wskazane przez instytucję konto. Następnie, po sprawdzeniu poprawności danych, przelane środki wracają do ich adresata. 

Jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę dla bezrobotnych?

Firmy pozabankowe zdają sobie sprawę z potrzeb swoich klientów, dlatego dbają o maksymalnie uproszczenie wszystkich procedur aplikacyjnych. Dzięki temu zaciągnięcie pożyczki dla bezrobotnych jest mało skomplikowane i wymaga jedynie minimalnego zaangażowania. 

Krok 1. Określ kwotę pożyczki, którą chcesz zaciągnąć i ustal datę spłaty zobowiązania.

Krok 2. Znajdź ofertę pożyczki online dla bezrobotnych, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. 

Krok 3. Wypełnij wniosek o pożyczkę online dla bezrobotnych. Podaj swoje dane osobowe oraz szczegóły dotyczące finansowania (kwotę pożyczki i czas spłaty).

Krok 4. Prześlij skan lub zdjęcie dowodu osobistego.

Krok 5. Wybierz sposób podpisania umowy i przekazania pieniędzy. Możesz zdecydować się na przelew na rachunek osobisty lub czek giro. 

Krok 6. Wybierz sposób weryfikacji Twojej tożsamości (np. weryfikacja telefoniczna, wizyta konsultanta lub przelew identyfikacyjny).

Krok 7. Zaczekaj na decyzję kredytową. Po pozytywnym otrzymaniu wniosku pieniądze mogą trafić do Ciebie jeszcze tego samego dnia. 

Warto wiedzieć! Czek giro to dokument wystawiany przez firmę udzielającą pożyczki na określoną kwotę, który pozwala na wypłacenie gotówki we wskazanym miejscu, np. na poczcie. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przelewania środków na konto, co przydaje się np. przy zajęciu rachunku bankowego przez komornika. 

Zalety pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczka dla bezrobotnych to produkt finansowy mający sporo zalet. Do najważniejszych z nich należą:

 • krótki okres spłaty — zobowiązania udzielane osobom bez pracy przeważnie są zaciągane na dość krótki okres. Pozwala to szybko uregulować zaległe należności i uniknąć długotrwałego spłacania rat,
 • szybki dostęp do gotówki — w niektórych sytuacjach pieniądze są niezbędne do uregulowania bieżących należności. Pożyczka dla bezrobotnych pozwala otrzymać pieniądze na konto w bardzo krótkim czasie,
 • brak formalności — firmy pozabankowe oferujące pożyczki dla bezrobotnych nie wymagają zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Przeważnie udzielają finansowania na podstawie prostego wniosku i podstawowych dokumentów, co znacznie upraszcza proces starania się o wsparcie finansowe,
 • brak wymogów co do zdolności kredytowej — instytucje pożyczające pieniądze bezrobotnym zazwyczaj nie oczekują od swoich klientów bardzo dobrej zdolności finansowej. Często są też przychylniejsze osobom mającym na swoim koncie problemy z terminową spłatą zadłużenia,
 • dobra alternatywa dla klasycznych kredytów udzielanych przez instytucje bankowe — osoby bezrobotne zazwyczaj nie mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony banku, przez co muszą szukać innych źródeł finansowania, 

Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych — podsumowanie

Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych cieszą się dużą popularnością wśród osób niemających pracy. Cechują się znacznie mniej restrykcyjnymi wymogami, niż kredyty bankowe, dzięki czemu są w zasięgu znacznie większej grupy konsumentów. Umożliwiają uzyskanie finansowania na wybranie dowolny cel — zakup towarów, opłacenie pobytu na wakacjach czy uregulowanie należności za naprawę samochodu. 

Przed zdecydowaniem się na pożyczkę bez zatrudnienia trzeba jednak rozważyć własne możliwości finansowe. Należy też dokładnie przeanalizować zapisy zawarte w umowie podpisywanej przed otrzymaniem środków na konto. Szczególną uwagę warto zwrócić na harmonogram spłaty, wysokość poszczególnych rat i oprocentowanie. Aby mieć pewność co do rzetelności kontrahentów, można korzystać ze zweryfikowanych stron z ofertami od rzetelnych firm pozabankowych. 

O czym warto pamiętać, decydując się na pożyczkę dla bezrobotnych?

Kredyt na dowód bez zatrudnienia to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak decydując się na taką usługę, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim po uzyskaniu pieniędzy należy kontynuować szukanie nowej pracy, ze zdwojoną siłą. Trzeba bowiem pamiętać, że co miesiąc konieczne jest spłacenie rat adekwatnych do zaciągniętej kwoty zobowiązania. Warto więc znaleźć pracę jak najszybciej, by nie wpaść w tzw. spiralę zadłużenia.

Ogromne znaczenie ma też czytanie umów. Przede wszystkim należy skupić się na:

 • terminie spłat,
 • wysokości rat,
 • oprocentowaniu.

Warto dokładnie przeczytać cały dokument, by upewnić się, że nie ma w nim zapisów, które w późniejszym czasie mogłyby generować poważne problemy. Ma to znaczenie zarówno w przypadku umowy podpisywanej w obecności przedstawiciela firmy, jak i pożyczki online. W umowie powinna być wskazana całkowita kwota pożyczki, okres spłaty oraz numer rachunku bankowego do płatności.

Jeśli zdecydujesz się na wzięcie pożyczki bez pracy, koniecznie sprawdź wiarygodność firmy oferującej pieniądze. Na rynku wciąż działa wielu oszustów – ogłaszają się oni głównie na ogólnodostępnych portalach, a nawet roznoszą ulotki. Wybrana przez Ciebie firma powinna zostać dokładnie sprawdzona. Warto, by miała co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży i wielu zadowolonych klientów, którzy wystawiają pozytywne opinie. Czasem dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy poleconej przez bliskiego znajomego lub członka rodziny. Wówczas można samodzielnie zadać takiej osobie pytania na temat ewentualnych trudności, które wystąpiły podczas współpracy z danym przedsiębiorstwem.

Na naszej stronie znajdziesz oferty najpopularniejszych, zweryfikowanych firm oferujących pożyczki dla bezrobotnych. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, by samodzielnie sprawdzać ich wiarygodność.

Edukacja finansowa

Giełda długów — czym jest i jak działa?

Gdy słyszymy o długach, zwykle myślimy o obciążeniu, które spada na wierzyciela, zmuszając go do oczekiwania na spłatę zobowiązania. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i dynamiczna. Wierzyciele, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na spłatę długu, mają do dyspozycji potężne narzędzie finansowe — giełdę długów. To miejsce, gdzie niespłacone zobowiązania stają się przedmiotem handlu, a każdy dłużnik może stać się „aktywem” na tej specyficznej giełdzie.

Czytaj więcej »
Edukacja finansowa

Na kogo przechodzą długi po śmierci?

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko czas żałoby i refleksji, ale również moment, w którym na powierzchnię mogą wypłynąć różne aspekty prawne i finansowe, o których na co dzień rzadko się myśli.

Czytaj więcej »