Zależy Ci na zdobyciu dodatkowych kilku tysięcy złotych, a masz ograniczoną zdolność kredytową? Pewnie ciekawi Cię oferta firm pozabankowych proponujących szybkie pożyczki na dowód. Zaciągnięcie takiego zobowiązania daje dużą swobodę w dysponowaniu środkami. Zapewnia też szybki dostęp do gotówki i pozwala uzyskać ją na podstawie prostego wniosku. Sprawdź, jak działa pożyczka na dowód.
Na czym polega pożyczka na dowód?
Pożyczka na dowód to typ finansowania oferowany przez pozabankowe instytucje pożyczkowe. Zdobył on popularność wraz z przeniesieniem działalności instytucji finansowych do sieci. Cechuje się:
- dużą dostępnością,
- niewielkimi wymaganiami,
- prostym procesem ubiegania się o gotówkę,
- możliwością szybkiego uzyskania pieniędzy.
Pozwala to na otrzymanie finansowania bez konieczności kompletowania wielostronicowych wniosków i gromadzenia zaświadczeń o dochodach. Umożliwia też osobom z niskimi zarobkami uzyskanie wsparcia finansowego w nagłych sytuacjach.
Jak działa pożyczka na dowód? Dostępność
Pożyczki na dowód to flagowy produkt finansowy wielu instytucji pozabankowych. Atrakcyjne oferty krótkoterminowych zobowiązań są często uzupełniane o sezonowe promocje zachęcające do skorzystania z propozycji konkretnego pożyczkodawcy.
Duże zróżnicowanie pożyczek bez zaświadczeń oznacza szansę na dopasowanie dostępnych warunków finansowania i kwoty – od kilkuset do kilku tysięcy złotych – do własnych oczekiwań. W zależności od dostępności ofert, aktualnych potrzeb i kondycji własnego budżetu można ubiegać się o pożyczki na dowód o zróżnicowanym okresie spłaty. Przeważnie trwa on od 30 do 90 dni. Niektóre firmy proponują również pożyczki ratalne. Ich spłata rozkłada się na kilka lub kilkanaście płatności.
Jak działa pożyczka na dowód? Wymagania
Firmy udzielające pożyczek na dowód stawiają przed klientami określone wymagania. Ich spełnienie jest niezbędne do uzyskania finansowania. Przeważnie kryteria odnoszą się do:
- wieku – każda instytucja pozabankowa ustala minimalną granicę wieku do ubiegania się o pożyczkę. Najniższy limit wynosi 18 lat, choć niektóre firmy podnoszą go do 20–21 lat;
- obywatelstwa – przeważająca część pożyczkodawców udziela finansowania wyłącznie obywatelom Polski. W ofercie wybranych firm da się znaleźć propozycje przeznaczone dla cudzoziemców spełniających konkretne wymogi;
- miejsca zamieszkania, numeru telefonu i adresu e-mail – te informacje pomagają w weryfikacji tożsamości klienta i ułatwiają komunikację na linii pożyczkodawca-pożyczkobiorca;
- numeru konta bankowego – jest niezbędny do potwierdzenia danych wnioskującego oraz przekazania pieniędzy po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej.
Jak działa pożyczka na dowód? Wnioskowanie
Wnioskowanie o pożyczkę na dowód odbywa się w pełni przez internet, bo każdy pożyczkodawca umożliwia aplikowanie o finansowanie online. Cała procedura polega na przejściu przez kilka prostych etapów.
Krok 1. Znalezienie odpowiedniej oferty.
Krok 2. Wybór kwoty pożyczki i okresu spłaty.
Krok 3. Wypełnienie wniosku online.
Krok 4. Oczekiwanie na decyzję.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku wystarczy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą narzędzi wskazanych przez pożyczkodawcę. To pozwoli niemal natychmiast uzyskać dostęp do pieniędzy z finansowania. Firma pozabankowa przekaże środki od razu po zweryfikowaniu danych za pomocą szybkiego przelewu. Dzięki temu znajdą się one na koncie wnioskującego maksymalnie kilkanaście minut po uzyskaniu pozytywnej decyzji.
Jak porównywać pożyczki na dowód przez internet?
Porównywanie pożyczek na dowód warto rozpocząć od oceny własnej zdolności finansowej. Trzeba określić, ile pieniędzy chce się pozyskać i na jak długo. Następnie podczas zestawiania ze sobą ofert należy wziąć pod uwagę:
- wysokość oprocentowania i opłaty dodatkowe – w głównej mierze to one decydują o opłacalności pożyczki;
- okres spłaty – czas trwania umowy i harmonogram spłaty najlepiej dopasować do własnych możliwości finansowych;
- opinie klientów – rekomendacje innych konsumentów pomogą określić poziom zgodności wizerunku firmy budowanego w reklamie z rzeczywistością;
- elastyczność warunków – duże znaczenie przy wyborze pożyczkodawcy powinna mieć ocena skłonności danej firmy do ułatwienia spłaty zobowiązania. Wybrane firmy zapewniają np. możliwość przesunięcia terminu płatności na bardzo atrakcyjnych warunkach;
- bezpieczeństwo – przed podpisaniem umowy z daną firmą warto sprawdzić, czy jej strona internetowa jest zabezpieczona protokołem SSL oraz zapoznać się z polityką prywatności. Pozwoli to upewnić się, że dane przekazywane w formularzu będą odpowiednio szyfrowane i chronione przed dostępem osób nieupoważnionych.
W skutecznym zestawieniu różnych ofert pomogą także rankingi pożyczek na dowód przygotowywanie przez ekspertów z dziedziny finansów. Korzystając z nich, można lepiej i szybciej ocenić atrakcyjność poszczególnych propozycji. Przedstawiają one merytoryczne, godne zaufania zestawienia najlepszych pożyczek w ofercie renomowanych firm.
Na czym polega pożyczka na dowód? Podsumowanie
Pożyczka na dowód to doskonałe rozwiązanie dla osób niemających szans na zdobycie środków poprzez zaciągnięcie klasycznego kredytu. Zapewnia ona szybki dostęp do dodatkowej gotówki przez internet i bez wychodzenia z domu. Dzięki maksymalnemu ograniczeniu wymagań i uproszczeniu formalności z oferty firm pozabankowych mogą bez problemu skorzystać klienci bez stałego zatrudnienia czy bezrobotni. Ważne jednak, aby przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania upewnić się co do możliwości domowego budżetu. Należy też realistycznie ocenić zdolność spłaty należności w terminie określonym w umowie.